Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен лифт за Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: самоделен лифт за нива

    Първоначално публикуван от capullo Преглед на мнение
    във руски форум четах. 7см лифт с 31-ци .... нивата изглеждаше страхотно, а може би и така се представя на пресечен терен.
    Във всички възможни лифтове ли засягаш каретата ?
    засягаш ги но това не им пречи да работят.

    Коментар


    • От: Re: От: самоделен лифт за нива

      Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
      засягаш ги но това не им пречи да работят.
      някъкви алтернативи на ладовите карета по здрави? някой играл ли си е да търси?
      да речем малко по здрави и рабощи под по голям ъгъл.

      Коментар


      • От: Re: От: самоделен лифт за нива

        Първоначално публикуван от capullo Преглед на мнение
        някъкви алтернативи на ладовите карета по здрави? някой играл ли си е да търси?
        да речем малко по здрави и рабощи под по голям ъгъл.
        Колега,едва ли има подобно каре,но знам ли трябва човек да се разтърси да види,може да илезне нещо

        Коментар


        • От: самоделен лифт за нива

          Много малко коли имат толкова криво насочени кардани, като Нива. Проблемът с ъглите не е от здравина или качество, той е геометричен.

          Коментар


          • От: самоделен лифт за нива

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Много малко коли имат толкова криво насочени кардани, като Нива. Проблемът с ъглите не е от здравина или качество, той е геометричен.
            Колегата има предвид за алтернативни варианти на външните карета на предните полуоски-поне аз така разбрах.

            Коментар


            • От: самоделен лифт за нива

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Колегата има предвид за алтернативни варианти на външните карета на предните полуоски-поне аз така разбрах.
              точно това имам предвид. там където ъгъл-а е най голям е е възможно счупване.
              не съм търсил да видя кое каре под какъв макс ъгък може да работи, но със сигурност ще има с по голям от този на ладата

              Коментар


              • От: самоделен лифт за нива

                Първоначално публикуван от capullo Преглед на мнение
                точно това имам предвид. там където ъгъл-а е най голям е е възможно счупване.
                не съм търсил да видя кое каре под какъв макс ъгък може да работи, но със сигурност ще има с по голям от този на ладата
                Има колега-нали виждаш Витаровите карета на къкъв голям лифт държат-/+7.5см./,обаче едва ли ще паснат.На Нивата пасваха външни карета от някаква друга марка-колегата Киро от Видин беше писал преди време,но не мога да се сетя точно от какво бяха.Поразрови се из Руските сайтове-има теми за екстремален лифт на Нива.Там са истинските машини и карачи.

                Коментар


                • От: самоделен лифт за нива

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Има колега-нали виждаш Витаровите карета на къкъв голям лифт държат-/+7.5см./,обаче едва ли ще паснат.На Нивата пасваха външни карета от някаква друга марка-колегата Киро от Видин беше писал преди време,но не мога да се сетя точно от какво бяха.Поразрови се из Руските сайтове-има теми за екстремален лифт на Нива.Там са истинските машини и карачи.
                  Здравейте,Янко на витарата подложките са 5см на амовете и 5,5см на пружините/или обратно не си спомням вече/.Мисля че това е макса при който няма проблем с каретата без допълнителна доработка
                  не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                  Коментар


                  • От: самоделен лифт за нива

                    Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                    Има колега-нали виждаш Витаровите карета на къкъв голям лифт държат-/+7.5см./,обаче едва ли ще паснат.На Нивата пасваха външни карета от някаква друга марка-колегата Киро от Видин беше писал преди време,но не мога да се сетя точно от какво бяха.Поразрови се из Руските сайтове-има теми за екстремален лифт на Нива.Там са истинските машини и карачи.
                    има не една тема по руските форуми. Интересното е, че ползват само подложки на пружините и заваряват профил под талерката на амортесьора. В никой от посочените лифтове не пише и не е показано да се заменят карета. В повечето случеи братушките обесняват всички наред. Какво са ползвали, от каква кола, марки, каталожни номера, но не съм виждал тема свързана при лифт с каретата.

                    Коментар


                    • От: самоделен лифт за нива

                      Колеги, имам нужда от съвет. Прочетох много внимателно темата. Наистина има много полезна информация, но и доста разнопосочни мнения. Та за това ми се иска да попитам какво е най-удачно да се направи конкретно в моя случай. Значи, нивата е 1.6 от старите. До сега съм я карал със стандартното окачване. Понеже вече е много гнила, трябва да се кърпят лонжери, греди и т.н. Ще се вади мотора и затова смятам да пипна малко окачването. Така и така ще я разкиндечвам зверски. С нивата не ходя по състезания но я карам по доста екстремни терени и места където рядко някой се набутва, дори и с по-сериозна машина. Смятам да слагам лебедка. Какво според вас е най-удачно да пипна по окачването? Искам да повдигна колата малко, в разумни граници. От изчетеното съм се спрял на вариант - 3см. втулки между горния носач и шарнира и втори комплект амове отпред. Дали това ще е достатъчно? Не ми се иска да сменям щатните пружини и амове. Също така колата ще се кара с оригинални гуми поне още 2-3 години, просто защото имам два комлекта в повече. За отзад съм с 3см. подложки и не мисля да пипам нищо освен да си подсиля щангите и местата кадето се хващат за купето, но това е друга тема. Моля за съвет колегите които имат опит в тази област. Дали това което смятам да направя ще е достатъчно, като се има в предвид че задължително ще слагам лебедка. Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • От: самоделен лифт за нива

