Обява

Свий
Няма добавени обяви.

кардани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • кардани

    каде мога да намеря кардани за нива със сачмени карета като на полуваловете

  • #2
    От: кардани

    След някой друг ден ще ги пуснат по магазините,новите ниви са с такива.
    0898774443-Пламен.

    Коментар


    • #3
      От: кардани

      От много години още от старите 1600 по Европа имаше с такива кардани,но при цената на другите карета не знам колко ще е оправдано,особено ако основно ще се движи извън пътя.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • #4
        От: кардани

        Колеги,може те ли да кажете някви отзиви за тия кардани. Имам възможност да си взема,нови на добра цена,та има ли некво предимстов пред сегашните им аналози.

        Коментар


        • #5
          От: кардани

          Издържа много несе нуждае от гресиране защото е с гумен маншон.Добри са.Моята беше с такива.

          Коментар


          • #6
            От: кардани

            Питайте при вносителите на нови коли. Вече виждам от новите Ниви по пътищата, та трябва и резервни части да имат.

            Коментар


            • #7
              От: кардани

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Колеги,може те ли да кажете някви отзиви за тия кардани. Имам възможност да си взема,нови на добра цена,та има ли некво предимстов пред сегашните им аналози.
              Почти няма вибрации в купето което си е сериозно предимство и носят повече натоварване
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: кардани

                Ако финансово те устройва не се замисляй.Сядаш в друга кола,остава само воя на ск. и разд. .
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: кардани

                  Доколкото знам все още не се внасят от новите модели кардани за резервни части.

                  Коментар


                  • #10
                    От: кардани

                    Има ги,но сега не ме свърнаха,уш били скапвали тоя планетарен меганизъм.

                    Коментар


                    • #11
                      От: кардани

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      Има ги,но сега не ме свърнаха,уш били скапвали тоя планетарен меганизъм.
                      Де го тоя механизъм,че не става ясно?
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: кардани

                        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                        Де го тоя механизъм,че не става ясно?
                        Вместо каре/крастачка било некви съчмени лудорий,подобни на планетарен механизъм. Въможно е и доставчика да е блафирал,това са думи на човек,който уш е наясно с тиа неща.Относно цената около 150лв за брой кардан.

                        Коментар


                        • #13
                          От: кардани

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Вместо каре/крастачка било некви съчмени лудорий,подобни на планетарен механизъм. Въможно е и доставчика да е блафирал,това са думи на човек,който уш е наясно с тиа неща.Относно цената около 150лв за брой кардан.
                          Доставчика май в случая не е наясно какво доставя-/планетарен механизъм/?!?.

                          Коментар


                          • #14
                            От: кардани

                            Вместо класическите карета на кардана (кръстообразните) са монтирани кръгли със съчми в тях напълно идентични с тези на късото карданче между скоростите и раздатката. Те са аналогични по конструкция на каретата на полуоската, само че имат отвор с вътрешни шлици вместо осите с външни шлици с които каретата на предните полуоски се връзват към предния диференциал или главините. Просто руснаците са решили да направят унификация. Това дали са по-добри от старият вариант не мога да коментирам. Новият вариант има предпазен гумен маншон, който може да се скъса в храсталаците и карето да замине бързо от попаднал вътре прах и замърсявания.

                            Коментар


                            • #15
                              От: кардани

                              Вижте тук: http://www.niva4x4.ru/viewtopic.php?...t=%F8%F0%F3%F1 Руснаците ги обсъждат от 2005год. В общи линии са много доволни от тях, почти няма вибрации, не се разклопват като кръстачките и т. н. С две думи по-добри и по-здрави са от обикновенните.
                              Rocco
                              Tоя човек сигурно е искал да каже че чупят планетарния механизъм на диференциала, или не е бил наясно какво е ШРУС (шарнир ровньiх угловьiх скоростей).По устройство са същите като на прмеждутъчния вал. А вероятно е и стария търговски трик: "в момента нямаме, но ще доставим" или ако не може да достави: "за какво са ти, чупят диф или нещо си там... стават само за новите модели"... и т.н. дрън дрън...
                              Лада НИВА не избира пътя, тя просто върви напред...
                              0887686779 Краси

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X