Обява

Свий
Няма добавени обяви.

АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

    В интерес на истината всичките описани подобрения ги има на вариантите за износ в западна Европа . Поцинковано купе ; хидравлика на волана и климатик (японски) ги има от много години .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #47
      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

      А някой забеляза ли логана продаван като лада?
      Що не вземат направо и дъстъра и да го кръстят и него лада и готово......
      Поздрави!
      VITARA, SAMURAI
      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
      RENAULT ESPACE QUADRA
      ...и едно сивикче за града...

      Коментар


      • #48
        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        В интерес на истината всичките описани подобрения ги има на вариантите за износ в западна Европа . Поцинковано купе ; хидравлика на волана и климатик (японски) ги има от много години .
        Има ги друг път. ТНТМ в стил раздатъчната кутия на същия драндулет. Виждал ли си така направена Нива? А Нива с хидравлика и климатик едновременно?
        За цинка нищо не знам, ама сигурно ще да е като всичко друго.

        Прочее, това че била Нива от руснаци и за руснаци отдавна не е актуално. Редовият руснак отдавна няма време една седмица да се такова с ладата и една седмица да я кара. Социализмът в голяма степен си е тръгнал оттам и това че нещо се е строшило и днес няма да се работи отдавна не е повод за радост. Следствие - карат се доста вносни автомобили.

        Това че Логан се продава като Лада е логично, за Дъстър също има планове, но това са съвсем различни автомобили, които са встрани от пазарната ниша на Нива. То и Нива вече не се продава като Нива - това пък е нелогично, защото Ш-Нивата така и не я пробутаха в същия сегмент.

        Коментар


        • #49
          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

          Страшни машини, от руски - по-руски!
          http://offnews.bg/news/OFFTOPIC_1875...о_323850.html
          Лада гони танк, куче влачи рейс, Стелт го возят у каруца...
          Ей сега Костурица ще спретне един филм...

          Коментар


          • #50
            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            ...А Нива с хидравлика и климатик едновременно?...
            Да, виждал съм в Гърция. Доколкото знам и от НАР можеш да си купиш такава. Сервото е заводско, а климатика се монтира допълнително като екстра, както е алармата например.
            Only after the last tree has been cut down,
            Only after the last river has been poisoned,
            Only after the last fish has been caught,
            Only then will you find that money cannot be eaten.

            Коментар


            • #51
              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

              В момента в България до колкото знам са си напълно налични Ниви с Климатик и Серво, едновременно. Направи ми впечатление, защото 2004 нямаха серво и от 2005 ако не се лъжа ги пуснаха със серво, като по това време климатика се добавяше допълнително при повече желание, а вече са си и с климатик и със серво.
              Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

              Коментар


              • #52
                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                А, алармата е култова, като падне батерията на дистанционното, отваряш с ключа, ама сухащ дупата поради имобилайзера.
                Ама понеже Халармате маде ин чайник, мааш бушона и палиш.
                Яко.
                Всъщност, като служЕбно 'знасилен потребител на подобно... чудо на природата от десетина години и 200 000 км с 3 такива, не е чак толкова зле.
                Има една торба кусури за дялане, лошото е, че с годините т.н. подобрения са пълен т@шак и само пречат, изключая двигателя.
                Концепцията: 4х4 на база стандартни чарколяци от масов лек автомобил е интересна, но с времето си губи смисъла...
                Но, ако някой си беше направил труда да провери упътването, там пише: това е ЛЕК автомобил с повишена проходимост, до 30 % по черен път.
                За сравнение - на УАЗ-ът пише - внедорожник.
                Бе само да се научат братушките, че всеки работен ден с като срядата...
                Някъде бях правил калкулация: начална цена+разход на гориво+разходи за текущи ремонти и поддръжка+ застраховки и данъци...
                За 5 години як тормоз,е няма такава цена на км/година.
                Ма ние си чешаме езиците, керванът си върви...
                Бау-бау
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #53
                  От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                  Каквато искат да я правят ,само да не я направят паркетка!Един як мотор и по-тежко/здраво /окачване ще са от полза ,че с тия лагери и скапани носачи е страшна гад!И да си остане грубовата се тая ,на Дефендера и ДЖИ-то какво им е,пък и на задокеанските машини,истинска класа!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #54
                    От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                    Ами ще правят ,щом има кой да я купува-все още!

                    За Родину за Сталину
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • #55
                      От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Има ги друг път. ТНТМ в стил раздатъчната кутия на същия драндулет. Виждал ли си така направена Нива? А Нива с хидравлика и климатик едновременно?
                      За цинка нищо не знам, ама сигурно ще да е като всичко друго.
                      Поцинкована и с хидравлика съм виждал доста . Тука при мене в квартала има едни двама приятели които от началото на демокрацията купуват и продават коли а по едно време едни 5 -6 години само ниви та съм видял всичките варианти . Внасяха ги от къде ли не но най вече от Германия и Австрия . Моята също от тях я купих на времето с гръмнал мотор . Тая където е и с климатик е в Кюстендил при един познат стария модел е произведена 1993 година и той си я е докарал от Германия . Че е поцинкована и той разбрал случайно като един ден си одрал леко в гората задния десен калник . Драскотината така я държеше с години да я показва на невярващите че има и поцинковани . Искат ли могат ама защо не го правят не знам .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #56
                        От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        ...Искат ли могат ама защо не го правят не знам .
                        Не могат да повторят едно и също - както се казва, брадвата не удря на едно и също място...
                        Качеството като цяло е лошо, а е доста ниска вероятността да уцелиш точния екземпляр, при който едновремено производителите на частите са си свършили добре работата, сглобяващия не е бил пиян и тн...
                        Честно казано не мога да разбера прехласването по тази марка (освен като колекционерска стойност), доказала се, че в продължение на десетилетия нима никакъв напредък/прогрес...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #57
                          От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                          Първоначално публикуван от SLAVIKA1980 Преглед на мнение
                          А да не забравя...да се помисли и за недостатъка минаваш през локва-водата на предното стъкло не знам при Нивата дали е така.Карах преди време Лада вярно,че се пести течност за чистачки ама чак пък толкоз..
                          От "надвесите" се получава. Всяка джиповидна кола с голям ъгъл на атака, като минава през локва мята всичкОто вОда на предното стъкло.
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #58
                            От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                            А не, нивата мята буци кал на предното стъкло и тавана, това е патентовано.
                            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                            Коментар


                            • #59
                              От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                              Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                              А, алармата е култова, като падне батерията на дистанционното, отваряш с ключа, ама сухащ дупата поради имобилайзера.
                              Ама понеже Халармате маде ин чайник, мааш бушона и палиш.
                              Яко.
                              Това за алармата въобще не е вярно. В НАР монтират български аларми на една пловдивска фирма, които са си много добри. Имобилайзера по принцип не бачка, защото от НАР не ти дават ключовете за него. Не искат да си създават главоболия при евентуален ремонт. Само с махането на бушона няма да я запалиш!
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар


                              • #60
                                От: АВТОВАЗ иска да знае каква да бъде Лада Нива

                                За какво е аларма, на нещо, което никой за нищо на света няма да открадне.
                                Поне разбрах защо е създаден УАЗът Патриот, който кротко гние пред нас - за да има и по-скапано от Нивата ръкоделие.
                                Колкото до мераците на ВАЗ - достатъчно е да се заемат с по-полезно производство - примерно капачки за буркани и тирбушони - там имат сериозни традиции.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X