Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои пружини са по-добри?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кои пружини са по-добри?

    На моята нива оригиналните са 43см(сваляни и мерени),това са от завода.В магазин нови са около 46-48см,аз си намерих 2броя задни прожини с дължина 50см-незнам от какво са,предполагам са от комби,като ги сложих на нивата доста се "вирна"задницата.Веждата на калника отиде на 90см от сандартно 79см.Всичките прожини са 9намотки и половина.Дано съм бил полезен.

    Коментар


    • #17
      От: Кои пружини са по-добри?

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      На моята нива оригиналните са 43см(сваляни и мерени),това са от завода.В магазин нови са около 46-48см,аз си намерих 2броя задни прожини с дължина 50см-незнам от какво са,предполагам са от комби,като ги сложих на нивата доста се "вирна"задницата.Веждата на калника отиде на 90см от сандартно 79см.Всичките прожини са 9намотки и половина.Дано съм бил полезен.
      Колега при такова голямо повдигане отзад-/11см./ е необходимо да се направи раздвижна напречна щанга,защото стандартната вече идва къса и моста се измества доста настрани.Освен това работния ъгъл на карето до задния диф става доста критичен и за да се избегне това е необходимо да се свали РК леко надолу.Иначе и без това краткия му ресурс става още по кратък-най-много 8- 10 000км.Лично мое мнение е,че от голямо повдигане отзад няма никакъв смисъл.Така или иначе просвета под моста си остава един и същ-/22см. със станд.гуми/ и може да се увеличи единствено и само с по-големи гуми.Ако говорим за отпред....-там вече мнението ми е друго.
      Последно редактирано от Янко Желязков; 09-09-10, 18:46.

      Коментар


      • #18
        От: Кои пружини са по-добри?

        Колега знам,че при по сериозно повдигане отзад трябва раздвижна щанга и вече имам и вариант за изработване на такава.Повдигането отзад,главната цел е да се съберат по-големи гуми.След кратка проба,останових че амортесьорите идват къси(амовете са Monroe 4x4 Adventure-дълги са 53см).Карето си работеше под "приемлив" игъл,но трябва дасе пробва за може да се констатира резултат.За сега няма да пипам нищо отзад-всичко с времето,ще видим какво ще правим за напред.Обмислям да си направя и самоделни щанги за задния диференциал,имам 2-3идей.

        Коментар


        • #19
          От: Кои пружини са по-добри?

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          На моята нива оригиналните са 43см(сваляни и мерени),това са от завода.В магазин нови са около 46-48см,аз си намерих 2броя задни прожини с дължина 50см-незнам от какво са,предполагам са от комби,като ги сложих на нивата доста се "вирна"задницата.Веждата на калника отиде на 90см от сандартно 79см.Всичките прожини са 9намотки и половина.Дано съм бил полезен.
          Благодаря колега за информацията.А тези 50 см от лада ли са или от някакво друго комби и нови ли си ги купувал

          Коментар


          • #20
            От: Кои пружини са по-добри?

            Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
            Благодаря колега за информацията.А тези 50 см от лада ли са или от някакво друго комби и нови ли си ги купувал
            Изпаднаха от една морга,предполагам че са от лада комби то няма от какво друго да са

            Коментар


            • #21
              От: Кои пружини са по-добри?

              Първоначално публикуван от eti Преглед на мнение
              Благодаря колега за информацията.А тези 50 см от лада ли са или от някакво друго комби и нови ли си ги купувал
              И аз съм купувал 50 см. От магазина срещу завод "Витоша", на "Черни връх". И на продавача не му е много ясно от какво са. Към 27-8 лв. за бр.

              Коментар


              • #22
                От: Кои пружини са по-добри?

                Благодаря ви ще търся значи такива

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X