Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива и борба с нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

    И тук малко се престараваме в хвалбите.....после защо другите ( с други марки) се "бъзикат".
    Дайте сериозно ... или дайте доказателства за написаното.
    Има камери клипове и т.н.
    Аз мога единствено да твърдя, че:
    1.7 инжекция вдига над 140 , поддържа ги неусетно, няма вибрации нито шум в купето. 2007 набор

    Имам и карбураторна 1.7 ... но над 120 не си и помислям да пробвам.

    Коментар


    • #92
      От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

      Потвърждавам за 1.7 пълен инжекцион сделана 2005 година. Поддържал съм 150км/ч. Вътре е страшно. Забелязал съм, че характерното виене в диференциалите пък изчезва след скорост от около 110км/ч.
      Надали ще повторя с високите скорости. Да не кажа, че превиши 150. Все пак не е за такова каране. Укротил съм се и на дълго 100-120 в тези граници. Поздрави !


      Успех с покупката. Пожелавам добро попадение и смело! Все пак с мисъл !
      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

      Коментар


      • #93
        От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

        Всеки може да напише каквото иска,ако не бъде изтрито,пак всеки може да го ползува както иска.Написах го 4 г. след регистрацията си и 3г. след като я продадох,знаейки,че ще има такива тълкувания.Просто казвам,че не е проблем да вдигне такава скорост не на спускане с попътен вятър.За усещането вътре,каквато и да имаш в главата,не говорим-страшно е меко,той колегата по-горе го е казал.Не коментирам и последствията за трансмисията при редовна подобна експл.,двигателя му няма нищо.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #94
          От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Всеки може да напише каквото иска,ако не бъде изтрито,пак всеки може да го ползува както иска.Написах го 4 г. след регистрацията си и 3г. след като я продадох,знаейки,че ще има такива тълкувания.Просто казвам,че не е проблем да вдигне такава скорост не на спускане с попътен вятър.За усещането вътре,каквато и да имаш в главата,не говорим-страшно е меко,той колегата по-горе го е казал.Не коментирам и последствията за трансмисията при редовна подобна експл.,двигателя му няма нищо.
          Ти да не се засегнеш сега?
          Няма упрек... явно си извадил късмет с такава нива. Или си по-луд отколкото позволява нивата .... май второто.

          Коментар


          • #95
            От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

            Не се засягам ни най малко,не плюя нивата въобще,даже сигурно вечно ще ме гони носталгията по нея-приятелите още ми се подиграват.Но ме е яд,като се говорят небивалици,колко елементарно се прави и как всеки майстор го може,как консумативите за нея нямали значение и може с всичко.То затова тук има бая теми за нивите със невероятни проблеми,нищо,че двигателя им е съвременник на Ото.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #96
              От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

              Ами не, не се прави елементарно. Елементарно се закърпва за прибиране, ама за средния собственик на Нива, това си е пълноценен ремонт.

              А иначе си е машина като всяка друга.

              Коментар


              • #97
                От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                Качвам 2 снимки от скорошния "ремонт" на 5-степенната скоростна кутия на моята Нива, който правихме с колегата Янко. Пиша ремонт в кавички, тъй като не сме вложили средства в никакви нови части, а просто направихме зверско стягане на прословутата гайка. От снимките ясно се виждат и творенията на знайни и незнайни майстори, които са творили по машината преди нас...



                Коментар


                • #98
                  От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                  Шлиците на главния вал са износени и никаква осигуровка няма да помогне в случая,дори и заварка на гайката.Гуменото каре е с голяма маса и рано или късно отново ще се разхлопа тройника във шлиците,ще го усетиш по вибрациите.Оправя се с нов(здрав)вал и тройник.

                  P.S. Главен вал от четиристепенна кутия с малко доработки става на петстепенна кутия.
                  Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                    Петьо,забелязахме тия неща,но задачата беше кутията да се възстанови-/доколкото е възможно/ без вложени финансови средства.
                    При тази ситуация единственото,което можеше да се направи е да стегнем гайката на вторичния вал до упор за да може да спре да самоизключва предавките-това и направихме,ефект има.
                    Колкото изкара-толкова.
                    После или 4 степенна или пълен ремонт на тази.....,но до тогава има време тъй като колата върти по 6-7000км. годишно.

                    Коментар


                    • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                      На мен са почнали да ми румолят лагерите на скоростната кутия, но се правя че не ги чувам.
                      Александър

                      Коментар


                      • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                        Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                        На мен са почнали да ми румолят лагерите на скоростната кутия, но се правя че не ги чувам.
                        Да не е нещо друго.
                        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                        Коментар


                        • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          На мен са почнали да ми румолят лагерите на скоростната кутия, но се правя че не ги чувам.
                          Лагерите в кутията няма как да ги чуеш,най-вероятно имаш износени зъбни колела(стават на вълнички като се вгледаш),предимно причината е в предавката между първичният вал и блоковата ос.Познава се като включиш директна предавка(4),шумът изчезва.
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • Може и да е друго, но шума се чува и на изключена предавка. Спира само като натисна съединителя до край.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                              Лагер на съединителя. Не е проблем, освен шума.
                              Задължително се сменя при следваща смяна на феродовия диск.
                              Когато го въртиш "на ръка" изглежда хубав, тих... но не се полъгвай. Сменяй го.
                              Аз сглупих с такъв "хубав" и сега ме е яд... но какво да се прави. Човек се учи докато е жив.

                              Коментар


                              • От: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                                Много често при упражнението"Натискане на съединителя" изчезва и шума от лагера на първичния вал по лесно обяснима причина.А голяма част от петстепенните СК на ВАЗ от онова време са с не добра(дотам)слава,защото са карани на режим:петата е икономична,т.е. малка скорост и висока предавка.Оттам следва недостатъчно мазане на петата и голямо странично усилие върху лагерите на валовете.И хоп-лоши били.Добри са си,но не дотам дуракоустойчиви.
                                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X