Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива 25 000 км.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Купувайте си само белгийски сглобки.Там ги сглобяват трезви хора,или аз съм попаднал на някой трезвеник,незнам.

    Коментар


    • #47
      Re: още нещо

      Първоначално публикуван от dizanov
      Два дена от както написах темата и вече , днес, бях при сервиза.
      При натискане на спирачките започва целият автомобил да се тресе и да спира на тласаци.Брейййй ...помислих си че имам вграден ABS .. да ама не.Днес от сервиза ми казаха че имам криви спирачни дискове и требвало да се сменят. И така ,че си записах час за петък да сменя всичко което е сдало багажа ... само се притеснявам ,че до петък има още много време , а като гледам тя колата се троши през няколко часа.
      Дали няма да е по-изгодно да я кача на автовоз и да си карам камиона , а като стигна до някой локва да свалям Нивата и да си я връткам...незнам ....идеята ми се вижда....
      с какъв пробег е тази нива

      Коментар


      • #48
        Нивата е само на 25 000 км. и на 18 октомври ще и празнувам една година.Като и сменя всичко с ново ще видим колко ще издържи ... може пък самата зглобка да е била некачествена. За разлика от някой хора ,който са открили шишета с водка в колата( което за мен това си остава само в сферата на научната фантастика) аз получих колата съвсем нормална и да си кажа с голям КЕФ си я карах и всичко си беше ок.Незнам може в мен да е грешката .
        А и още нещо някой може ли да ми обясни защо тече масло от мястото, където кардана влиза в дифа.Имали там някакво уплътнение или нещо такова...
        Май пак ще ходя в сервиза...

        Коментар


        • #49
          Първоначално публикуван от dizanov
          Нивата е само на 25 000 км. и на 18 октомври ще и празнувам една година.Като и сменя всичко с ново ще видим колко ще издържи ... може пък самата зглобка да е била некачествена. За разлика от някой хора ,който са открили шишета с водка в колата( което за мен това си остава само в сферата на научната фантастика) аз получих колата съвсем нормална и да си кажа с голям КЕФ си я карах и всичко си беше ок.Незнам може в мен да е грешката .
          А и още нещо някой може ли да ми обясни защо тече масло от мястото, където кардана влиза в дифа.Имали там някакво уплътнение или нещо такова...
          Май пак ще ходя в сервиза...
          Ще ти бъда много благодарен ако кажеш какво са правили на Нивата в гаранционния сервиз между първите 2000 - 3000 км и дали трябва да се притяга разпределителния вал, ако твоята е модел 21214 i с хидравлично регулиране на клапаните. От НАР ли си я купувал?
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #50
            ВАЗ 21214 - имобилайзер

            Въпрос към собственици на Ниви закупени от Нар - Хасково или от техни дилъри в страната. При покупката, получихте ли и червения обучаващ ключ за имобилайзера? При мен такъв липсваше и ми казаха, че руснаците не го пращали.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #51
              Re: ВАЗ 21214 - имобилайзер

              Първоначално публикуван от fireman160
              Въпрос към собственици на Ниви закупени от Нар - Хасково или от техни дилъри в страната. При покупката, получихте ли и червения обучаващ ключ за имобилайзера? При мен такъв липсваше и ми казаха, че руснаците не го пращали.
              Колега, леко са те преметнали. Ако много настояваш ще ти ги дадат. Само, че ще подпишеш декларация, че ако се прецака нещо е за твоя сметка. Доколкото усетих нещата просто май не могат да ги ремонтират тук и май това устройство създава проблеми та за това така казват.
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #52
                Re: ВАЗ 21214 - имобилайзер

                Първоначално публикуван от fireman160
                Въпрос към собственици на Ниви закупени от Нар - Хасково или от техни дилъри в страната. При покупката, получихте ли и червения обучаващ ключ за имобилайзера? При мен такъв липсваше и ми казаха, че руснаците не го пращали.
                И на мен не ми го дадоха, но аз и не настоявах много, защото като разумен човек си помислих: Руски имобилайзер в ключа? Аайде, молим ви се! Я по-добре без него, че знае ли се кога точно ще му скимне да ме имобилизира...

