Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива в действие

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лада Нива в действие

    Добър ден!Колега,това не би трябвало да е проблем за нивата.Вчера изкачих подобен баир с 6човека имаше калчица,но колата се справи добре.На друг по-стръмен баир с доста по-голями камани,беше и доста разкаляно.Нивата се изкачи без пролем аз съм с гуми Rosava 4х4 all seasons.Вярно е,че снимките лъжат,но горе доло имам представа за какво става въпрос

    Коментар


    • От: Лада Нива в действие

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Добър ден!Колега,това не би трябвало да е проблем за нивата.Вчера изкачих подобен баир с 6човека имаше калчица,но колата се справи добре.На друг по-стръмен баир с доста по-голями камани,беше и доста разкаляно.Нивата се изкачи без пролем аз съм с гуми Rosava 4х4 all seasons.Вярно е,че снимките лъжат,но горе доло имам представа за какво става въпрос
      Ами може и моята неопитност да е проблема. Качвах го на първа бавна с блокаж, но колкото и да се опитвах, колата влизаше в коловозите и само изстрелваше камъни назад. Гумите са ВлИ5, но имам съмнения, че вече им е време за смяна. Иначе бяхме само двама - може би трябва да има повече хора та да тежи повече

      П.П. снимките малко наистина лъжат, аз като се качвах и слизах пеша малко и ми беше доста трудно
      Александър

      Коментар


      • От: Лада Нива в действие

        Еми, това е точно баира, за който се излиза след табелата.
        От предишната снимка с траковете, бях останал с впечатление че не е този , но пък след табелата други отбивки няма до пътя за поделението...Всеки ден минавам от там.
        И на мен ми се ще да пробвам някой ден.

        ПП: В коловозите наистина има доста камънак, дори и от далече се вижда.
        Не може ли да се излезе извън тях?
        Последно редактирано от TigerHunter; 03-10-10, 17:50.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Лада Нива в действие

          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
          Ами може и моята неопитност да е проблема. Качвах го на първа бавна с блокаж, но колкото и да се опитвах, колата влизаше в коловозите и само изстрелваше камъни назад. Гумите са ВлИ5, но имам съмнения, че вече им е време за смяна. Иначе бяхме само двама - може би трябва да има повече хора та да тежи повече

          П.П. снимките малко наистина лъжат, аз като се качвах и слизах пеша малко и ми беше доста трудно
          Само чета и чувам за този баир. Интересно е да го пробва човек. Аз като има някакъв голям наклон ( особено като има и път по наклона ) тръгвам да го качвам смело на втора бавна с блокаж. С блокаж или не - по преценка. Но на втора заради по-високата скорост. Тогава някои критични места се преодоляват с инерцията от скоростта , а когато колата започне да заглъхва минавам на първа . Това не е гаранция за изкачването на баира, но поне шанса е по-голям. Опитай и кажи има ли успех !
          Успех !

          Коментар


          • От: Лада Нива в действие

            И аз бих подходил на втора бавна с повечко засилка. Може би на трета отдолу, после втора.
            Не знам, колко градуса точно е наклона, но отдолу изглежда страшничко.
            Не е малък.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Лада Нива в действие

              Да, наистина баирчето изглежда доста сериозно дори и на снимките . Засилка не мисля, че ще ти помогне много, тъй като изкачването е доста продължително и колкото и да я засилиш в един момент джипката пак ще умалее. Според мен по-скоро правилната тактика е леко да се надкрачи коловоза, за да се избегнат големите камъни, които се виждат и на 2-ра бавна смело с газ и каквото стане... Поздравления за колегата, че си използва Нивичката по прадназначение, въпреки че е единствена кола в семейството!

              Коментар


              • От: Лада Нива в действие

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Като ви гледам снимките, направо ме е срам да пускам моите, ама нашата я жалим, че друга кола нямаме
                Днес се мъчих за втори път да кача един баир. Наглед не кой знае какъв наклон около 30 градуса, но доста каменист с коловози и плитка и мазна кал. Не успях. Доколкото разбрах и още един колега се е опитвал безуспешно. Някой качвал ли го е и как.

                [ATTACH]254119[/ATTACH][ATTACH]254120[/ATTACH][ATTACH]254121[/ATTACH][ATTACH]254122[/ATTACH][ATTACH]254123[/ATTACH][ATTACH]254125[/ATTACH]
                Първа бавна+блокаж с заводски гуми “нива 4х4“ качи го без проблем но беше сухо .
                Последно редактирано от cernia.1977; 03-10-10, 20:36.

