Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

    Някой карал ли е с обърнати Нивови джанти с гуми Нива 4х4 .Трябва ли да се режат калници . Създават ли проблем обърнатите джанти на ходовата част

    Коментар


    • #92
      До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

      Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
      Някой карал ли е с обърнати Нивови джанти с гуми Нива 4х4 .Трябва ли да се режат калници . Създават ли проблем обърнатите джанти на ходовата част
      Ако ще ходиш на планинско рали това е удачен вариант-Нивата става невероятно стабилна в завоите-гледал съм кадри от такива състезателни Ниви.Иначе едва ли си заслужава подобен експеримент.Най-малкото заради изнесените навън маси ще скъсиш и без това краткия живот на лагерите на предните главини.Ако искаш да обръщаш джанти за по-голяма странична стабилност в гората мисля,че не си заслужава-Нивата и в стандартен вид издържа доста големи стр.наклони.Даже на мен няколко пъти ми се е случвало да е толкова голямо накланянето,че гумите от високата страна на склона да губят напълно сцепление и колата остава на едно място.Е ако имах мостови блокажи това нямаше да се случи.Между другото малко е страшничко,това за което говоря.

      Коментар


      • #93
        До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

        Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
        Ако ще ходиш на планинско рали това е удачен вариант-Нивата става невероятно стабилна в завоите-гледал съм кадри от такива състезателни Ниви.Иначе едва ли си заслужава подобен експеримент.Най-малкото заради изнесените навън маси ще скъсиш и без това краткия живот на лагерите на предните главини.Ако искаш да обръщаш джанти за по-голяма странична стабилност в гората мисля,че не си заслужава-Нивата и в стандартен вид издържа доста големи стр.наклони.Даже на мен няколко пъти ми се е случвало да е толкова голямо накланянето,че гумите от високата страна на склона да губят напълно сцепление и колата остава на едно място.Е ако имах мостови блокажи това нямаше да се случи.Между другото малко е страшничко,това за което говоря.
        Идеята е следната : ако сложа по-високи гуми при накланяне на моста гумата може да опре в подкалника но ако обърна джантата мисля , че ще избегна този проблем .

        Коментар


        • #94
          До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

          И ще си създадеш друг-може да ти опре във веждата.Трябва малко да поорежеш и може и да нямаш проблеми (рабира се зависи колко по-големи ще са гумите).

          Коментар


          • #95
            До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

            Ласа Ок 144

            Коментар


            • #96
              До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

              За тези точно има противоречиви мнения дали стават.Аз лично наблюдения нямам, но един приател си беше слагал такива на неговата нива и каза, че му закачали веждите (не е вдиган) обаче той беше с джанти от Ниса май ако не се лъжа.Та тези гуми стават и без обръщане само с малко рязане ако не ти се вдига де.

              Та моя съвет е - резни малко веждите и ги слагай тези гуми.Гумите се добри, най-вече заради големия им грайфер в края на гумата и заради това че са високи.С моите по ниски гуми вече съм изкривил 3 джанти!

              Коментар


              • #97
                До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                Ласа Ок 144
                Тази гума е един от най-добрите варианти за Нива.Карах с такива цяла Зима и съм много доволен-кал,сняг,коловози-никакъв проблем.Моята е повдигана и не ми опират никъде.Гумите,обаче са доста агресивни и си е нужно малко по-предпазливо каране.Имам на предвид най-вече при евентуално закъсване по-плавно боравене със съединителя,когато автомобилът се лашка назад-напред.Също така при преодоляване на стръмни участъци да се избягва скачането с предния мост.Ако не се спазват тези общи правила най-често предния диф издава багажа или по-точно алуминиевия му корпус.Ето и някоя снимка за обща представа как се справя Ласата в сняг и кал...
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #98
                  До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                  Какво му става на корпуса?

                  Коментар


                  • #99
                    До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                    Първоначално публикуван от Петър Митрев Преглед на мнение
                    Какво му става на корпуса?
                    Става на парчета и го хвърляш на боклука.

                    Коментар


                    • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                      Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                      Тази гума е един от най-добрите варианти за Нива.Карах с такива цяла Зима и съм много доволен-кал,сняг,коловози-никакъв проблем.Моята е повдигана и не ми опират никъде.Гумите,обаче са доста агресивни и си е нужно малко по-предпазливо каране.Имам на предвид най-вече при евентуално закъсване по-плавно боравене със съединителя,когато автомобилът се лашка назад-напред.Също така при преодоляване на стръмни участъци да се избягва скачането с предния мост.Ако не се спазват тези общи правила най-често предния диф издава багажа или по-точно алуминиевия му корпус.Ето и някоя снимка за обща представа как се справя Ласата в сняг и кал...
                      Колко си я вдигал и къде (отпред или отзад ) защото аз съм подлагал гумени подложки отзад 2 см .Преди това опираше с оригиналните гуми Нива 4х4 с вериги . След подлагането незнам .Мисля , че отпред няма да има проблем предният диф се криви по-малко .

                      Коментар


                      • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                        Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                        Преди това опираше с оригиналните гуми Нива 4х4 с вериги
                        Това колега няма как да се случи. Твоята Нива определено има някакъв проблем - я криви калници, я нещо друго. Слагах 5 сантиметра по-големи в диаметър от оригиналните гуми (има снимка по-назат в темата) и опираше съвсем леко на дупки само лявата заради крив калник. Ако всичко е наред не е възможно оригиналните гуми да опират, та било то и с вериги.

                        Коментар


                        • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                          Колеги,дали с 4 амортисиора отпред ще намили вериятноста от счупване

                          Коментар


                          • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                            Първоначално публикуван от cernia.1977 Преглед на мнение
                            Колко си я вдигал и къде (отпред или отзад ) защото аз съм подлагал гумени подложки отзад 2 см .Преди това опираше с оригиналните гуми Нива 4х4 с вериги . След подлагането незнам .Мисля , че отпред няма да има проблем предният диф се криви по-малко .
                            Отпред и отзад съм я вдигнал с около 3см.-повече не и е необходимо.Те и без това Ласите ОК-144 са си по-високи от оригиналните нивови гуми и колата като цяло става доста добре като обща визия и проходимост.Все пак клиренс отпред 29-30см. не са малко за джипка от ниския клас.

                            Коментар


                            • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                              Първоначално публикуван от niva men Преглед на мнение
                              Отпред и отзад съм я вдигнал с около 3см.-повече не и е необходимо.Те и без това Ласите ОК-144 са си по-високи от оригиналните нивови гуми и колата като цяло става доста добре като обща визия и проходимост.Все пак клиренс отпред 29-30см. не са малко за джипка от ниския клас.
                              Отпред с кокво си я повдигнал с по-дълги пружини или с подложки върху носача ? Налага ли се подагане и на шарнира ?

                              Коментар


                              • До: Какви гуми,размер и цолаж макс стават на нива

                                Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                                Това колега няма как да се случи. Твоята Нива определено има някакъв проблем - я криви калници, я нещо друго. Слагах 5 сантиметра по-големи в диаметър от оригиналните гуми (има снимка по-назат в темата) и опираше съвсем леко на дупки само лявата заради крив калник. Ако всичко е наред не е възможно оригиналните гуми да опират, та било то и с вериги.
                                За доказателство имам "разпран" подкалник . Нивата е купена нова и не съм я трошил по горите за да има крив калник .Но утре ако ми остане време ще я вдигна с джека и ще снимам .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X