                А това с декларацията си е пълно безумие. Кой нормален човек ще подпише декларация, че доброволно се отказва от гаранция?!?!
                Nissan NP 300 '10, Honda Transalp '94, а сега и TLC 90 '97

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от dizanov
                  А и още нещо някой може ли да ми обясни защо тече масло от мястото, където кардана влиза в дифа.Имали там някакво уплътнение или нещо такова
                  Там трябва да има семеринг-щом тече масло-значи е свършил курса.Решението-нов семеринг в сервиза
                  Успехи с ремонта и дано да нямаш повече ядове.Ако има някакви други проблеми-питай-на Нивата и знам абсолютно всичко.Няма нещо което да не съм разглобил по нея

                  Коментар


                  • #54
                    Нищо не са правили по нивата през първите 2- 3000 км само задължителната смяна на масло и консумативи .Притегнаха само предницата.Колата я купих от Хелис кар .Фирмата с най малката гаранция и отврътително сервизно обслужване.Нищо не е като преди да я купиш , а след това всяко посещение при тях е мъка...
                    За пример Авто изток -Варна дава за нивите 50 000 км а за всички останали модели на лада гаранция 2 години без значение колко км. си минал.
                    Поради "незначителната" причина ,че не разбирам от ремонт на автомобили посещавам сервиз а ремонта ми е по-скъп от частите.верно евтини части но за сметка на това се абонираш за сервиза за през 20 дни.
                    Сега мисля да я продавам и да си взема на изплащане някое от ия машинки
                    едната е тая

                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...itara2_big.jpg

                    другата е тая

                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/d...erios.news.jpg

                    имам още време за да преценя .... но определено край със СССР машините...

                    Коментар


                    • #55
                      Днес за първи път карах новия служебен Териос - само положителни емоции. Е, ще го видим извън пътя катот е без бавни, но за в града е супер.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #56
                        Мисля,че е протекъл семеринга на диференциала.Не са скъпи и ги има.
                        Лошото е,че не се знае какъв семеринг ще ти монтират в сервиза,а това
                        има значение.Може бързо да протече пак.На твое място бих си го купил,
                        а те само да го монтират.Има фирми,които внасят качествени семеринги.
                        (Миналата година купуваха за един шведски компресор във фирмата).
                        Съжалявам,не зная от къде ги взеха.
                        Поздрав:Hala
                        Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                        имат право да гласуват на избори.

                        Коментар


                        • #57
                          Имам един въпрос към всички собственици на Лада Нива.Спрямо тази цена на която се продава в магазина.Цената на резервни части(оригинални) и сложноста на ремонтните операций какво толкова видяхте в този джип.Един започна да се оплаква и всички се разквичаха.Всяка машина е капризна.Харесва си едно и това е.Ако не се научиш да я ползваш ще се чупи.Но като се научиш ще ти е вярно.
                          Ще ми кажете че другите джипове не се чупят.Няма такова животно.
                          https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                          Коментар


                          • #58
                            Колега,не се оплакваме.Споделяме проблеми и ако може да си помогнем
                            един на друг.За да си купи Нива,всеки е имал някакаква причина - най-
                            често финансова.Какво проходимо(не-най)возило може да си купиш за
                            3-5000 лв. и за още 1000 да го стегнеш ?И да не ти е жал за него,като
                            го завреш в калта до ушите или минеш през трънаците?И като мен да си
                            прекараш на 2 пъти по 2 кубика дърва ?Шефът ми си купи миналата сед-
                            мица чисто ново Паджеро - черно,лъщи та знае ли се.Само го обикаля в
                            гаража,а из София ходи с 10-годишно Поло.Щото Паджерото можело да
                            го одраскат,а и улиците били едни-щяло да се разбие.Та такива работи.
                            Поздрави:Hala
                            Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
                            имат право да гласуват на избори.

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от ДиДжейДавел
                              Имам един въпрос към всички собственици на Лада Нива.Спрямо тази цена на която се продава в магазина.Цената на резервни части(оригинални) и сложноста на ремонтните операций какво толкова видяхте в този джип.Един започна да се оплаква и всички се разквичаха.Всяка машина е капризна.Харесва си едно и това е.Ако не се научиш да я ползваш ще се чупи.Но като се научиш ще ти е вярно.
                              Ще ми кажете че другите джипове не се чупят.Няма такова животно.
                              Виж, не искам да прозвучи като заяждане, ама защо си мислиш че си открил топлата вода. В контрааргумент на твоите твърдения ще кажа както вече десет пъти съм разказвал че съответната Нива с която съм имал имане-даване беше закупена чисто нова от магазина. Служебна беше но само аз я карах, поддръжката и беше много сериозна, купуваха се само най-реномирани части и консумативи, всичко и се проверяваше и подтягаше навреме, офроад практически не е виждала, а и по пътя не е юркана... Резултатът е че тя се разпадаше в движение...
                              След време си купих толкова хуления от всички Вранглер. Преди мен джипката беше живяла дълго и трудно с единственото желание да бъде каран та да се счупи. Аз не му прощавах, също. И понеже беше личен вече бях много по-ограничен в средствата и не си позволявах такова глезене като на Нивата. И какво? Ами нищо - за 4 години абсолютно зверска експлоатация сумите за ремонт и части едва ли надхвърлят 300 лева...
                              Е какво повече да кажа?
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар


                              • #60
                                Ясно! Имам опит с ремонта на едно и също нещо - по няколко пъти не е на Нива но разбирам за какво говорите. Последите две теми слагат край на променливото ми желание да си купя нова Лада Нива.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X