Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

    абе писнами от доценти .Карайте всеки ден в гората без да ги жалите копуваите консумативи сменяйте ги в сервиз и карайте ама не на думи като някой ректори а офроуд карайте от точка А до точка В без жал ,съображения и т. н.плащайте за сервиз и накрая чертата показва че от тези машини по добро няма освен ако не взимаш Швейцарска минимална заплата а бе карай тогава G -класа понеже сме много финансово добре на думи и изкарваме машините един път в месеца и ги галим ,галима бе мани та всичко е компететно и говори за разни паркетници 4x4 и има кинти за подръжка като се знаем кви голйовци сме .

    Коментар


    • #77
      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

      На базата на опит пиша. Сервизи и т.н. не ползвам. Колите си правя сам. Просто ми омръзна да съм все омазан и затова не искам да виждам нещо недоизделано в России. Нивата и УАЗа наистина познавам по-добре от повечето им фенове и отколкото бих искал.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #78
        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

        Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
        абе писнами от доценти .Карайте всеки ден в гората без да ги жалите копуваите консумативи сменяйте ги в сервиз и карайте ама не на думи като някой ректори а офроуд карайте от точка А до точка В без жал ,съображения и т. н.плащайте за сервиз и накрая чертата показва че от тези машини по добро няма освен ако не взимаш Швейцарска минимална заплата а бе карай тогава G -класа понеже сме много финансово добре на думи и изкарваме машините един път в месеца и ги галим ,галима бе мани та всичко е компететно и говори за разни паркетници 4x4 и има кинти за подръжка като се знаем кви голйовци сме .
        Демокрация, братче, всеки има право да пише, каквото си иска.
        Аз, например, много ти се кефя на второто изречение - без една запетайка, ама на някой друг може и да не му хареса...
        Та, от 15 години търкалям всеки ден руски таралясници по баирите, средно 25 000 км годишно по черно. Едно време така му викахме на офроуда ;-) Такава ми е работата, к'во да се прави. Та, имам някакъв опит. Всички модели на Нива съм карал/бутал/дърпал. И продължавам. Ела да видиш 4 годишна Нива на 70 000 на какво прилича... и ръждата, и пластмасите и всички екстри на руското машиностроене.
        Познай, дали бих си купил Нива за лична кола, пък ако ще стандартно и шнорхел, и лебедка, и подгрев на седалките да сложат.
        И като се сговни времето и има зор, паля Теранозавъра и го ползвам и за служебен, нищо, че сам си плащам ремонтите и не взимам голяма заплата.
        Поздрави и не бързай да съдиш хора, които не познаваш.
        Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

        Коментар


        • #79
          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

          Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
          абе писнами от доценти .Карайте всеки ден в гората без да ги жалите копуваите консумативи сменяйте ги в сервиз и карайте ама не на думи като някой ректори а офроуд карайте от точка А до точка В без жал ,съображения и т. н.плащайте за сервиз и накрая чертата показва че от тези машини по добро няма освен ако не взимаш Швейцарска минимална заплата а бе карай тогава G -класа понеже сме много финансово добре на думи и изкарваме машините един път в месеца и ги галим ,галима бе мани та всичко е компететно и говори за разни паркетници 4x4 и има кинти за подръжка като се знаем кви голйовци сме .
          Първо се научи да пишеш грамотно /нищо лично/
          Второ- колко различни автомобила от Нива си карал и обслужвал?
          Щото тук си имам за потдръжка 10 бр Нива- всички от магазина- няма такова говно. Справка тук:
          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181309
          Ама си имаме и две Пажеро-та 92 и един Трупър- карат ги само гороломници и технически неграмотни хора. И само консумативи. Да- на пажерото шарнира е 40 лв, ама истински и докато дойде време да го смениш си сменил поне десет на нивата, пък били те по 10 лв.
          Ама била минавала отвсякъде- Хайде стига глупости, карали сме доста- нещо не ги виждаме по трофита и траяли.
          Мястото на съветската техника е само и единствено на кантара!
          На сърбела майката му е чесането.
          Борислав Борисов Русе О885 О37815

