Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Звярът на Коста проходи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Звярът на Коста проходи

    Проекта ми е интересен от самото начало и днес бях от кибиците на теста. Мое мнение- или механична кутия, или друг двигател. Комбинацията от този двигател с автомат не се връзва, според мен. Автомата за да работи добре си иска обороти а този двигател не му ги дава. Има много добри бавни но когато трябва да се "изреже" не се получава. Мисля че с неговата си СК, механичната, ще се получи по-добре. Мое мнение с което не ангажирам никой.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Звярът на Коста проходи

      Нищо не е променяно,само е регулирана СК.Наистина има голяма разлика от предния път.Във всяка машина винаги има какво да се подобри,но Коста хвърли много труд и средства и за Лазарово промени няма да има,а след това времето ще покаже
      0888 50 13 35

      Коментар


      • От: Звярът на Коста проходи

        Звяра е широк 2.14м,но е доста висок и може би само змейката да го затрудни.Повечето препядствия минава без никакви проблеми.
        0888 50 13 35

        Коментар


        • От: Звярът на Коста проходи

          Успех на Коста на Лазарово
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • От: Звярът на Коста проходи

            Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
            А той не е ли с 8-цилиндров мотор? Колко още мощност е необходима?
            Той е 8-цилиндров ама не е от Dodge или Chevrollet a oт Газ.Тези скорости въобще не му вършат работа, докато не ги махне и не сложи ръчни няма да стане.Иначе за всичко останало Евала.
            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

            Коментар


            • От: Звярът на Коста проходи

              Аз не случайно попитах какви са предимствата на автомата, ако изобщо ги има и дали минусите не са много повече, но като гледах как не му стига мощност, се усъмних че е с големия мотор. Все пак, желая успех на Коста!
              0886 854 174

              Коментар


              • От: Звярът на Коста проходи

                Един клип от теста на 29.04:

                Коментар


                • От: Звярът на Коста проходи

                  На този клип сякаш е съвсем друга джипка. Клиповете не дават много реална представа за наклон на терена. Може това да е причината в предишния да изглежда толкова тромав. Лазарово ще покаже.
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • От: Звярът на Коста проходи

                    ГАЗката е станала страхотна ,прилича на "роккраулер" много ме кефи!!! Поздравления за вложения труд и ентусиазъм на Коста. На "Лазарово" ще е номер едно ако махне автомата.
                    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                    Коментар


                    • От: Звярът на Коста проходи

                      Да си кажа и аз мнението публично(на Коста съм го казвал неведнъж). Все пак идеята за тези мостове е моя.
                      За да стане истински "звяр" му трябва тяговъоръженост поне 100кс/т и 200Nm/т, което в случая означава 250кс/500Nm. Според мен могат да се изкарат от този двигател, но с дълбок тунинг (свръхпълнене, инжекцион, газоразпределение).
                      Трябва му четирилинково окачване с големи ходове. По-широки и високи гуми с ниско налягане и джанти с "бедлок". Твърди блокажи. Механична лебедка.
                      Последно редактирано от Георги Василев; 03-05-12, 11:49.
                      Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                      Коментар


                      • От: Звярът на Коста проходи

                        Жоро, вероятно това е теоретична постановка. На практика кой има подобна тяговъоръженост? И дали това шаси би могло да понесе подобни натоварвания? Предполагам че то вече е доста "понашарено" със заварки от доработките до момента.
                        0886 854 174

                        Коментар


                        • От: Звярът на Коста проходи

                          Въобще не е теоретична! Ето например Витарата на Йонко от Бяла Слатина. Тежи около тон, а е с двигател 180кс, ве-6, с въртящ момент не по-малко от 200Nm.
                          Шасито очевидно издържа:
                          http://youtu.be/zhiyvJA8Pvg
                          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                          Коментар


                          • От: Звярът на Коста проходи

                            Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                            Жоро, вероятно това е теоретична постановка. На практика кой има подобна тяговъоръженост? И дали това шаси би могло да понесе подобни натоварвания? Предполагам че то вече е доста "понашарено" със заварки от доработките до момента.
                            Гаранция че ше издържи. Това шаси е най-уникалният елемент в този автомобил.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Звярът на Коста проходи

                              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                              Да си кажа и аз мнението публично(на Коста съм го казвал неведнъж). Все пак идеята за тези мостове е моя.
                              За да стане истински "звяр" му трябва тяговъоръженост поне 100кс/т и 200Nm/т, което в случая означава 250кс/500Nm. Според мен могат да се изкарат от този двигател, но с дълбок тунинг (свръхпълнене, инжекцион, газоразпределение).
                              Трябва му четирилинково окачване с големи ходове. По-широки и високи гуми с ниско налягане и джанти с "бедлок". Твърди блокажи. Механична лебедка.
                              Подкрепям мнението ти на 100%. В момента е докарана само на фасон.
                              Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                              Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                              Коментар


                              • От: Звярът на Коста проходи

                                Жоре, дали руското е най-подходящото за такъв проект ?
                                Газ 69 2.4i
                                Густо майна, пътят свърши !!!
                                GSM: О895 7О6О59

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X