Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчна спирачка!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчна спирачка!

    Колеги имам запитване относно ръчната спирачка на Нивата ми.Има нови накладки,натегната е подщи до край от обтегача но хваща много малко.Къде може да е проблема?

  • #2
    Износени барабани.

    Коментар


    • #3
      Възможно е.

      Коментар


      • #4
        реши ли пронлема с ръчната да ти кажа как го реших аз

        Коментар


        • niksan8207
          niksan8207 коментира
          Редактиране на коментар
          Не още

      • #5
        Ти си кажи. Всяка информация, все някога е полезна на някого.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #6
          За правописа ще ме извините но друго е важното да се помогне.ПО принцип по старите сопственици на ниви и майстори го знаят решението.Ще го напиша точно да съм полезен на който се зблъска с ръчната а и не вярвам в сервис някой да го направи.Та така първо се разхлабва ръчната до край от долу с 2 гаечни 13 и клещи, вадят се барабаните,някакъв спрей 2 болта се отвиват номер 12,така на барабана си има други два отвора с резба,навиват се 2 болта внимателно докато опрът,с гумения чук се чука и пак се навива / внимателно/ пак се чука и така докато отвори.Добре е да се раздвижат жилата или да се сменят,бута се скобата където е захванато жилото колко се може най в дясно съответно от др.страна най в ляво .ще видите на вилката под цилиндърчето как се получава лувт 5-8 мм, така този лувт се обира може да се свали вилката да се навари ли болт да се преплеска и набие аз избрах самонарезен винт с подходяща дебелина и за всеки случаи 2-3 капки ,добре е като вече се е получил лувта да се пробва барабана дали влиза и след това маниполацията .добре е да се почисти барабана и да се мазне с грес където ляга към главината за по лесно за другия път ако накладките са се позамазали леко с шкурка зглобява се по обратния ред,и вече спокойно се натяга от долу ръчната става бетон и спиричките се подобряват осезаемо,разбирасе от това има смисъл ако жилата са изправни и наличие на феродо дано съм бил полезен на който има нужда
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #7
            По-правилния вариант е да навариш накладката.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #8
              може ,но избрах най лесния вариант

              Коментар


              • #9
                При мен проблема на задно дясно на Ладата беше друг. На края на жилото в главината има пружина. Тя помага за връщане на жилото при отпускане на ръчната. Доста чесане по главата имаше докато схвана. Нови накладки, жила и барабан в отлично видимо състояние но колелото си се върти. Оказа се, че при дърпане на спирачката въпросната пружина /изглежда фабрично е оставена по-дълга/ се събира плътно и ограничава хода на жилото и "разкрачването" на накладките. Отрязах с флекса с тънкия диск колкото е нужно и спирачката стана бетон.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #10
                  Първо проверявате дължината на вилката между двете накладки.Някои "майстори", когато не успеят да съберат накладките в барабана хващат шлайфа и скъсяват вилката.Така или иначе новата струва стотинки, може направо да си вземете две нови.После се снабдявате с цилиндърчета 2105, които са стандартните за нива.Поразително много приличат на 2101, но не са същите - първите са обикновени цилиндърчета, а вторият модел 2105 са саморегулиращи се.

                  Коментар


                  • trapper
                    trapper коментира
                    Редактиране на коментар
                    и ново жило

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Него съм го забравил, а то е първото и най-важното условие.

                • #11
                  В събота ще се занимавам с ръчната че нямах време до сега.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X