          Коментар


          • #80
            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
            Първо,искам да кажа че до миналата година ,въобще не уважавах Нивата като автомобил,и я смятах за шампион по-повреди в цялата галактика.На 4.11.2013г закарах нашата служебна Нива на границата ,при Елхово ,с мисълта че ще изкара най-много месец два и ще е готова за скраб.От тогава ходя там вече 3-пъти на командировка и за мое учудване се движат все още главно Ниви,верно че са в процес на полу разпад но се движат,за разлика от новите Ровери и Нисани,подарени от Евро съюза.И не защо то са много здрави а защото са ремонтопригодни ,на полеви условия.Щото Ровери за един стартер стоят в гаража на Елхово,и за динама и предни мостове.Като казвам това говоря за порядака от 30-40 бр.А Нивите се поправят с тампони от 3лв,семеринги от 2.5 и телоподаващо.Двигатели и скорости не дават ядове.И с помоща на едни момчета от този форум,които имат сервиз под ГПУ-то,които са направо осиновили половината полицейски НИви.А говоря за сериозно каране-сутрин от Лесово до пирамидите е около 10км,лош черен път,качваш 5 човека отам взимаш,други 5,слизаш,пак на Лесово и нагоре качваш други колеги,значи до обяд имаш минимум 40км,и вечерта още толкова.Това вече около 6м.,да не кажа че първите ,два месеца се пътуваше с нея до Сливен,където спях ме.134км,в едната посока.Е тези им качества ме убедиха че си имат и добрите страни,а не ,като Нисан,да мре,като циганин ,отведнъж без да боледува.Нисана Пинрфайдер май не е типичен Нисан май ,но това е положението.
            Първоначално публикуван от aiskrov Преглед на мнение
            абе писнами от доценти .Карайте всеки ден в гората без да ги жалите копуваите консумативи сменяйте ги в сервиз и карайте ама не на думи като някой ректори а офроуд карайте от точка А до точка В без жал ,съображения и т. н.плащайте за сервиз и накрая чертата показва че от тези машини по добро няма освен ако не взимаш Швейцарска минимална заплата а бе карай тогава G -класа понеже сме много финансово добре на думи и изкарваме машините един път в месеца и ги галим ,галима бе мани та всичко е компететно и говори за разни паркетници 4x4 и има кинти за подръжка като се знаем кви голйовци сме .
            Първо Честит празни !!!

            Сега от горните две изказвания извода е , че според социалното ни положени се харесваме играчките, но това не прави играчките по-добри от други

            Айде не се чепкайте , какво ги мерите , който каквото иска да и може да си позволи това да ползва

            Мир братя и марш по баирите
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #81
              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

              Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
              Първо се научи да пишеш грамотно /нищо лично/
              Второ- колко различни автомобила от Нива си карал и обслужвал?
              Щото тук си имам за потдръжка 10 бр Нива- всички от магазина- няма такова говно. Справка тук:
              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=181309
              Ама си имаме и две Пажеро-та 92 и един Трупър- карат ги само гороломници и технически неграмотни хора. И само консумативи. Да- на пажерото шарнира е 40 лв, ама истински и докато дойде време да го смениш си сменил поне десет на нивата, пък били те по 10 лв.
              Ама била минавала отвсякъде- Хайде стига глупости, карали сме доста- нещо не ги виждаме по трофита и траяли.
              Мястото на съветската техника е само и единствено на кантара!
              Адаш, не съм много съгласен, за 3 години съм сменил един шарнир... Нивата, не е, като да не се кара... Много зависи нивата за какъв пазар е предназначена Нашата е за Финландия и куп от на другите проблемите ги няма За проходимостта, не искам да говоря, това според мен си е от задкормилното, който си го може и с трабанка, пак би те минал
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #82
                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                Май и аз съм мазохист,яка експлоатация на Нивата,гадината не се предава.
                Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                Коментар


                • #83
                  От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                  Много приказки се изприказват тук против Лада Нива,но е факт че този Форум не е еталон за 100% точност и достоверност на информацията и мненията,дадени в него.
                  Нивата се произвежда вече 37г.,интересното е че се и купува,другото интересно е че определено върши работа за това за което е създадена-/съвсем не за тежък офф/.
                  Другото интересно е,че другите 4х4 машини от ниския клас-/Сузуки Витара,Самурай,Дайхацу Фероза,Киа Спортидж/ са се появили на пазара много след нея,произвеждали са се и са спрени от производство,докато Нивата си остана в производство и до момента......-е,явно има защо.
                  По-въпроса за ниското качество през последните години-ми да,верно е,но за съжаление не се наблюдава само при Руските коли....

