Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пловдивският Газ 69 - Подготовка за трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пловдивският Газ 69

    Здравей колега,пожелавам ти успех с нелеката задача.По точка 4,волгови диференциали с 41 зъба има от Газ21,старите волги с еленчето,но те трудно се намират вече.За дифове от Газ 24 не съм сигурен дали можеш да напъхаш бавната корона и пинъон.Категорично касетата от волгата не става за принудителен блокаж,гарантирано не издържа на 33ки кайман и двигател БМВ 2.0 130к.с. също на Газ 69.Все пак тя е с по 2 сателита и 2 планети!Според мен най удачния вариант е самоблокове от БТР,стават в дифа от Волгата без да се налага да стържеш вътре в нея да правиш допълнително място,защото нормална уазова касета не влиза без тази манипулация.Не знам за въртящия момент на този мотор 2.4 но съм говорил с момчетата от Своге със Синъо зеления Уаз и те казват,че с осмака и БТРките касети усуквало полуоските яко и то само за няколко километра,ставали като макарони.Ако правиш джипа за тежко трофи,се ориентирай към други мостове
    Случайни хора УАЗ не карат! Радослав Стоилов 0899496832

    Коментар


    • От: Пловдивският Газ 69

      Какво мислиш относно редукторните мостове? Караш с такива ако не се лъжа. За тях знам че има усилени гъбки и принудителни блокажи, които изработва Йори.
      Газ 69 2.4i
      Густо майна, пътят свърши !!!
      GSM: О895 7О6О59

      Коментар


      • От: Пловдивският Газ 69

        Аз писах преди седмица на дълго и широко в тая тема ама ми спря тока преди да публикувам и не ми се е пишеше пак...

        Та, набързо и аз да кажа мнение по твойте въпроси от един от предишните постове:

        1 Двигателя ми се струва много тежък, не е лош но на тези кила може да е шестак. Скорости мисля че от дизелова ръчна ще е по добре -по бавни ще дойдат /трябва да каже Румен, на Рельовското Ге слагаха от дизел/.

        2 Клетката задължително от безшевни, може да не са много дебелостенни но кадърно заварени, като си сложиш седалките да са ти удобни и над главата с не много разстояние, колкото е по ниска по добре, тежест на тавана се усеща много, особено в завои и странични наклони, стреми се за минимален център на тежестта.

        3 Ако направиш с механичната да се вадиш и в двете посоки както е на Коста и Любо, мисля че електрическата ще отпадне като варянт, а и в последствие винаги можеш да си сложиш където прецениш.

        4 Бързи Уазкови или 21Волгови, като мисля че с бързите уазкови прасето няма да се закопава толкова много. Волговото 21 е 41на 9. Принудителни могат да ти изработят за задния мост няколко човека в София, има варянт с доставка от Русия като стоката още не е пробвана /БЛОКСПОРТ/. Задния е хубаво да се направи с 2 дълги полуоски/по широк с около 12см/ а предния пак с Хънтърски пак по широк, на неговото каре му дават ъгал на завоя +13градуса повече което в гората си много хубаво.

        5 Твойто торпедо отпред без това е тясно, по добре отзад, голям и с няколко перки, с принудително, автоматично и изключено положение на работа.

        6 ако може и скъсено след задния мост или моста по назад, също отпред с хубав ъгал до гумите.

        7 Пружинно, ресорите вече нестават за този мотор.

        8...?

        Успех!
        Накрая си го прави както ти си намислил щото от много съвети... резултата е неясен
        Случайни хора УАЗ не карат

        Коментар


        • От: Пловдивският Газ 69

          Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
          3 Ако направиш с механичната да се вадиш и в двете посоки както е на Коста и Любо, мисля че електрическата ще отпадне като варянт, а и в последствие винаги можеш да си сложиш където прецениш.....
          Тези въпросни блокировки в софия надеждни ли са? Мога ли да сложа касета и корона 41/9 в прасето на газ 24 или да си търся цял мост от 21? Можеш ли да качиш снимки как е направена на Любо лебедката да дърпа в 2те посоки ? АКо някой има и снимки от преправяне на волгови дифове ще съм благодаре, за да знам какво е най-здраво и да почвам да търся
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • От: Пловдивският Газ 69

            Дизеловите скорости са по-удачни щото са по-къси,нашта Газка със бензиновите ,не можеше да тръгне на 2-ра бавна на голям баир или от дере,с дизеловите нещата се оправиха.

