Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лада Нива в действие

    Добър ден!Колега,това не би трябвало да е проблем за нивата.Вчера изкачих подобен баир с 6човека имаше калчица,но колата се справи добре.На друг по-стръмен баир с доста по-голями камани,беше и доста разкаляно.Нивата се изкачи без пролем аз съм с гуми Rosava 4х4 all seasons.Вярно е,че снимките лъжат,но горе доло имам представа за какво става въпрос

    Коментар


    • От: Лада Нива в действие

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Добър ден!Колега,това не би трябвало да е проблем за нивата.Вчера изкачих подобен баир с 6човека имаше калчица,но колата се справи добре.На друг по-стръмен баир с доста по-голями камани,беше и доста разкаляно.Нивата се изкачи без пролем аз съм с гуми Rosava 4х4 all seasons.Вярно е,че снимките лъжат,но горе доло имам представа за какво става въпрос
      Ами може и моята неопитност да е проблема. Качвах го на първа бавна с блокаж, но колкото и да се опитвах, колата влизаше в коловозите и само изстрелваше камъни назад. Гумите са ВлИ5, но имам съмнения, че вече им е време за смяна. Иначе бяхме само двама - може би трябва да има повече хора та да тежи повече

      П.П. снимките малко наистина лъжат, аз като се качвах и слизах пеша малко и ми беше доста трудно
      Александър

      Коментар


      • От: Лада Нива в действие

        Еми, това е точно баира, за който се излиза след табелата.
        От предишната снимка с траковете, бях останал с впечатление че не е този , но пък след табелата други отбивки няма до пътя за поделението...Всеки ден минавам от там.
        И на мен ми се ще да пробвам някой ден.

        ПП: В коловозите наистина има доста камънак, дори и от далече се вижда.
        Не може ли да се излезе извън тях?
        Последно редактирано от TigerHunter; 03-10-10, 17:50.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Лада Нива в действие

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Ами може и моята неопитност да е проблема. Качвах го на първа бавна с блокаж, но колкото и да се опитвах, колата влизаше в коловозите и само изстрелваше камъни назад. Гумите са ВлИ5, но имам съмнения, че вече им е време за смяна. Иначе бяхме само двама - може би трябва да има повече хора та да тежи повече

          П.П. снимките малко наистина лъжат, аз като се качвах и слизах пеша малко и ми беше доста трудно
          Само чета и чувам за този баир. Интересно е да го пробва човек. Аз като има някакъв голям наклон ( особено като има и път по наклона ) тръгвам да го качвам смело на втора бавна с блокаж. С блокаж или не - по преценка. Но на втора заради по-високата скорост. Тогава някои критични места се преодоляват с инерцията от скоростта , а когато колата започне да заглъхва минавам на първа . Това не е гаранция за изкачването на баира, но поне шанса е по-голям. Опитай и кажи има ли успех !
          Успех !

          Коментар


          • От: Лада Нива в действие

            И аз бих подходил на втора бавна с повечко засилка. Може би на трета отдолу, после втора.
            Не знам, колко градуса точно е наклона, но отдолу изглежда страшничко.
            Не е малък.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Лада Нива в действие

              Да, наистина баирчето изглежда доста сериозно дори и на снимките . Засилка не мисля, че ще ти помогне много, тъй като изкачването е доста продължително и колкото и да я засилиш в един момент джипката пак ще умалее. Според мен по-скоро правилната тактика е леко да се надкрачи коловоза, за да се избегнат големите камъни, които се виждат и на 2-ра бавна смело с газ и каквото стане... Поздравления за колегата, че си използва Нивичката по прадназначение, въпреки че е единствена кола в семейството!

              Коментар


              • От: Лада Нива в действие

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Като ви гледам снимките, направо ме е срам да пускам моите, ама нашата я жалим, че друга кола нямаме
                Днес се мъчих за втори път да кача един баир. Наглед не кой знае какъв наклон около 30 градуса, но доста каменист с коловози и плитка и мазна кал. Не успях. Доколкото разбрах и още един колега се е опитвал безуспешно. Някой качвал ли го е и как.

                [ATTACH]254119[/ATTACH][ATTACH]254120[/ATTACH][ATTACH]254121[/ATTACH][ATTACH]254122[/ATTACH][ATTACH]254123[/ATTACH][ATTACH]254125[/ATTACH]
                Първа бавна+блокаж с заводски гуми “нива 4х4“ качи го без проблем но беше сухо .
                Последно редактирано от cernia.1977; 03-10-10, 20:36.

