Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lassa OK 144

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Lassa OK 144

    Не ги намирам никъде въпросните гуми в нивов размер.Имат ли аналог със сходен размер и грайфер?

  • #2
    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Не ги намирам никъде въпросните гуми в нивов размер.Имат ли аналог със сходен размер и грайфер?
    Тези стават ли? https://www.gumite.eu/ok-144/lassa-o...750-r16-c-112l
    или тези - https://www.barzgumve.com/product/Lassa/OK-144/D-114673
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      6x16 стават но са изчерпани. 7.5 е ширина като за УАЗ, нивата няма толкова душичка да ги върти.

  • #3
    6х16 е Ласата за Нива.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #4
      Lassa с този размер няма никъде по магазините, дори и с доставка.Дайте идеи за нещо сходно като качества и цена?

      Коментар


      • #5
        ВЛИ-5 за 80лв. чисто нови, слагаш два блокажа отпред и отзад / имаги налични вал рейсинг/, зимата наковаваш шипове и постигаш максималното от Нивата!

        Коментар


        • #6
          В момента съм с ВЛИ 5 на Voltyre, карал съм и преди с такива, не са лоши, но не могат да се мерят с ласата.Да не би да има случайно Вли5 на друг производител, които да са по-добри?
          Другите за които се замислям са кобра или кайман, но и от тях не се сещам да съм виждал размер за нива.

          Коментар


          • #7
            Вли 5 са идеалните гуми за черни пътища за Нива, доказани са в поколения на зад, но не стават за асфалт! Караш ли ги по асфалт, първо се развалят, второ е опасно! Изчислени са за мотора и скоростната кутия на Нивата! Аз лично имам един комплект, на които съм наковал шипове и съм много доволен, на лед и кал са перфектни а и трансмисията ги издържа. При ласата това е под въпрос, освен това и не се произвеждат вече!

            Коментар


            • #8
              Ласата по мое мнение е максимума, който нива без подобрения по окачването и трансмисията издържа дълго време.Оттам нататък се почва трошенето, особено ако шофьора е по-настоятелен.
              Най-вероятно ще си остана с Вли5, не ми се влиза в излишни филми.

              Коментар


              • #9
                Някой може ли да каже на какъв размер се равнява това 6х16?
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Някой може ли да каже на какъв размер се равнява това 6х16?
                  Имам някакъв смътен спомен, че инчовите гуми без посочена височина (отношение) са със стойност 82. Демек, би трябвало да е около 155/82 16.

                  Коментар


                  • #11
                    Привет в Турция ги има тия LASSA, и доколкото ми е известно не са спрени от производство, друг вариант са ти SPEEDWAYS като марка, имат и "рибя кост" - както им казват, аз съм пробвал само един модел SW201 те са за трактор ама вършат работа, тук най-важното е къде ще се движиш с тях. Друг вариант ти е нещо 205/80/16 което е решение или 215/90/15 важното е точно за къде ще ги търкаляш, аз сега сложих да пробвам такива 215/90-15C FORWARD SAFARI 510 да ти кажа доволно е из планината. Сега се сещам че имаш и вариант с 235/75/15, е тук вече имаш "бая" варианти.

                    Коментар


                    • #12
                      Най-вероятно ще си внеса ласата от Турция, не ми беше минало през акъла, че може още да ги произвеждат, а с гуми на границата не би трябвало да има никакви ядове.Е вярно, че ще ми излезат златни, ама здраве да е.

                      Това SW201 мяза точно на предните гуми на моя трактор BKT нещо си.За мене тая шарка е излагация за кал, удачна е за трактор без предно предаване,просто да се търкаля и що годе да го насочва в пътя.А гуми 235 не бих сложил на кола разчетена да върти 175.

                      Забелязвам че Вли5 вече ги има от доста производители - voltyre омскшина, алтайшина.До сега съм ползвал само на voltyre и не мога да се оплача, но ме гризе върпоса дали на другите производители не са по-добри?

                      Коментар


                      • #13

                        ​​​​​​​Ласа ОК 144 и ВлИ 5.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • Kirilpm
                          Kirilpm коментира
                          Редактиране на коментар
                          Не работят снимките

                      • #14
                        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200808_110037.jpg Прегледи:0 Размер:598.2 КБ ID:6632962Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200808_110105.jpg Прегледи:0 Размер:632.9 КБ ID:6632963Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200808_110306.jpg Прегледи:0 Размер:682.2 КБ ID:6632964
                        ВлИ 5 въобще не са лоши, но доста пада клиренса с тях.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #15
                          Ласата е и много по-добра откъм проходимост, имам много добри впечатления от конкретния модел, макар и хич да не долюбвам Ласа като марка.На заводска нива тамън пасват.
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.JPG
Прегледи:383
Размер:1.57 МБ
ID:6632969

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X