Обява

Свий
Няма добавени обяви.

17-ки на Нива-та

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 17-ки на Нива-та

    Нещо ме човърка да си сложа едни хубави лети джанти 17-ки на колата, по принцип само около 20% е извън пътя, останалото е на асфалт и искам малко яка визия. Лятото си взех 15-ки от Витара, но ми се струват малки. Някой кара ли с такива тука от колегите. От коя марка са пригодни?
    Нямам тежък офроуд като съм извън пътя. Примерно с някаква гума 205/55/17(ако има такъв размер, не съм сигурен). Дали при някакъв напън обаче нама да чупи полуоска.
    Последно редактирано от toni188; 05-12-09, 17:11.

  • #2
    До: 17-ки на Нива-та

    Пробваи с по голями гуми а не джанти , 31-ци примерно Няма да има втора такава нива

    Коментар


    • #3
      До: 17-ки на Нива-та

      По-големи гуми ми са сегашните 16-ки железните ама не ме кефи изобщо. Имам предвид нещо ниско профилно да е 205/55/17 ами направо на 50 или 45 височина. А при сегашните ми джанти жележните едната с гумата тежи сигурно 20 кила ако не и повече, а 17-ки лети с гумата ще са доста по-леки.

      Коментар


      • #4
        До: 17-ки на Нива-та

        Първоначално публикуван от toni188 Преглед на мнение
        По-големи гуми ми са сегашните 16-ки железните ама не ме кефи изобщо. Имам предвид нещо ниско профилно да е 205/55/17 ами направо на 50 или 45 височина. А при сегашните ми джанти жележните едната с гумата тежи сигурно 20 кила ако не и повече, а 17-ки лети с гумата ще са доста по-леки.
        Какъв размер гуми са сегашните 16-ки

        Коментар


        • #5
          До: 17-ки на Нива-та

          Стига простотии - ще опира в подкалниците,ако сложиш по големи гуми ще чупиш полуоски...и още куп други шукарийки

          Коментар


          • #6
            До: 17-ки на Нива-та

            Сегашния размер е 175/80/16. А за чупенето на полуоска кое по-точно е причината? Широчината на гумата или теглото на гумата?
            И може да ми каже някой 5х колко мм се води джантата за да стане на главината.
            Последно редактирано от toni188; 05-12-09, 22:41.

            Коментар


            • #7
              До: 17-ки на Нива-та

              На Нива е безмислено да се слагат по-големи джанти от 16 цола.
              Полуоски се чупят като слагаш прекалено изнесени навън и широки гуми.
              Също така, хубави алуминиеви джанти е твърде вероятно да бъдат откраднати. Сложи си едни 15-ки от витара или дори ако намериш летите мисля че са 16" (струва ми се, че на колегата малко по нагоре на аватара са такива) и не си измъчвай колата с глупости.
              Александър

              Коментар


              • #8
                До: 17-ки на Нива-та

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                На Нива е безмислено да се слагат по-големи джанти от 16 цола.
                Полуоски се чупят като слагаш прекалено изнесени навън и широки гуми.
                Също така, хубави алуминиеви джанти е твърде вероятно да бъдат откраднати. Сложи си едни 15-ки от витара или дори ако намериш летите мисля че са 16" (струва ми се, че на колегата малко по нагоре на аватара са такива) и не си измъчвай колата с глупости.
                Разерът на джантата няма значение а по скоро размера на гумите. И на 15-ки ножеш да сложиш 33-ки ( не и на нива де ) а едни 17-ки с 225/45/17 няма да тежът повече от щатните джанти на нивата с ВЛИ-5. Колкото до изнесените джанти и по голями гуми , от година и половина съм с изнесени джанти и гуми с размер 205/85/16 и не съм чупил нищо още !

                Коментар


                • #9
                  До: 17-ки на Нива-та

                  Наистина има доста интересни джанти, даже и стоманени хромирани имаше по около 120 лева бройката нови доколкото си спомням.
                  Всеки както му харесва. 15-ките от Витара са си идеални за Нивата, просто ги боядисай както трябва и сложи едни по-хубави гуми. Все пак 50% от возията е от гумите. За зимата и асвалт - yokohama, мисля че имаше една обява из форума за такива на много сносна цена.
                  Александър

                  Коментар


                  • #10
                    До: 17-ки на Нива-та

                    Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                    едни 17-ки с 225/45/17 няма да тежът повече от щатните джанти на нивата с ВЛИ-5. !
                    Тук съм съгласен. Тези гуми тежат доста.
                    Наистина има доста интересни джанти, даже и стоманени хромирани имаше по около 120 лева бройката нови доколкото си спомням.
                    Всеки както му харесва. 15-ките от Витара са си идеални за Нивата, просто ги боядисай както трябва и сложи едни по-хубави гуми. Все пак 50% от возията е от гумите. За зимата и асвалт - yokohama, мисля че имаше една обява из форума за такива на много сносна цена.
                    Иначе на колегата не са му толкова изнесени, мисля че съм виждал и по-изнесени от неговите.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      До: 17-ки на Нива-та

                      Кажете кои са най-подходящите шосейни летни гуми, стандартен размер за оригиналните Нивови джанти?

                      Коментар


                      • #12
                        До: 17-ки на Нива-та

                        За джантите не се притеснявам да ги отраднат, защото колата си стои в гараж. А до колко ще са изнесени навън това зависи с какво ЕТ ще са джантите. А аз имам Витарови джанти дори ги боядисах черни ето една снимка, но ми изглеждат доста малки на фона на големия калник.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: 17-ки на Нива-та

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                          Кажете кои са най-подходящите шосейни летни гуми, стандартен размер за оригиналните Нивови джанти?
                          От руските гуми ви препоръчвам "Нива 4х4 Radial; К-156-1; 185/75/16. Стабилни са на хлъзгав асфалт, но са добри в плитка кал и сняг. Моите ги карам 25 000 км. Цената им за нови е 130 лв./бр.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            До: 17-ки на Нива-та

                            Аз също съм доволен от руските К-156-1. Купих колата с тях. Но не съм ги виждал в каталозите на вносителите. И-511 са зимни гуми със сходен по шарка протектор. Мисля да взема такива и да ги карам целогодишно. Имаше писано за тях във форума.
                            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                            Коментар


                            • #15
                              До: 17-ки на Нива-та

                              На брат ми нивата от 1год е на 17ки в момента е с гуми 265/70/17 и няма особени проблеми нито с карета нито с полуоски освен 2 счупени предни дифа при скок, обаче за да влязат гумите трябваше да се поокастрят калниците, има и подложки на пружините.Сега е доста по-висока и по проходима. Ето няколко снимки- малко стари, но може да добиеш представа как е със 17ки, на първите две е с шосейни гуми и с не отрязани калници обаче според мен седи доста грозно.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X