Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ел. инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Проблем с ел. инсталация

    Мултицет имаш ли? Мери и ще разбереш откъде е проблема. Работата на консуматорите не трябва да се влияе значително от оборотите при изправен акумулатор. Този мотор - не ги разбирам никак електромоторите, ама май има разни четки, втулки, които с времето им се налага да бъдат сменени.
    Александър

    Коментар


    • #47
      От: Проблем с ел. инсталация

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Мултицет имаш ли? Мери и ще разбереш откъде е проблема. Работата на консуматорите не трябва да се влияе значително от оборотите при изправен акумулатор. Този мотор - не ги разбирам никак електромоторите, ама май има разни четки, втулки, които с времето им се налага да бъдат сменени.
      Знам, че на там вървят нещата....Но пък викам, да си пита, че да няма някакъв скрит коз, някъде... Мултицет имам, мога и да меря, какво ми остава...,да премеря.. Акумулатора е наред, чисто нов е...Освен да му идват малко Амперчасовете..?
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • #48
        От: Проблем с ел. инсталация

        С тези моторчета за чистачки се сетих за една история.
        Александър

        Коментар


        • #49
          От: Проблем с ел. инсталация

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          С тези моторчета за чистачки се сетих за една история.
          Хахахахаха...
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #50
            От: Проблем с ел. инсталация

            Акумулатора е чисто нов, а алтернатора? Премери зареждането да не е под 13,8V. И както винаги - проверка на масите. Провери масата от двигателя към купето. Зачисти, притегни, ако искаш дублирай с по-дебел кабел.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #51
              От: Проблем с ел. инсталация

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Акумулатора е чисто нов, а алтернатора? Премери зареждането да не е под 13,8V. И както винаги - проверка на масите.
              Алтернатора май си е стоковия от завода, но не съм сигурен, аз не съм го сменял...Уж гледах струвах с масите, но този път ще ги напръскам с ВД40 или малко ръждепреобразувател..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #52
                От: Проблем с ел. инсталация

                Не бих ползвал неподходящи препарати. По-добре зачисти с по-ситна шкурка - 320-400. Ако искаш непременно да пръскаш с нещо си вземи спрей за контакти. Премери зарядното напрежение на алтернатора при 2 500об и включени дълги, парно и чистачки. Не трябва да е под 13,6V.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #53
                  От: Проблем с ел. инсталация

                  От 13.4 до 13.8 V за бензинов двигател са добри показания на генератора.Все пак,6 клетки по 2.2V са 13.2 V за всеки акумулатор.
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • #54
                    От: Проблем с ел. инсталация

                    13.2-13.4 е напрежението на "плаване" на тези батерии. Няма да се изтощава, но няма да се и зарежда. За зареждане трябва повече.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Проблем с ел. инсталация

                      Да де,над 13.4 съм написал
                      Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                      feikot@abv.bg
                      Обратно дороги - НЕТ !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Проблем с ел. инсталация

                        Мерси колеги.. Ще го премеря направо от диодния блок, пък да видим..
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • #57
                          От: Проблем с ел. инсталация

                          Моя проблем както винаги се оказа комплексен. Нов акумулатор, ново реле и ремонт на алтернатора (лагер и някаква пластина). То на сиромаха га ли муй въряло - или ще му откраднат кравата, или ще му н.... жената .
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Проблем с ел. инсталация

                            Така, колеги, значи имам един въпрос.......Понеже не съм много навътре във тоците на Нивата, имам може би малко Лаяшки въпрос...Та въпроса ми е: Кой кабел е +совия на таблото.Всмисъл, когато дам контакт, кой кабел излизащ от контактната група е за таблото, (цвят??) че искам да вържа 2 уреда допълнително, но искам да са вързани към контактната група или към някой от бушоните, но понеже там са много навързани на един, е за предпочитане да е от контактната група, та ако може да одарите едно Токово рамо.. ..Мерси предварително..Може би въпроса не ми е формолиран, но...Нивата е 1.6, ако има значение..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #59
                              От: Проблем с ел. инсталация

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                              Така, колеги, значи имам един въпрос.......Понеже не съм много навътре във тоците на Нивата, имам може би малко Лаяшки въпрос...Та въпроса ми е: Кой кабел е +совия на таблото.Всмисъл, когато дам контакт, кой кабел излизащ от контактната група е за таблото, (цвят??) че искам да вържа 2 уреда допълнително, но искам да са вързани към контактната група или към някой от бушоните, но понеже там са много навързани на един, е за предпочитане да е от контактната група, та ако може да одарите едно Токово рамо.. ..Мерси предварително..Може би въпроса не ми е формолиран, но...Нивата е 1.6, ако има значение..
                              Взимаш какъв да е мултицет и една карфица. Даваш на контакт бодеш с карфицата и мериш.После палиш и ако плюса остане - това е твоя кабел.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Проблем с ел. инсталация

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Взимаш какъв да е мултицет и една карфица. Даваш на контакт бодеш с карфицата и мериш.После палиш и ако плюса остане - това е твоя кабел.
                                ШЪ го пробвам твоя начин..Мерси!
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X