Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ааааа, скорости...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Ааааа, скорости...

    4-степенната, която аз имам, е от 21061 - вероятно е със същите предавателни числа като нивовските, но без 5 скорост.

    Тъпото е, че се разтърсих - греда за 4ст - 35лв, тампон за 4ст - пак някъде толкова, ново масло пак толкова и труд 1 ден. Малко дявол на магаре. Представях си го по-евтино, ама нейсе.

    Има 5-степенна скоростна кутия - нов образец, в която доста от недостатъците са махнати. Но не е в бюджета, а и нямам лесен начин да позная коя ми пробутват, докато не я отворя.

    Коментар


    • #17
      До: Ааааа, скорости...

      за колко я продават

      Коментар


      • #18
        До: Ааааа, скорости...

        Кое за колко продават?

        Коментар


        • #19
          До: Ааааа, скорости...

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          4-степенната, която аз имам, е от 21061 - вероятно е със същите предавателни числа като нивовските, но без 5 скорост.

          Тъпото е, че се разтърсих - греда за 4ст - 35лв, тампон за 4ст - пак някъде толкова, ново масло пак толкова и труд 1 ден. Малко дявол на магаре. Представях си го по-евтино, ама нейсе.

          Има 5-степенна скоростна кутия - нов образец, в която доста от недостатъците са махнати. Но не е в бюджета, а и нямам лесен начин да позная коя ми пробутват, докато не я отворя.
          Да-гредата и тампона действително не са евтини.За маслото може би си прав,но аз карам с Приста 85-140RS.За лятото е добро и цената му е 10лв./л.Естествено,че не е като пълната синтетика,но какво да се прави-пусти пари.

          Коментар


          • #20
            До: Ааааа, скорости...

            То и аз Приста де, ама си мисля за 75W90. Просто не знаех за по-гъстичкото.

            Коментар


            • #21
              До: Ааааа, скорости...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              То и аз Приста де, ама си мисля за 75W90. Просто не знаех за по-гъстичкото.
              Ами честно да ти кажа аз това 85-140RS на Приста го намерих с "300 зора".В Ямбол го има само на една бензиностанция.Видимо е доста гъсто и според мен е много подходящо за стари и поизносени механизми.И в дифовете наливам такова и няма ядове.
              Последно редактирано от Goblin; 13-04-10, 20:15.

              Коментар


              • #22
                До: Ааааа, скорости...

                Нещо не го виждам на сайта. Ще питам тукашния дистрибутор, той се води свой човек.

                Коментар


                • #23
                  До: Ааааа, скорости...

                  Има 5-степенна скоростна кутия - нов образец, в която доста от недостатъците са махнати. Но не е в бюджета, а и нямам лесен начин да позная коя ми пробутват, докато не я отворя.
                  А знаеш ли от коя година ги слагат тея скорости.
                  Последно редактирано от Goblin; 13-04-10, 20:15.
                  Land Rover Discovery II 3,9 V8
                  Лада Нива 21214 1,7i

                  Коментар


                  • #24
                    До: Ааааа, скорости...

                    35.00лв за греда определено е скъпо. Нормалната цена на оригинална руска е около 25.00-28.00лв в зависимост от търговеца който ви я предлага. При гумените карета наистина има доста голямо разнообразие от цени. Тези които са евтини 14-15лв, са с доста по-тънки втулки плюс некачествена стомана, гарнирано с найлонова гума. Като резултат по наши пътища отворите на втулките за 10000км стават елипсовидни, а гумата се напуква. Балаковско "гумено" гумено каре си държи цена от около 25.00 - 30.00лв /пак в зависимост от надценката на търговеца/. А и изобщо оригиналните гумени изделия са качествени, въпрос е, че в русия частите, особенно гумените, се щамповат в доста мази, гарнирани с практически същите опаковки.

                    "А за какво е при цена 25.00лв да спечеля 5лв от каре, ако може да му се вземат 15лв, като на външен вид, не специалист няма да намери разлика." И с тази "логика" естествено страда крайният клиент.
                    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                    Коментар


                    • #25
                      До: Ааааа, скорости...

                      Тия скорости струват към 900евро,подобрен вариант с патент на сузуки.На компютъра в къщи имам техническите данни,монтират ги на новите дизелови ниви с фиатовият мотор с турбо компресора,също така и на лада нива бронто.Това се води тунинг и не е в серийна употреба за нива.

                      Коментар


                      • #26
                        Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
                        А знаеш ли от коя година ги слагат тея скорости.
                        Не си спомням, има го в NivaFAQ някъде. Не е много отскоро.

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Тия скорости струват към 900евро,подобрен вариант с патент на сузуки.На компютъра в къщи имам техническите данни,монтират ги на новите дизелови ниви с фиатовият мотор с турбо компресора,също така и на лада нива бронто.Това се води тунинг и не е в серийна употреба за нива.
                        Не говоря за тези.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Ааааа, скорости...

                          Извинявам се колега,явно съм се объркал нещо.За какви скорости става въпрос?

                          Коментар


                          • #28
                            До: Ааааа, скорости...

                            Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                            Извинявам се колега,явно съм се объркал нещо.За какви скорости става въпрос?
                            5-степенна модернизирана

                            http://www.niva-faq.msk.ru/tehnika/t.../kpp/n_kpp.htm

                            Коментар


                            • #29
                              До: Ааааа, скорости...

                              Колеги и аз имам проблем с мойта скорустна кутия от известно времи,проблема е следния като слизам от 3-та скорост на 2-скорост ми прихърква,при всичките други предавки както и да изреждам нямам ядови питах тук там и ми казаха че е от синхронизатора,та въпроса ми е дали да е отремонтирвам или да е сменям
                              0898707872-Здравко

                              Коментар


                              • #30
                                До: Ааааа, скорости...

                                Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                                Колеги и аз имам проблем с мойта скорустна кутия от известно времи,проблема е следния като слизам от 3-та скорост на 2-скорост ми прихърква,при всичките други предавки както и да изреждам нямам ядови питах тук там и ми казаха че е от синхронизатора,та въпроса ми е дали да е отремонтирвам или да е сменям
                                Ако е 4-степенна - смяна, лесно ще намериш друга. Ако е 5-степенна - ремонт, няма да е много скъпо. Да, синхронизаторът е. И после не наливай вътре боклуци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X