Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ВЛИ-5 решение за заледени асфалтови участъци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ВЛИ-5 решение за заледени асфалтови участъци

    Наковаването на шипове решава основният проблем на тази гума а именно недоброто сцепление на асфалт. В конкретният случай съм използвал 25 шипа на гума 6мм през две деления на шарката от вътрешната и външната страна. Стабилността на заледен асфалт се подобрява значително.
    Като основен недостатък е бързото им износване по сух асфалт, около 50км, затова гумите трябва да се използват само или близко до проблемните участъци. По горски пътища почти не се износват, с изключение на каменисти такива. Затова е необходима частична подмяна около два-пъти на сезон. Монтажа им изключително лесен с винтоверт отнема около 15 минути.

  • #2
    Къде ги продават тея шипове?

    Коментар


  • #3
    Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
    Наковаването на шипове решава основният проблем на тази гума а именно недоброто сцепление на асфалт. В конкретният случай съм използвал 25 шипа на гума 6мм през две деления на шарката от вътрешната и външната страна. Стабилността на заледен асфалт се подобрява значително.
    Като основен недостатък е бързото им износване по сух асфалт, около 50км, затова гумите трябва да се използват само или близко до проблемните участъци. По горски пътища почти не се износват, с изключение на каменисти такива. Затова е необходима частична подмяна около два-пъти на сезон. Монтажа им изключително лесен с винтоверт отнема около 15 минути.
    Ако ще свалям и слагам гуми заради 500 м заледен участък, предпочитам да ползвам "чорапи". Също така, може и да греша, в България е забранено ползването на шипове.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Ако е трайно заснежено и заледено и шиповете не достигат до асфалта ще си карам без никакви угризения, пък нека да са забранени.


      Всякакви спрейчета, текстилни вериги, плетени вериги, тъкани вериги, синджирчета за тоалетна оформени като вериги, които се продават по магазините за автоаксесоари са ташак.Помагат единсвено истинските и правените вериги и шиповете.Преди години си купих най-скъпите, които се предлагаха за лека кола, марка pewag.Натягането на веригата става посредством един гумен О пръстен, който уж трябва да ги донатяга автоматично след първите метри.Как да е помогнах му да ги донатегне, но въпреки това след първото по-сериозно буксуване дясната верига беше в банкета.

    • NovemberCharlie
      NovemberCharlie коментира
      Редактиране на коментар
      Aз от чорапите съм изключително доволен. Тук се кара масово със шипове дори и лятото и освен, че шумът е много неприятен, асфалтът става на сериозни коловози. Налага се асфалттът да се сменя на 3-4 години. Освен това коловозите причиняват аквапланинг и при 70-80 сме в час. Това го знам от личен опит. Говоря за летни гуми с 4 мм грайфер. П.п. Шиповете не помагат на сняг , а само на лед. Причината да ги карат тук е, че често се образува 'черен' лед. Тогава даже да ходиш или дори да стоиш прав е голямо придизвикатилство. При всякакви други условия шиповете са ненужни.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Е това с шипове лятото си е идиотщина.Хем шиповете ще заминат за отрицателно време, хем асфалта.Иначе колегата е споменал, че ги слага баш заради леда, то не виждам и за какво друго може да ги слага.Иначе съм пробвал и спрейче, вършеше някаква работа за нещо от рода на 2-5км, може би ако малко не ти достига ще ти помогне, но за минаване на проход категорично не става.Текстилните вериги(предполагам, че тях наричаш чорапи) веднъж си купих от магазин тип голяма железария, не знам какво са представлявали като качество, никой от продавачите не можа да ми каже дали са за еднократна или многократна употреба.Единственото, което ми хареса, че в замраза лесно се слагат.Усеща се, че върши някаква работа, но много хляб има да изяде докато стигне вериги меча стъпка.

  • #4
    А какво означава "ВЛИ5"?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • Skorpion_BG
      Skorpion_BG коментира
      Редактиране на коментар
      Модел руски гуми от Волгоградска област.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      С прости думи - рошавите гуми за нива.Имаха и друг модел, мисля че беше Вли 10, те се водят всесезонни но в калта са безнадеждни.
      Вли5 е добър компромис, сравнително леки, тесни и високи гуми, съобразени с възможностите на нивата и нейния двигател.

    • s_s1
      s_s1 коментира
      Редактиране на коментар
      Благодаря!

  • #5
    Царицата на леда!
    https://youtu.be/EILJoXAcmMs

    Коментар


    • #6
      Е това вече е сняг! https://youtu.be/4yEf7vFKQAk

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X