                Коментар


                • От: Лада Нива в действие

                  На сухо мисля, че изобщо няма да го усети. Категорично - засилката не помага в случая - стръмен и дълъг е баира, има и леки завои. Номера е да се измъкне от коловоза, но пък извън него е калта и те връща обратно вътре... Това с 2-ра бавна е идея - би трябвало да не боксува толкова, но дали ще стигне мощността...
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Лада Нива в действие

                    Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                    Като ви гледам снимките, направо ме е срам да пускам моите, ама нашата я жалим, че друга кола нямаме
                    Днес се мъчих за втори път да кача един баир. Наглед не кой знае какъв наклон около 30 градуса, но доста каменист с коловози и плитка и мазна кал. Не успях. Доколкото разбрах и още един колега се е опитвал безуспешно. Някой качвал ли го е и как.

                    [ATTACH]254119[/ATTACH][ATTACH]254120[/ATTACH][ATTACH]254121[/ATTACH][ATTACH]254122[/ATTACH][ATTACH]254123[/ATTACH][ATTACH]254125[/ATTACH]
                    Що бре колега, би трябвало да излезе с тез Вли5, то и аз карам с тях ама мойте са бая новички, на едно лято, е та като гледам байра(снимките лъжат де) ама май не е с много голям наклон.. Аз пък бих си праснал от доло на 1ва "БАЛКАНСКА"(както я наричам аз 1ва бавна) с малко газчица да не ги хварля каманите и да не боксува много и да си върви на горе без проблем (да "Пъзи" както обичам да казвам аз )..Очекорвам коловозите(стига калта да го позволи) и избягвам многото камани и така ... Иначе ето подобен байр Самоче помалко камани и не беше толкова мокро като го минавах само горе на извозката беше малко мокро, да обаче ми поднесе задницата към дерето :Д
                    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/2917/15790157468823011191286202228i7TKnkdN3Fg5cluAIL0i.JPG
                    d
                    И тоя байр беше пълен пък с кал, но бях с старите ВЛИ5 и пак с малко буксуване го качих
                    http://www.vbox7.com/play:ff502e16


                    http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1939/9886881735318102481286205948TIQeR8DFZBRPKpF7NvH8.JPG
                    Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 04-10-10, 17:26.
                    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                    Honda Dominator 650
                    088ЧЧ93979-->Борис
                    0878956Ч38-->Борис

                    Коментар


                    • От: Лада Нива в действие

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение0926.jpg
Прегледи:2
Размер:251.0 КБ
ID:5213894 ето от къде се качвам и спускам и аз .
                      [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                      Коментар


                      • От: Лада Нива в действие

                        Явно всеки си има някое такова изкачване...Е моето е....нямам снимки не че и нещо ще се разбере от тях, но го качвам на 2ра бавна 4000 оборота и накрая вече почва да замира двигателя ама благодарение на високите обороти се изкачвам без проблем.

                        Коментар


                        • От: Лада Нива в действие

                          Първоначално публикуван от b.bore@mail.bg Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]254633[/ATTACH] ето от къде се качвам и спускам и аз .
                          Много красива гледка и наклона си го бива. Ама тука е сухо. Не успях да надкрача коловозите, както съветва колегата - многото кал ме вкарва обратно. Още няколко опита и ще успея сигурно
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Лада Нива в действие

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Много красива гледка и наклона си го бива. Ама тука е сухо. Не успях да надкрача коловозите, както съветва колегата - многото кал ме вкарва обратно. Още няколко опита и ще успея сигурно
                            Колега ако коловозите не са много дълбоки,т.е. колата не опира в тях няма никакъв смисъл да се опитваш да ги надкрачваш.Напротив карай в тях с предварителна засилка на 2-ра бавна....така поне те ще те държат и няма да поднасяш насам-натам от което също се губи инерция.Най-вероятно някъде към средата на баира двигателя ще започне да замира,тогава бързо премини от втора на първа бавна и с всичката газ трябва да се качиш.Незнам как са ти Вли-тата....ако са поизносени хич не мъчи машината-няма да стане.Просто при такъв сериозен и продължителен наклон гумите трябва да са запазени и мотора трябва да има достатъчна мощност-затова най-добре е да атакуваш наклона на бензин-/не че и газта не върши работа,но не знам как ти е настроена уредбата/.

                            Коментар


                            • От: Лада Нива в действие

                              Понеже живея в Бистрица, където се намира въпросния байр ще кажа , че хич ама хич не е за подценяване.
                              Все съм се чудел как го качват с джипове, ми то пеша е трудно. На сухо може би има шанс, но при всякакво друго време, не.
                              Пази нивичката, ей. Че ако тръгне чак на площада на селото ще спре. Лятото от там скачат с парапланери.
                              Пийте червено вино! Дава здраве.
                              А то ни трябва за да пием ракия!

                              Коментар


                              • От: Лада Нива в действие

                                Аз пък работя там и всеки ден минавам покрай него.
                                Калта там е гадна и не бих се пробвал в това време, но имам мерак да се пробвам по принцип.
                                Страшничък си е, обаче...
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X