Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак прословутата лампа.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пак прословутата лампа.

    Здравейте.Някой може ли да ми обясни защо при каране в колона на първа и полу съеденител с 10 км/ч на бензин в продължение на около два километра светна лампата на чека.Колата си работеше нормално и не показа никакви проблеми като прекъсване заглъхване и т.н.Имам чувството че светва когато си иска.

  • #2
    Висока температура на двигателя

    Коментар


    • #3
      Това се случва веднага след тръгване от паркинга на завода ,не беше загряла толкова.

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от paiko Преглед на мнение
        Това се случва веднага след тръгване от паркинга на завода ,не беше загряла толкова.
        В първия пост сте писали, два километра в колона на полусъединител!
        Ако това е вярно не само ще загрее но и съеденитела ще замирише.
        0осем9осем7шест0осем7едно
        Миро

        Коментар


        • #5
          Обикновенно, като се сложи "кабелчето" и се попита ,компа си казва ,какво го е сърбяло.

          Коментар


          • #6
            В този ред може ли да ми препоръчате какво устройство да си взема за грешките.Гледах някъде едни по 30лв.дето четат през телефона но не ми вдъхват много доверие.

            Коментар


            • petkov_bb
              petkov_bb коментира
              Редактиране на коментар
              За четене и триене на грешки стават. Синовете имат такива "джаджи".

            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              Закачал съм ги с някаква вариация на OP COM програмата за диагностика на Опел, но нямам спомен кое как и защо.Прочети в руския нет и бързо ще ти се изясни.
              ELM 327 и разни други универсални OBD четци също стават, но в масовия случай са гавно.

          • #7
            Това за двата километра не е постоянно движение.Става въпрос за пътя към частното пристанище във Варна където и в двете платна чакат камиони с жито и трябва да се предвижваме между тях или да изчакваме насрещно идващите .

            Коментар


            • #8
              Не знам коя година е ладата и какво ОБД поддържа, по-добре първо пробвай. Тези джаджи дето ги гледаш през телефона вършат работа, но трябва да внимаваш какво купуваш, че има много пълни боклуци макар да изглеждат еднакво. Моята е купувана от проверен човек от Варна и върши прекрасна работа. Мога да питам кой беше човека, че е купувана отдавна и съм забравил.

              Колкото до чека. При този тип каране се случва често на коли с газ без оптимални настройки. Грешката е бедна смес, а причината е богата смес на газова в ниски обороти.
              Ще се опитам до обясня как аз разбирам проблема, може и да не съм прав. Когато газовата е настроена на богата смес бензиновия компютър се опитва да обедни сместа, богата смес от газовата компесира това обедняване. Бензинови компютър обеднява до определено ниво и сигнализира като го доближи с чека.

              При подобни ниски скорости се случва често, газовата е трудно да се обедни в ниските, на баща ми светва примерно като мъчи колата с много ниска скорост на висока предавка до степен колата да претриса. Научи се сам да си чисти грешката - кара известно време на по-високи обороти. В последно време се е научил да не кара така и не му светва чека.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #9
                Алабализми ,Ванка.От ламбда контролът светка , щото каталитичното не пуска достатъчно вече при ниски режими
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #10
                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Алабализми ,Ванка.От ламбда контролът светка , щото каталитичното не пуска достатъчно вече при ниски режими
                  Така де. По-скоро в ниските има повече гориво от необходимото и ламбдата го отчита, компютъра намаля горивото и като падне под определен праг дава бедна смес. Реално не е бедна, а богата, но компютъра е обеднявал и дава такава грешка.
                  Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                  Телефон - в профила!

                  Коментар


                  • #11
                    Добре де какво се прави в случая с катализатора?Ако се премахне вътре елемента как ще реагира сондата и в последствие компютъра.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X