Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Основен ремонт

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Дай го тука тоя кадър, няма да го триеме. Не е зле да си направим и едно списъче с магазини и складове.
    Готово.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sek.1; 10-05-10, 22:52.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • От: До: Основен ремонт

      Приключихме основния ремонт и след 700 км пробег съм изключително доволен. Специални благодарности към колегата Пенчо, който ме заведе при правилния майстор.
      Сега се чудя дали след първата смяна на маслата да не ида до някой от сервизите на Bosch и да се регулира на стенд, но според повечето мнения досега няма кой знае какъв смисъл...
      Александър

      Коментар


      • От: До: Основен ремонт

        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
        Приключихме основния ремонт и след 700 км пробег съм изключително доволен. Специални благодарности към колегата Пенчо, който ме заведе при правилния майстор.
        Сега се чудя дали след първата смяна на маслата да не ида до някой от сервизите на Bosch и да се регулира на стенд, но според повечето мнения досега няма кой знае какъв смисъл...
        Радвам се, че съм помогнал. Не е нужно стенда да е Бош.
        Как върви колицата сега? Щеше снимки да пускаш.

        Коментар


        • От: До: Основен ремонт

          Колеги лададжии, вчера бях при приятел (дърводелец)в бившите складове на Мототехника във Военна рампа и видях чист нов блок от 2105 с хартиите да заминава за скраб, питах ги кво става ромчетата ми казаха че шефа чистел помещения да ги отдава под наем и вече били изкарали 70-80 такива и други "железа". Някой ако има време и познати ако иска да провери.
          ПС. Видя ми се и волгови блокове ама несам сигурен не ги познавам достатъчно.
          0877 44I 88I
          Самурай 1,3
          Дискавъри ТД5

          Коментар


          • От: До: Основен ремонт

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Радвам се, че съм помогнал. Не е нужно стенда да е Бош.
            Как върви колицата сега? Щеше снимки да пускаш.
            Върви супер. Има доста тяга при ниските обороти - почти като дизел Снимки кой знае какви така и не направих - главата след проверка за херметичност и повторен шлайф и опаковката на биелните лагери - мои набори от СССР . Повече снимков материал като се разработи и тръгне по наклоните Направиха се и доста други неща - нов съединител, ремонт на скоростната кутия (все още изключва от време навреме петата, но май още не са се сработили детайлите защото вече почти не го прави). Ще се бръмчи още 1000 км и после реглаж на клапани и т.н. - те вече малко потракват при студен мотор но не е фрапиращо.

            П.С. - Какъв друг може да бъде стенда и по точно къде?
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от axlastro; 08-06-10, 20:22.
            Александър

            Коментар


            • От: До: Основен ремонт

              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
              Ами засега частите ни идват към 200 лева и 100 лева за шлайф. Маслена помпа няма да се сменя. Главата е проверена, напръскана със спрей за проверка за пукнатини (нещо като това с нафта доколкото разбрах).
              Въпроса е откъде да се вземат читави биелни лагери...
              Колега, ти 100 лева за шлайф ли даде ?? По нашия край за 20 лева и ти е шлайфан блока, на мотокарите в Пазаджик по 15 лева им шлайфаха блоковете Тез 100 лева ми се струват малко много
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: До: Основен ремонт

                Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                Колега, ти 100 лева за шлайф ли даде ?? По нашия край за 20 лева и ти е шлайфан блока, на мотокарите в Пазаджик по 15 лева им шлайфаха блоковете Тез 100 лева ми се струват малко много
                Около 65 лева. Тук е толкова.
                Александър

                Коментар


                • От: До: Основен ремонт

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Около 65 лева. Тук е толкова.
                  Така по бива Г/д 2но е отгоре
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • От: До: Основен ремонт

                    Колеги, вече минаха около 6000 км от осн. ремонт. Нивата е 1,7 карбуратор. Въпроса ми е - има ли смисъл да сменям маслото на 5000 км, вместо на 10 000 км и дали да не използвам, че сезона е зимен и да сложа по-тънко масло, може би дори синтетика. Засега е смяняно два пъти - веднага след ремонта и на 1000 км след ремонта заедно с реглажа на клапаните. Мисля да започна да го сменям през 5000 км, но пак чакам мнения по въпроса. Още един въпрос - при нормален (равен)
                    наклон, слаб насрещен вятър и гуми ВлИ5, колко са нормалните обороти на 5-та скорост според вас при 90-100 км/ч. При мен варират от 2900 до 3200 при така посочените условия. Иначе пробвах и като демараж колата и от 0-100 получих 21,5 секунди, без да назорвам двигателя повече от 3800-4000 оборота. Според софтуера ми , мощността при колелата е била около 60-70 к.с., което не е съвсем сигурно предвид точността на измерването.
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Основен ремонт

                      Олеле.