                Коментар


                • От: Лада Нива в действие

                  На сухо мисля, че изобщо няма да го усети. Категорично - засилката не помага в случая - стръмен и дълъг е баира, има и леки завои. Номера е да се измъкне от коловоза, но пък извън него е калта и те връща обратно вътре... Това с 2-ра бавна е идея - би трябвало да не боксува толкова, но дали ще стигне мощността...
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Лада Нива в действие

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Като ви гледам снимките, направо ме е срам да пускам моите, ама нашата я жалим, че друга кола нямаме
                    Днес се мъчих за втори път да кача един баир. Наглед не кой знае какъв наклон около 30 градуса, но доста каменист с коловози и плитка и мазна кал. Не успях. Доколкото разбрах и още един колега се е опитвал безуспешно. Някой качвал ли го е и как.

                    [ATTACH]254119[/ATTACH][ATTACH]254120[/ATTACH][ATTACH]254121[/ATTACH][ATTACH]254122[/ATTACH][ATTACH]254123[/ATTACH][ATTACH]254125[/ATTACH]
                    Що бре колега, би трябвало да излезе с тез Вли5, то и аз карам с тях ама мойте са бая новички, на едно лято, е та като гледам байра(снимките лъжат де) ама май не е с много голям наклон.. Аз пък бих си праснал от доло на 1ва "БАЛКАНСКА"(както я наричам аз 1ва бавна) с малко газчица да не ги хварля каманите и да не боксува много и да си върви на горе без проблем (да "Пъзи" както обичам да казвам аз )..Очекорвам коловозите(стига калта да го позволи) и избягвам многото камани и така ... Иначе ето подобен байр Самоче помалко камани и не беше толкова мокро като го минавах само горе на извозката беше малко мокро, да обаче ми поднесе задницата към дерето :Д
                    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2917/15790157468823011191286202228i7TKnkdN3Fg5cluAIL0i.JPG
                    d
                    И тоя байр беше пълен пък с кал, но бях с старите ВЛИ5 и пак с малко буксуване го качих
                    http://www.vbox7.com/play:ff502e16


                    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1939/9886881735318102481286205948TIQeR8DFZBRPKpF7NvH8.JPG
                    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 04-10-10, 17:26.
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Лада Нива в действие

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0926.jpg
Прегледи:2
Размер:251.0 КБ
ID:5213894 ето от къде се качвам и спускам и аз .
                      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                      Коментар


                      • От: Лада Нива в действие

                        Явно всеки си има някое такова изкачване...Е моето е....нямам снимки не че и нещо ще се разбере от тях, но го качвам на 2ра бавна 4000 оборота и накрая вече почва да замира двигателя ама благодарение на високите обороти се изкачвам без проблем.

                        Коментар


                        • От: Лада Нива в действие

                          Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]254633[/ATTACH] ето от къде се качвам и спускам и аз .
                          Много красива гледка и наклона си го бива. Ама тука е сухо. Не успях да надкрача коловозите, както съветва колегата - многото кал ме вкарва обратно. Още няколко опита и ще успея сигурно
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Лада Нива в действие

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Много красива гледка и наклона си го бива. Ама тука е сухо. Не успях да надкрача коловозите, както съветва колегата - многото кал ме вкарва обратно. Още няколко опита и ще успея сигурно
                            Колега ако коловозите не са много дълбоки,т.е. колата не опира в тях няма никакъв смисъл да се опитваш да ги надкрачваш.Напротив карай в тях с предварителна засилка на 2-ра бавна....така поне те ще те държат и няма да поднасяш насам-натам от което също се губи инерция.Най-вероятно някъде към средата на баира двигателя ще започне да замира,тогава бързо премини от втора на първа бавна и с всичката газ трябва да се качиш.Незнам как са ти Вли-тата....ако са поизносени хич не мъчи машината-няма да стане.Просто при такъв сериозен и продължителен наклон гумите трябва да са запазени и мотора трябва да има достатъчна мощност-затова най-добре е да атакуваш наклона на бензин-/не че и газта не върши работа,но не знам как ти е настроена уредбата/.

                            Коментар


                            • От: Лада Нива в действие

                              Понеже живея в Бистрица, където се намира въпросния байр ще кажа , че хич ама хич не е за подценяване.
                              Все съм се чудел как го качват с джипове, ми то пеша е трудно. На сухо може би има шанс, но при всякакво друго време, не.
                              Пази нивичката, ей. Че ако тръгне чак на площада на селото ще спре. Лятото от там скачат с парапланери.
                              Пийте червено вино! Дава здраве.
                              А то ни трябва за да пием ракия!

                              Коментар


                              • От: Лада Нива в действие

                                Аз пък работя там и всеки ден минавам покрай него.
                                Калта там е гадна и не бих се пробвал в това време, но имам мерак да се пробвам по принцип.
                                Страшничък си е, обаче...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X