            Коментар


            • От: Пловдивският Газ 69

              Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
              Тези въпросни блокировки в софия надеждни ли са? Мога ли да сложа касета и корона 41/9 в прасето на газ 24 или да си търся цял мост от 21? Можеш ли да качиш снимки как е направена на Любо лебедката да дърпа в 2те посоки ? АКо някой има и снимки от преправяне на волгови дифове ще съм благодаре, за да знам какво е най-здраво и да почвам да търся
              Да, можеш безпроблемно да сложиш корона и пиньон от Газ-21, на Уазкова касета в корпус от Газ-24.
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Пловдивският Газ 69

                Снимки на шасито с лебедката на Любо ако неможеш да се ориентираш ще обяснявам.
                По- добре мини на Уаз-ово - по- здраво е от 69ковото, почни да си го подготвяш и нареди нещата на него и после само прехвърли купето.










                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08641 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:432.2 КБ
ID:5513166Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08643 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:5513167

                ПС:
                Жоро, нали си с механичен блокаж отзад, разкажи нещо на колегата, тествахте го скоро пак из някакви върхове

                Ето го моят
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07654 (1024x768).jpg
Прегледи:1
Размер:494.6 КБ
ID:5513168Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07656 (1024x768).jpg
Прегледи:2
Размер:507.1 КБ
ID:5513169
                Последно редактирано от Nik; 24-08-13, 18:48. Причина: пс
                Случайни хора УАЗ не карат

                Коментар


                • От: Пловдивският Газ 69

                  От снимките виждам,че лебедката е обърната назад т.е дърпа назад, въжето е обърнато и изкарано отпред с ролки да може да дърпа напред. Как става дърпането назад с полиспаст ли? Ако да въжето тряба да се захваща някъде за предната броня така ли е?
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • От: Пловдивският Газ 69

                    Да, точно така, назад имаш 2пъти по голяма сила заради полиспаста, но и 2 пъти по късо като метраж.
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • От: Пловдивският Газ 69

                      Мерси Ник, ако може Жора да каже и за неговия мисля че ще е интересно на всички Това което обмислям аз е следното:

                      1. Да мина на волгови мостове (бавни от газ 21), но ако го счупя трудно ще намеря части. Задължително принудителен блоказ отзад и отпред (зависи от цената де). Каква е цената на тези кито каза че се правят в София (може и на лично). Другият варянт е от русия блокспорт.

                      2. Редукторни мостове пак с блокажи и усилени гъби. С какви предавателно са редукторните и как са от към части ?
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • От: Пловдивският Газ 69

                        1-За по стандартните неща се намират части, корони пиньони все още изпадат тук-там.
                        С тези блокажи направени мостове идват на цената на от Г-класа, лошото е че се правят единични заявки за тези блокажи и се чака доста, така че ако се счупи нещо по блокажа ще е куп пари и маса време.

                        2- Заслужава си ако са от широките БАРС-ови, но такива в България знам за 2комплекта, а за да се преправи на широк обикновения незнм дали имат тук дълги полуоски.
                        Ровера с 3.9 мотор и 37" още не ги е счупил тези с услиените гъби, има варянт за още по здрави, а от блокспорт има такива издържащи на 37" гуми. Но пак са камара пари. В момента се работи по принудителен блокаж за редукторният мост /задния има/. Като имам информация ще пиша.
                        Предавателното число на редуктора е към 2, общо диференцял +редуктор -5.38.
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • От: Пловдивският Газ 69

                          Виж това клипче на което показват ка се дърпат назад с механичната им лебедка. Това е същия ГАЗ от който ще прекопирваме КОМ-а. Има и други клипчета.

                          http://www.youtube.com/watch?v=5q7mXkXXddc
                          http://ftp.domainbg.com/bizkit_boy/

                          Коментар


                          • От: Пловдивският Газ 69

                            Първоначално публикуван от Крум(bizkit_boy) Преглед на мнение
                            Виж това клипче на което показват ка се дърпат назад с механичната им лебедка. Това е същия ГАЗ от който ще прекопирваме КОМ-а. Има и други клипчета.

                            http://www.youtube.com/watch?v=5q7mXkXXddc
                            Мерси Круме, стана ми ясно как става дърпането назад. Пуснал съм отделна тема но нека да пиша и тука. Ето какво ще правя с мостовете минавам на бавни волгови газ 21, със БТРски касети като за целта търся корони и пиниьони от газ 21 мисля 4е са 9х41 прасе/кожух от газ 24/21 със здраво легло на упорния лагер.
                            Газ 69 2.4i
                            Густо майна, пътят свърши !!!
                            GSM: О895 7О6О59

                            Коментар


                            • От: Пловдивският Газ 69

                              Там вече няма опорен лагер като при УАЗ-а
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • От: Пловдивският Газ 69

                                Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                                Там вече няма опорен лагер като при УАЗ-а
                                Мерси
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X