Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростна кутия на Нива и борба с нея

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    ... и най-вече - каране на 5-а при ниска скорост. Ако кутията се поддържа и обслужва добре, а 5-а се включва при над 60 км/час, могат да се избегнат доста неприятности.


    То си е като рецепта за всяка средностатистическа кола:

    1ва 0-20
    2ра 20-40
    3та 40-60
    4та 60-80
    5та 80++

    Има и още една - ако подаваш газ и колата не набира, то трябва да превключиш на по-ниска предавка.

    Е всички ги знаем тези неща... ама кой ли ги спазва?!?

    Коментар


    • #47
      До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

      Точно пък Нива няма никакъв проблем с карането бавно на 5-та.

      Коментар


      • #48
        До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

        С усмивка следя темата ..........
        Имам чувството , че ще има изкавания в тази тема до свършека на Света .
        Дано не участвам като потребител на темата , но си мисля следното :
        Като се изчисли колко Ниви се търкалят в България и съответно по колко километра . Като се видят колко са проблемните скоростни кутии .
        Вероятно ще се окаже , че 2 процента са повредените кутии .
        Заради изключенията да се правят изводи за всички Ниви - не си струва.
        Нивата си има предназначение - да е служебна кола и да не я поддържат .
        При такова отношение - такъв резултат .
        Ако се поддържа нормално - няма да плачат стопаните им .
        Ако си мислите , че другите марки нямат подобни проблеми .......грешите.
        Просто никой не иска да изчисли колко броя са другите марки и колко са Нивите.
        Ще се окаже , че повредите са съпоставими с останалия свят.
        Лично мнение . Не се връзвайте .
        И продължавайте с темата - все нови и нови неща се научават ......

        Коментар


        • #49
          До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

          Да колега прав си за подръжката-действително у нас повечето Ниви са служебни и фирмени.При това често се карат абсолютно душманската и не се подържат особено.Но специално за 5ст. кутии проблем съществува и то сериозен.Ще дам конкретен пример-мой познат в Ямбол има сервиз за подръжка на Лада Нива-сключил е договор с доста фирми,каращи този джип.Та скоро говорихме по въпроса,какви са най-честите проблеми при тази машина.Той каза,че най-често сменят шарнири,накрайници,предни главини с лагерите и скоростни кутии.В сервиза даже вече имал готова,възстановена кутия с цел като дойде Нива със счупена такава да не я задържат много-направо смяна и пак на път.Бе незнам,не съм бил там,ама невярвам момчето да ме лъже-няма смисъл просто.

          Коментар


          • #50
            До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

            Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
            .В сервиза даже вече имал готова,възстановена кутия с цел като дойде Нива със счупена такава да не я задържат много-направо смяна и пак на път.
            "Възстановена кутия"- кутия на която са заменени счупени или силно износени детаили и части! Добре, ама на такава кутия знае ли се колко пъти преди това са заменяни други части и детайли? Въобще като оставиш колата в сервиза знаеш ли на колко хиляди е най-стария детайл в отремонтираната кутия? Винаги почваш да броиш от 0км. и като стигнеш 20-30-40 000 вече нещо се е счупило - защо ли е така?
            Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

            Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

            Коментар


            • #51
              До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

              Ревизираните агрегати са съвсем нормален подход при ремонтните работи. Причината е, че всъщност се износват едни и същи детайли, а останалите са общо взето вечни.

              Аз, например, за ладови скорости предпочитам кутия, сглобена от някого, когото познавам, с нови лагери и синхронизатори.

              Коментар


              • #52
                До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Аз мисля, че проблемите с 5-степенната скоростна кутия при Нивите идват най-вече от лошо смазване. Причините са няколко: некачествени масла, нередовна смяна, недостатъчно количество масло и най-вече - каране на 5-а при ниска скорост. Ако кутията се поддържа и обслужва добре, а 5-а се включва при над 60 км/час, могат да се избегнат доста неприятности.
                точно така е.

                Коментар


                • #53
                  До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                  Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                  "Възстановена кутия"- кутия на която са заменени счупени или силно износени детаили и части! Добре, ама на такава кутия знае ли се колко пъти преди това са заменяни други части и детайли? Въобще като оставиш колата в сервиза знаеш ли на колко хиляди е най-стария детайл в отремонтираната кутия? Винаги почваш да броиш от 0км. и като стигнеш 20-30-40 000 вече нещо се е счупило - защо ли е така?
                  Какво им дреме за служебните НИВИ? Важно е да седят малко в сервиза...
                  Човека щом има договор за поддръжка, значи му имат доверие! А една служебна НИВА, ако изкара 40 000 без ремонт, ще я признаят за най здравата джипка
                  Та не се учудвай, че хората имат резервна за монтаж ... Знаят слабото място на скоростите и са се подготвили ... Колко изкара толкова... До тогава ще подготвят нова...
                  Така е с фирмените сервизи!Ю Ако работеха с G-класа, щяха да се подготвят за техните слабости (въпреки, че не знам кои са те)...
                  Където Бирата, Там и Аз...

                  Коментар


                  • #54
                    До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Точно пък Нива няма никакъв проблем с карането бавно на 5-та.
                    Не съм съгласен, мен.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #55
                      До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Не съм съгласен, мен.
                      и аз не съм съгласен.да знаеш с началник не се спори.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                        Ама вие не спорите с мен. Просто изказвате мнение.

                        Нито съм ви началник.

                        Коментар


                        • #57
                          До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                          Мераклии за 4 степенна кутия има ли ?
                          Ако има - 60 лв и е ваша . И няма повече да се оплаквате от петата предавка , ще бъдете само с четири .....
                          Като чета - няма да ми трябва резервна кутия ( моята е 4 ст. ) - за това - я предлагам на колега с мерак за такава .

                          Коментар


                          • #58
                            До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                            Австралийските дилъри на Лада Нива, след известно количество гаранционно подменени скоростни кутий са забранили на клиентите си да шофират на 5-та скорост под 80 км./ч. След забраната значително са намалели повредите с кутията.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                              Чудно ми е как ще разбере гаранционния сервиз че съм карал на 5-та под 80км.Чувал съм от хора който са патили с скорости,че се доливало още около 300-400гр масло отгоре на това което е дадено.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Скоростна кутия на Нива и борба с нея

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Чудно ми е как ще разбере гаранционния сервиз че съм карал на 5-та под 80км.Чувал съм от хора който са патили с скорости,че се доливало още около 300-400гр масло отгоре на това което е дадено.
                                Първо сменяш семерингите. После е добре да има повече.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X