Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предни седалки на Нивата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предни седалки на Нивата

    Привет колеги,
    Понеже във форума никъде не успях да прочета нещо конкретно по въпроса , който ме вълнува и то със спешна нужда то решение, Ви моля да споделите вашите съвети.
    Проблема е следния понеже нивата не се кара само то мен , а от солидните момчета в офиса ,които от понеделник до петък са в някое поле или гора .... и благодарение на тежката експлоатация на седалките - те се развалиха / като се има предвид че нивата е на 3,5 години - мисля че е нормално / не съм много сигурен колко точно са счупени но като погледнах така на бързо изглеждаше непоправимо. Въпросът ми е следния дали някой от вас колеги е слагал по-качествени и удобни селки на нивата си , като разбирасе понеже е криза мисля че разумно решение да се вземат седалки втора употреба , защото за две нови предни седалки в магазина ми поискаха към 700лв. и така ако някой вече го е правил или има идея моля да сподели ....
    Нека разгледаме и факта че седалки не от всяка кола са подходящи , т.е. ще паснат идеално , затова се нуждаят от преработка на захващането им към купето. Как това става най-лесно и здраво. Друго нещо, което е разбирасе е фактор , е това да бъдат удобни , защото старите бяха задоволителни , но поради това че ще се използват много трябва и да са удобни.
    Също така не във всяка морга край Варна има седалки, които се сгъват затова съвета от къде се снабдя с такива е най-вайния за мен.

    Благодаря предварително и поздрави
    Последно редактирано от totolamb; 16-01-10, 18:03.
    Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
    Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

  • #2
    До: Предни седалки на Нивата

    От двуврато купе и гледай да са близки като габарити.
    Трябва да се направи и нещо като преход от новата седалка към старата конструкция на шейната. Предполагам че Нивата е с две релси на шейната, та гледай и новите седалки да са с две. Има някои модели с една релса.

    Коментар


    • #3
      До: Предни седалки на Нивата

      Преди два дни смених седалките на Нивата с първите попаднали ми . Намерих от Ровер 200 / 2 врати / за 50 лева .
      Изрязах оригиналните лайсни от седалките на Нива , за да не си играя да пробивам нови дупки за болтовете и върху тях наложих Роверските седалки. Оказа се ,че идват с 5 см. по - ниски. Подложих профил 50 х 40 х 2 мм и го заварих за лайсната на Ров. седалка . Монтирах и допълнителен укрепващ профил по средата/ остана от Нивовата седалка/ за стабилност. Наложих седалката върху завитите за купето лайсни / от Нивата/ и...... заваряване . Трябва да се внимава да останат болтовите видимо открити защото по-късно седалките нямат сваляне .
      Нивата е с тесни седалки и най-подходящи са от малък автомобил. Цялата процедура е за 3 часа работа / с кафето/ .
      Забравих . Трябва да се подложат / преди заваряването / мокри парцали под седалките , защото с тази битумна изолация ..... тел. 160
      :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

      Коментар


      • #4
        До: Предни седалки на Нивата

        За 3 часа може да стане ако всеки ден сменяш едни и същи седалки на един и същ модел!

        Коментар


        • #5
          До: Предни седалки на Нивата

          В тема идеи по дизайна бях писал по този въпрос , има и снимки на моя НИВА . В общи линии - харесваш си от някоя морга 2 бр. от кола с две врати , еветнтуално правиш преходна конзола / аз правих , седалките го заслужаваха / и проблема е решен .
          Прикачени файлове
          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили “Титаник”.

          Коментар


          • #6
            До: Предни седалки на Нивата

            Какво точно им се е прецакало на оригиналните?

            Аз имах идея да сменям седалки по същата причина. Едно, че тапицерията е протрита и прогорена (продават се калъфки, които замазват проблема), а и механизмите за сваляне ми бяха разбрицани. Оказа се, че механизма за сваляне е много зле изпълнен, но все пак лесен за ремонт.

            При мен се оказа просто извадено (не скъсано) жило на седалката до шофьора. Натискаш копчето и буташ - виждаш, че ааааа да се свали, но не ще. Чак като я бутнах без да натискам бутона видях, че резултатът е 1:1 и от там - почнах да търся.