                        Колега със втори чифт амове,смея да кажа-слагай лебедка без да те боли главата.Аз съм с 4амортесьора отпред и мога да кажа,че предницата стана доста по здрава от преди,но и по корава.Возията стана по-твърда за сметка на това пък по стабилна.Също така имам и 3см подложка между горен носач и горен шарнир с този тип интервенция печелиш по-голям ход на предното окачване,също така печелиш и място за по-големи гуми.Минус от подложките на шарнира няма,можеш да съчеташ,като орежеш горния ограничителен тампон с 1-2см,така ще спечелиш още ход на предницата.Щом искаш да слагаш лебедка-давам ти съвет смени предните прожини с такива от Шевролет нива.1 Сигорен съм на 100%,че твойте ще се "уморени" до такава степен,че тампона който е вътре в тях е упрял в долната част(чинията)2 От Шевито са по-дебели,което е + заради лебедката а и ще спечелиш някой см лифт отгоре.Искам да добавя,също така имам и 3см гумени подложки на предните прожини с гума Ласа-ОК144 клиренсът отпред ми е почти 32см,което си е доста.Поздрави

                        Коментар


                        • От: самоделен лифт за нива

                          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                          Колега със втори чифт амове,смея да кажа-слагай лебедка без да те боли главата.Аз съм с 4амортесьора отпред и мога да кажа,че предницата стана доста по здрава от преди,но и по корава.Возията стана по-твърда за сметка на това пък по стабилна.Също така имам и 3см подложка между горен носач и горен шарнир с този тип интервенция печелиш по-голям ход на предното окачване,също така печелиш и място за по-големи гуми.Минус от подложките на шарнира няма,можеш да съчеташ,като орежеш горния ограничителен тампон с 1-2см,така ще спечелиш още ход на предницата.Щом искаш да слагаш лебедка-давам ти съвет смени предните прожини с такива от Шевролет нива.1 Сигорен съм на 100%,че твойте ще се "уморени" до такава степен,че тампона който е вътре в тях е упрял в долната част(чинията)2 От Шевито са по-дебели,което е + заради лебедката а и ще спечелиш някой см лифт отгоре.Искам да добавя,също така имам и 3см гумени подложки на предните прожини с гума Ласа-ОК144 клиренсът отпред ми е почти 32см,което си е доста.Поздрави
                          Благодаря колега. Това за скъсяването на горния тампон съм го предвидил, просто забравих да го спомена в по-горния си пост. Прав си че пружините ми са "уморени", което е нормално за тези годинки. Сега имам два въпроса. Първия е за тези пружини от шевито, има ли ги по магазините и на каква цена са? - Ориентировачно.
                          Втория ми въпрос е дали ако сложа и подложки на пружините (3см.) плюс втулка 3см. между горния носач и шарнира, няма ли да стане прекалено. В смисъл притеснявам се дали няма да започнад да ми заминават каретата прекалено често. Имал ли си подобен проблем след като си повдигнал така твоята? Благодаря...

                          Коментар


                          • От: самоделен лифт за нива

                            Колега,вече над 30 000км карам с 3см подложка между горен носач и горе шарнир+3см гумен тампон на прожината-проблеми до сега не съм имал никави.Ориентировачно прожините за шеви нива не са повече от 60-70лв нови и двете.Също така стават и от волга,но мисля,че от Шеви нива е по-добре.Аз имам волгови прожини,който бях предвидил когато слагам лебедката,но се отказах от тях-ще си взимам от Шеви нива.Поздрави

                            Коментар


                            • От: самоделен лифт за нива

                              Браво, колеги! Много полезни неща сте обсъдили. Трябва по-често в раздела да се пишат такива неща и по-малко спам. За това с пружините от Шеви Нива съм чел в руските форуми, там е доста популярен този тип лифт, а също и това с подложките под горния шарнир и носач. Руснаците също препоръчват за повдигане на задницата на Нива да се използват амове от микробусите ГАЗ, които са по дългоходови. Ако някой е правил или виждал такъв лифт отзад нека да сподели.

                              Коментар


                              • От: самоделен лифт за нива

                                Първоначално публикуван от Kara Kolio Преглед на мнение
                                Браво, колеги! Много полезни неща сте обсъдили. Трябва по-често в раздела да се пишат такива неща и по-малко спам. За това с пружините от Шеви Нива съм чел в руските форуми, там е доста популярен този тип лифт, а също и това с подложките под горния шарнир и носач. Руснаците също препоръчват за повдигане на задницата на Нива да се използват амове от микробусите ГАЗ, които са по дългоходови. Ако някой е правил или виждал такъв лифт отзад нека да сподели.
                                Колега, това за амове от Газела отзад и аз съм го чувал. Даже веднъж се засякох в магазин за авточасти с един мой познат, който си купуваше точно такива за неговата Нива. Но оттогава не съм го виждал и незнам как е станало. Тогава той ми обясни че след наддигане отзад с подложки, щатните амове му станали къси и в по-големи дупки и неравности му потропвали. Затова решил да сложи от Газела.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X