                      При съвременните масла да сменяш на Нива на 5000 е безкрайно разхитително. Можеш спокойно да сменяш полусинтетика на 15000 без ни най-малък компромис. Синтетично - и повече.

                      При 100 км/ч (по скоростомер) на пета предавка оборотите на двигателя трябва да са много близо до 3000 и това не зависи нито от вятъра, нито от наклона, нито от гумите. Всички тези съображения са за автоматични скорости.

                      Коментар


                      • От: Основен ремонт

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        При 100 км/ч (по скоростомер) на пета предавка оборотите на двигателя трябва да са много близо до 3000 и това не зависи нито от вятъра, нито от наклона, нито от гумите. Всички тези съображения са за автоматични скорости.
                        Добре, значи просто доливам малко масло и толкова (малко е намаляло нивото, но не драстично)
                        За оборотите - за съжаление 3000 оборота ги постигам при 90 км/ч. При 100 км/ч са повече (3300). Дали не е време да се провери компресията...
                        Александър

                        Коментар


                        • От: До: Основен ремонт

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          Колеги, вече минаха около 6000 км от осн. ремонт. Нивата е 1,7 карбуратор. Въпроса ми е - има ли смисъл да сменям маслото на 5000 км, вместо на 10 000 км и дали да не използвам, че сезона е зимен и да сложа по-тънко масло, може би дори синтетика. Засега е смяняно два пъти - веднага след ремонта и на 1000 км след ремонта заедно с реглажа на клапаните. Мисля да започна да го сменям през 5000 км, но пак чакам мнения по въпроса. Още един въпрос - при нормален (равен)
                          наклон, слаб насрещен вятър и гуми ВлИ5, колко са нормалните обороти на 5-та скорост според вас при 90-100 км/ч. При мен варират от 2900 до 3200 при така посочените условия. Иначе пробвах и като демараж колата и от 0-100 получих 21,5 секунди, без да назорвам двигателя повече от 3800-4000 оборота. Според софтуера ми , мощността при колелата е била около 60-70 к.с., което не е съвсем сигурно предвид точността на измерването.
                          Колега маслото според мен е добре на 10 000км. да се сменя-/все пак това е автомобил,ходещ по кофти терени-често има сериозни буксувания,високи обороти на коляновия вал,повишаване на раб.температура/.Това са моменти в които малко или много мотора се товари и иска добро мазане и охлаждане.Незнам ти при какви условия я караш,но поне моята постоянно изпитва гореописаните ситуаций и затова повече от 10 000км. масло не държа.Карам с минерално Приста Лидер 15W40,друго при мен не е виждала,но мисля,че маслото е с добро качество.Що се отнася до ускорението,веднъж и аз съм я пробвал на Сливенската писта,беше Лятото с шосейните гуми-от 0-100км/ч за 18 сек. с превключване на предавките на около 6000об./мин.

                          Коментар


                          • От: Основен ремонт

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Добре, значи просто доливам малко масло и толкова (малко е намаляло нивото, но не драстично)
                            За оборотите - за съжаление 3000 оборота ги постигам при 90 км/ч. При 100 км/ч са повече (3300). Дали не е време да се провери компресията...
                            Не ми е ясно за какво говориш???Това са най-вероятно разминавания в показанията на оборотомера и километража.Изключвам варианта с буксуващ съединител,защото най-вероятно сте го сменили,като сте ремонтирали мотора.

                            Коментар


                            • От: Основен ремонт

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Добре, значи просто доливам малко масло и толкова (малко е намаляло нивото, но не драстично)
                              За оборотите - за съжаление 3000 оборота ги постигам при 90 км/ч. При 100 км/ч са повече (3300). Дали не е време да се провери компресията...
                              Време е да се проверят познанията по устройство на автомобила.
                              На ръчна кола, на дадена предавка, оборотите при дадена скорост ще са едни и същи, докато не се смени предавателното отношение на някой елемент от трансмисията. Тъй като ти не си сменял диференциали, раздатъчна и скоростна кутия, остава да са избягали настройките на оборотомера или скоростомера. (При Нива скоростомерът е закачен на РК, така че диференциалите отпадат от разглеждането)

                              Моля те, спри да четеш американския сайт или софтуер, в който четеш - тези неща са безсмислени за Нива.

                              Оборотомерът и скоростомерът на таблото не са диагностични прибори и нямат претенции за точност. Скоростомерът служи да не те глобят от КАТ, а оборотомерът - за ориентиране при смяна на предавки.

                              Коментар


                              • От: Основен ремонт

                                Най-лесно меже да си свериш скоростта от сроростомера е да я засечеш с GPS навигация, там ти показва истинската скорост. При скорост 80-реалната е 76-77, а при 100 реалната е 96-97. Оборотите винаги са ти същите, защото те се отчитат от искрата от бобината.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X