            Колкото до механизма за регулиране - той е изключително прост. На мен ми се беше счупила "врътката". Баща ми направи нова:



            Колкото до лоста за бутане "напред-назад" - той е изключително прост и елементарен. Не виждам какво може да му се счупи.

            Та в общи линии мнението ми е: Да, оригиналните седалки са кофти направени, но все пак - нищо непоправимо. Лично за себе си реших да не инвестирам в други поне докато тези останат напълно без тапицерия.

            Коментар


            • #7
              До: Предни седалки на Нивата

              Проблема не е във врътката - те са по 2 лв но като я въртиш се вдига или сваля само от единия край , .т.е от другия е извадена оста която прехвърля движението. Като погледнах наистина беше извадена , вкарах я , седнах да пробвам и пак се извади, защото самата геометрия на седалката се е изметнала. Другото е че половината болтове са изпопадали и ги няма, и така реших просто че трябва да се направи нещо радикално.
              Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
              Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

              Коментар


              • #8
                До: Предни седалки на Нивата

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                За 3 часа може да стане ако всеки ден сменяш едни и същи седалки на един и същ модел!
                Говоря конкретно за Нива . Не съм сменял никога до сега седалки .

                Не всички във форума седят на бюро ............ .
                :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

                Коментар


                • #9
                  До: Предни седалки на Нивата

                  Бях описал накратко как си реших проблема с предните седалки на Нивата, но сега не намерих постинга...
                  Металната конструкция на оригиналните седалки е от твърде мека ламарина и не става за ремонт, а нови не решават въпроса, защото са скъпи и слаби. Затова: премери разстоянието между конзолите, на които са хванати шейните; намери седалки от малка двувратка, които са заедно с шейни за вертикален монтаж и провери дали се събират в купето; ако разстоянието между плъзгачите на новите е различно от това на Нивата, направи преходи от шина (5х50 или по-яка), които монтирай (най-добре с болтове) към конзолите на Нивата и върху тях бележиш монтажните отвори на новите и им удряш центъра; намираш 8 подходящи болта; по формулата фх0,8 намираш бургия (напр. за болт ф8 мм трябва бургия 6,4 мм) и пробиваш шините; следва правене на резба със съответен метчик, евентуално боядисване на шините против ръжда и монтаж на седалките.
                  Няма нищо сложно, важното е предварително да си набавиш необходимите детайли и инстументи.
                  Последно редактирано от trapper; 17-01-10, 12:51. Причина: допълнение
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предни седалки на Нивата

                    Огледай се по моргите за седалки от някой двуврат Фиат възможно е още да са много близки по размер и окачване до ладата.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предни седалки на Нивата

                      Имай предвид като пригаждаш новите седалки да ги центрираш спрямо волана и педалите. Ако се подведеш по старите релси на оригиналните седалки може да сложиш новите по-към вратата и да не си точно срещу волана. А да дойдат прекалено близко до враттите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предни седалки на Нивата

                        незнам как са на новите ниви, но на 2121 то съм сложил от опел корса-98-99 г.всичко за 1час.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предни седалки на Нивата

                          забравих да кажа,че предните дупки пасват идеално на оригиналните ,a от зад се правят две стойки.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предни седалки на Нивата

                            Мога да ти дам пример аз какво направих.Намерих си седалки от моргата от Ауди 90 купе-тип рекаро.Много удобни седалки които се регулират и във височина.Направих си стойки, с които ги захванах за пода ,така че да могат да се регулират и напред-назад.Като седнеш в тези седалки ще забележиш разликата.Иначе варианти много.С оригиналните седалки не си губи времето да ги ремонтираш-те просто за нищо не стават!
                            0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предни седалки на Нивата

                              Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                              Мога да ти дам пример аз какво направих.Намерих си седалки от моргата от Ауди 90 купе-тип рекаро.Много удобни седалки които се регулират и във височина.Направих си стойки, с които ги захванах за пода ,така че да могат да се регулират и напред-назад.Като седнеш в тези седалки ще забележиш разликата.Иначе варианти много.С оригиналните седалки не си губи времето да ги ремонтираш-те просто за нищо не стават!
                              Ай мен точно регулирането "напред-назад" ме спираше от търсене на нови седалки. Мислих, че всички алтернативни варианти включват заварка... Започваш сериозно да ме заинтригуваш

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X