Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лада Нива в действие

    Ако някой има желание за лека разходка около София тази Неделя (бистрица или някъде другаде) звънете един тел.
    Александър

    Коментар


    • От: Лада Нива в действие

      Поздрав за всички колеги нивоводи.

      Една смолянска нива на състезанието в Рудозем.Браво на колегите...



      Коментар


      • От: Лада Нива в действие

        Хейтърите нещо мълчат този път Поздрави на невероятните шофьор и навигатор на тази Нива, които и да са те - особено ми хареса влизането в реката - много майсторски се промъкна по камънаците. Повече инфо за колата - гуми, лифт, блокажи ?
        Александър

        Коментар


        • От: Лада Нива в действие

          Браво на момчетата от Смолян с тази добрепредставяща се нива. Супер сте момчета

          Коментар


          • От: Лада Нива в действие

            Ами знам само, че е с каймани и джанти от Киа и задния мост май е изместван напред (или назад вече не помня).Пружините и амортисьорите не са нивови...

            Коментар


            • От: Лада Нива в действие

              Много се зарадвах,като видях това.Браво на отбора,който се е "впуснал" на състезание с нива,действително нивата се представя доста добре и после пак говорят-нива не ставала.

              Коментар


              • От: Лада Нива в действие

                Тия , дето така говорят ги в дърпала поне веднъж нива като са закъсвали или скоро им предстои
                Александър

                Коментар


                • От: Лада Нива в действие

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Много се зарадвах,като видях това.Браво на отбора,който се е "впуснал" на състезание с нива,действително нивата се представя доста добре и после пак говорят-нива не ставала.
                  Те много хора викат,че Нивата не ставала,но въпросът е за какво не става?Всичко е много относително,но специално за това за което си я купих аз-/умерен оф-роуд и разходки сред Природата/ мога да кажа,че става.Отговорът на въпроса е лесен:зависи кой какво очаква от една машина.Има хора,които си въобразяват,че като се качат на някакво 4х4 и за тях повече няма непреодолими терени,препятствия и после машината им става виновна що се чупела на всяка разходка.Така,че много е важно и кой е зад волана и какви бръмбари му се въртят в главата,защото от там идват счупените мостове,изкривените глави и т.н.А Нивите,че стават е ясно на всеки-вече 33 години са в производство и статистиката сочи,че търсенето им след всяка измината година расте.
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 20-10-10, 18:01.

                  Коментар


                  • От: Лада Нива в действие

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Те много хора викат,че Нивата не ставала,но въпросът е за какво не става?Всичко е много относително,но специално за това за което си я купих аз-/умерен оф-роуд и разходки сред Природата/ мога да кажа,че става.Отговорът на въпроса е лесен:зависи кой какво очаква от една машина.Има хора,които си въобразяват,че като се качат на някакво 4х4 и за тях повече няма непреодолими терени,препятствия и после машината им става виновна що се чупела на всяка разходка.Така,че много е важно и кой е зад волана и какви бръмбари му се въртят в главата,защото от там идват счупените мостове,изкривените глави и т.н.А Нивите,че стават е ясно на всеки-вече 33 години са в производство и статистиката сочи,че търсенето им след всяка измината година расте.
                    Колеката е много ама много прав . Аз можеби съм жив пример за това . Не знам дали знаете но скоро смених преден диференциал . Дърпах 4т мотокар с блокирали скорости /мотокара беше с блокирани скорости /само на бавни без блокаж на раздатката . Може би това ме спаси защото ако го бях вкючил можеше да отиде и задният диф или раздатката . Не знаех възможностите на джипа . Мислех си , че щом е джип трябва да има възмозности като за две или три нормални коли да ама не това не е трактор .

                    Коментар


                    • От: Лада Нива в действие

                      Ами да, то няма как джипка с приблизително тегло 1200-1300 кг да влачи безпроблемно друга машина 5-6 тона... Особено пък и с малолитражния мотор на Нивата. Просто всяка кола или джип си има лимит и ако искаме да им се радваме по-дълго време трябва да се съобразяваме с тези неща.

                      Коментар


                      • От: Лада Нива в действие

                        Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                        Колеката е много ама много прав . Аз можеби съм жив пример за това . Не знам дали знаете но скоро смених преден диференциал . Дърпах 4т мотокар с блокирали скорости /мотокара беше с блокирани скорости /само на бавни без блокаж на раздатката . Може би това ме спаси защото ако го бях вкючил можеше да отиде и задният диф или раздатката . Не знаех възможностите на джипа . Мислех си , че щом е джип трябва да има възмозности като за две или три нормални коли да ама не това не е трактор .
                        Ако го беше включил (блокажа) можеше и да спасиш диференциала....
                        00359893488603

                        ....нямам си вече LR...

                        Коментар


                        • От: Лада Нива в действие

                          Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                          Колеката е много ама много прав . Аз можеби съм жив пример за това . Не знам дали знаете но скоро смених преден диференциал . Дърпах 4т мотокар с блокирали скорости /мотокара беше с блокирани скорости /само на бавни без блокаж на раздатката . Може би това ме спаси защото ако го бях вкючил можеше да отиде и задният диф или раздатката . Не знаех възможностите на джипа . Мислех си , че щом е джип трябва да има възмозности като за две или три нормални коли да ама не това не е трактор .
                          Както каза колегата:
                          Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                          Ако го беше включил (блокажа) можеше и да спасиш диференциала....
                          Щеше да се разпредели по равно движението на дифовете и можеше и нищо да не и стане....Е можеше нещо да и стане, но в малки размери
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: Лада Нива в действие

                            Колеги,човека казва,че е дърпал 4тонен мотокар.Като направиш една елементарна сметка,идва 2пъти над теглото на нива,както и да е теглото,но блокиралите скорости и на твърт терен(предполагам асфалт или бетон),как мислите ще се отрази на какъвто и да е автомобил на каквато е да трансмисия,това е 1000% натоварване на всичко ама абсолютно всички агрегати.Било то с блокаж или без,това не е за експериментиране,като се замисля и аз съм дърпал Урала да запали,но на песъклив терен.Колата танцуваше ту в лято ту в дясно като балерина.При правилна експлотация ако някой счупи ладов диференциал аз ще му купя нов от магазина+монтаж и другите работ от мен

                            Коментар


                            • От: Лада Нива в действие

                              Има как правил съм го и друг път . Само , че колата беше служебна и теглех около 10т на колички .На баничарката и подпуши съединителя понеже го дърпах на полусъединител около 50м . Все пак колата няма бавни . Това зад колата е ескалатор .Натиснете снимката за да я уголемите

Име:09072008(006).jpg
Прегледи:1
Размер:81.1 КБ
ID:5220608 А иначе без механизация го бутаме петима шестима по-здрави . Просто мотокара беше като запънат поради блокиралите скорости .
                              Последно редактирано от cernia.1977; 21-10-10, 15:36.

                              Коментар


                              • От: Лада Нива в действие

                                Първоначално публикуван от zlatoto_zd Преглед на мнение
                                Ако го беше включил (блокажа) можеше и да спасиш диференциала....
                                Обещавам ако някой даде пари за още един преден диф да пробвам с блокаж .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X