                  Коментар


                  • #84
                    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Много приказки се изприказват тук против Лада Нива,но е факт че този Форум не е еталон за 100% точност и достоверност на информацията и мненията,дадени в него.
                    Нивата се произвежда вече 37г.,интересното е че се и купува,другото интересно е че определено върши работа за това за което е създадена-/съвсем не за тежък офф/.
                    Другото интересно е,че другите 4х4 машини от ниския клас-/Сузуки Витара,Самурай,Дайхацу Фероза,Киа Спортидж/ са се появили на пазара много след нея,произвеждали са се и са спрени от производство,докато Нивата си остана в производство и до момента......-е,явно има защо.
                    По-въпроса за ниското качество през последните години-ми да,верно е,но за съжаление не се наблюдава само при Руските коли....
                    Всички посочени от теб автомобили еволюират .... а Нивата !!!?
                    Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                    New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                    Коментар


                    • #85
                      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      ...Нивата се произвежда вече 37г.,интересното е че се и купува...
                      То голяма гордост. Още по-голямата гордост е че за 37 години не е мръднала ни на йота нито в техническо, нито в експлоатационно отношение.
                      А колко се продава - за тия 37 години са произведени 2000000 бройки. Нисан само от един модел е продал 1.24 милиона за 7 години, и то само в Европа.

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      ,другото интересно е че определено върши работа за това за което е създадена-/съвсем не за тежък офф/.
                      И за какво е създадена? Не е за тежък offroad, не е и за върху шосето, тогава за какво?

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Другото интересно е,че другите 4х4 машини от ниския клас-/Сузуки Витара,Самурай,Дайхацу Фероза,Киа Спортидж/ са се появили на пазара много след нея,произвеждали са се и са спрени от производство,докато Нивата си остана в производство и до момента......-е,явно има защо.
                      Е, разбира се че има защо - едни вървят напред и през най-много 10 години изкарват на пазара нови неща, а за други времето е спряло. Не е като да не сме го гледали тоя филм от първо лице.

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      По-въпроса за ниското качество през последните години-ми да,верно е,но за съжаление не се наблюдава само при Руските коли....
                      Не е през последните години. Кажи-речи всеки в тоя форум на възраст над 30 е имал досег с достатъчно лади през живота си, за да ги знае що за стока са. Идват си ръждиви от завода, на третата-четвъртата година вече са с пробити калници, а на 5-тата-6-тата вече и някои колонки около калниците се разпадат. Това им е уникално свойство - на западните аналози за същото време не им е изтекла и половината гаранция по отношение на корозията.

                      Намери ми жива Нива набор 89-та, по която не е пипано нищо по купето за целия и експлоатационен срок до днес, практически освен някои консумативи няма в себе си някаква различна част от тия, с които е излязла от завода, пък после сравнявай "с другите 4x4 машини от ниския клас".
                      Последно редактирано от sparkybg; 26-05-14, 23:41.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #86
                        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        ...
                        Другото интересно е,че другите 4х4 машини от ниския клас-/Сузуки Витара,Самурай,Дайхацу Фероза,Киа Спортидж/ са се появили на пазара много след нея,произвеждали са се и са спрени от производство,докато Нивата си остана в производство и до момента......-е,явно има защо....
                        Неслучайно пуснах карикатурката в първата страница
                        Руснаците произвеждаха съвсем доскоро и Лада 2104 (и си я купуваха на вътрешния пазар), обаче това означава ли, че не е имало по-добри алтернативи (например БМВ от тези години отдааавна е спряно от производство)?
                        Който има възможност да си вземе нещо по-хубаво - го прави... Просто някои хора нямат такава възможност и си карат с ладичките и нивите.
                        Единствения плюс (както на всички автомобили от онези години) е, че можеш да я ремонтираш с базови технически познания, малък набор инструменти (+ чук ) и с подръчни материали...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #87
                          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                          Брейй,ама Вие бая сте писали...
                          Иначе и аз вече продадох моята и минах на Пенчовата марка....-и да,като цяло е по-добре,но има неща които ми липсват от Нивата.Така е-пълно щастие няма.

                          Коментар


                          • #88
                            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Брейй,ама Вие бая сте писали...
                            Иначе и аз вече продадох моята и минах на Пенчовата марка....-и да,като цяло е по-добре,но има неща които ми липсват от Нивата.Така е-пълно щастие няма.
                            Тогава си смени автара, че се бъркаме в кой лагер си ...
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар


                            • #89
                              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                              Всички посочени от теб автомобили еволюират .... а Нивата !!!?
                              И тя бре, но по-лекинко.
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #90
                                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                                Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                                И тя бре, но по-лекинко.
                                Бъркаш фосилизацията с еволюция.
                                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X