Обява

Свий
Няма добавени обяви.

касета за заден диференциал на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • касета за заден диференциал на ГАЗ 69

    Привет,нов съм.
    Скоро ми подариха ГАЗ 69 който не е в движение,купен е от военните,с разни липси.Една от тях е касетата на задният диференциал.Четох тук че имало бързи и бавни,че имало и от БТР самоблокиращи се /интересно ми е на какъв принцип са,защото има шпер, но има и http://individual.utoronto.ca/stehlik/torsen.html/ торсен .
    Дали продават някъде нови касети за заден диференциал на ГАЗ 69 .И дали вместо да го стягам това ГАЗле не купя просто някое в движение,а това да го ползвам за части.
    Друг въпрос е двигателят ,ако сложа дизелов от опел 1.6 куплиран със скоростна кутия от лада с 5 скорости,после няма ли да имам ядове с Технотест.
    Изплаши ми се окото като видях колко работа има по него,а време нямам.Иначе на 30 000 км. е хайванчето.

    Така де,тема за Здравейте,вие пък отговори за Добре дошъл вероятно

  • #2
    До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

    Касетите от БТР не са торсен.Палцови са.

    С тоя опелов двигател нема да имаш проблеми при технотеста щото може да не ходиш ако имаш номера ако ли не прекарай го с оригиналния двигател за номера пък тогава се разправяй със смяна на двигатели.Обаче проблема ще ти е че е много слаб за тоя джип.
    Луд умора нема,само се поти!!!

    Коментар


    • #3
      До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

      Ако не ти се занимава дай снимки и цена.

      Коментар


      • #4
        До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
        Ако не ти се занимава дай снимки и цена.

        Занимава ми се.А за диференциал нещо да кажеш,нов естествено.

        Коментар


        • #5
          До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

          Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
          Касетите от БТР не са торсен.Палцови са.

          С тоя опелов двигател нема да имаш проблеми при технотеста щото може да не ходиш ако имаш номера ако ли не прекарай го с оригиналния двигател за номера пък тогава се разправяй със смяна на двигатели.Обаче проблема ще ти е че е много слаб за тоя джип.
          В смисъл, съветваш ме,да си карам с неузаконен двигател по пътищата ?
          Палцов ? какъв е принципът му ? Тези "Карбон Плевен" дали нямат такива диференциали,или пък защо не цял мост.

          Коментар


          • #6
            До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

            Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
            Тези "Карбон Плевен" дали нямат такива диференциали,или пък защо не цял мост.
            Касетите не са ли еднакви на УАЗ и на ГАЗ 69Не виждам къде е проблема ако са еднакви да се сложи нова касета.Защо ти е необходимо да купуваш цял мост

            Коментар


            • #7
              До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

              Щото явно има 1200лв. излишни
              Луд умора нема,само се поти!!!

              Коментар


              • #8
                До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                В смисъл, съветваш ме,да си карам с неузаконен двигател по пътищата ?
                Е ако си мислиш,че ще си единствения
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #9
                  До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                  Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                  Щото явно има 1200лв. излишни
                  Добре де,кажете колко струва касета,има ли,няма ли.Регулира ли се нещо хлабината между пиньон и корона.Има ли ги тия мостове по 1200 лева,нови ? иначе не давам.Тарикатлъка е ужасен- купуваш ном мост,а оня ти стои за резервни части. 1200 лева ? прърво претръпваш като за 600 ,и после пак като за 600 и готово.
                  Сега,чета 37 зъба,39 зъба,41 зъба , и съм на мнение че може би 39 няма.Обаче как да знам какъв ми е на предния за да купя и за задния,и от къде да го купя като никога съм нямал нито ГАЗ нито УАЗ .Що не помагате на другарчето ве ?
                  И става ли последно от УАЗ на ГАЗ касетата ?

                  Май ше си го пускам с оригиналния двигател.Кой каза че опел 1.6 бил слаб ,ами като киловати май е същият като оригиналния,но дизела си е дизел,и не спорете с мен
                  По принцип три скорости са малко по малко глезене,но като имаш висок въртящ момент и всичко си идва на мястото.Като камионче ще го ползвам,ще ми тегли ремаркенце,в условия само леко близки до бойните.

                  Дайте да си купя цял ГАЗ 69 ,май ще е по лесно .Който продава нека се обади.

                  Коментар


                  • #10
                    До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                    Честито
                    Стягай я и я карай, но личното ми мнение е Волгов мотор Газ24 и газова инсталация, а за отзад разбирасе самоблкокираща касета
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #11
                      До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                      Колега, слагай касета в комплект с пиньон и корона от Уаз(само внимавай броят на зъбите да отговаря с предният мост), двигател Газ24Д!
                      По принцип короната на Газката е 41зъба, но трябва да провериш!!!
                      sigpic УАЗ-452

                      Коментар


                      • #12
                        До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                        Добре де,ще сложа,ами като нямам.
                        Простичко питам бе хора,къде ги продават тези неща.? И горе доле орентировъчна цена.

                        Коментар


                        • #13
                          До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                          Ако ще го правиш, звънни ми на 0885 373731, имам един разглобен ГАЗ 69.

                          Коментар


                          • #14
                            До: касета за заден диференциал на ГАЗ 69

                            Не можеш да получаваш ЛС май.
                            Имам заден мост от 452-300лв.
                            Нови пиньон и корона-136 лв.
                            Касета-120 лв./с два сателита-60 лв/.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X