Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Взаимозаменяеми части

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Взаимозаменяеми части

    Колеги предлагам да отворим тази тема тъй като мисля че ще е полезна на всички нас. Нека всеки да каже от какъв друг автомобил е приспособил нещо по тъка любимата ни НИВА. Аз например отзад сложих пружини от 2104 или четворка лада. На борсата за скраб за лади са по 10лв,взех си и машинки за стъклата от жугола/стават без проблем на нивата 1.6./ В тази тема може и да задаваме въпроси на които компетентни и технически грамотни колеги като Ясен,Явор,Киро и др. могат да ни отговоря.

  • #2
    До: Взаимозаменяими части

    Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
    Колеги предлагам да отворим тази тема тъй като мисля че ще е полезна на всички нас. Нека всеки да каже от какъв друг автомобил е приспособил нещо по тъка любимата ни НИВА. Аз например отзад сложих пружини от 2104 или четворка лада. На борсата за скраб за лади са по 10лв,взех си и машинки за стъклата от жугола/стават без проблем на нивата 1.6./ В тази тема може и да задаваме въпроси на които компетентни и технически грамотни колеги като Ясен,Явор,Киро и др. могат да ни отговоря.
    По 10лв. си дал за пружини от вторичните При положенеи че нови са по 20тина лева.
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: Взаимозаменяими части

      В хасково са по 28 а и на 4 ката са малко по високи.

      Коментар


      • #4
        До: Взаимозаменяими части

        Ето ви най-важните моменти на взаимозаменяемости:

        1. Търсите част в каталога за частите на Нива. Всички каталожни номера започват с модела автомобил, за който детайлът е разработен.

        Пример:
        2101-....... значи, че детайлът го има още в Жигули
        2108-....... значи детайлът е възникнал първо в Самара
        2121-....... значи е правен за първия модел Нива

        Нива съдържа изключително много детайли от 2101/02 (Жигули/Жигули комби) и 2103/06 (ладата с двойни фарове, по-стар и по-нов вариант), а по-малко - от 2104/05 (класическа лада с двигател с агренажен ремък, комби/седан)

        По-новите модели (21217, 21213) съдържат малко от 2108/09 (Самара с 2/4 врати)

        Инжекционните Ниви имат много общи детайли със Лада 110/111/112, главно в управлението на двигателя и ел. инсталация.

        Това, че някой детайл започва с 2121.... обикновено (но не винаги) значи, че го има само в Нива. Изключенията са малко детайли в 21214 моделите, които по-късно са вложени в 2110, 2111, 2112 моделите.

        Толкова за общите части

        ----

        Много части са взаимозаменяеми между моделите ВАЗ, без да са еднакви. Това може да се използва за полезен тунинг или за "спасяване на положението". Примери:

        Диференциалите на всички задноприводни лади са взаимозаменяеми с нивовските.

        ---ще допиша

        Коментар


        • #5
          До: Взаимозаменяими части

          Ей затова ставаше въпрос-един компетентен и технически грамотен човек да ни обогати с малко инфо, а то е пари.От както се регистрирах вече имам 2 ремонта сам,е малко конфузни ама се уча.Смених 2 та лагера на главината/във ваз магазин по 12лв единия + 2кечета по 1лв едното а в магазин /специализиран/ за лагери по каталожния им номер ги намерих и двата за 12лв. Като кажеш за нива части опа други цени а те много части стават и от жугола.Особено като идеш в нар хасково, направо режат през кръста.

          Коментар


          • #6
            До: Взаимозаменяими части

            Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
            Ей затова ставаше въпрос-един компетентен и технически грамотен човек да ни обогати с малко инфо, а то е пари.От както се регистрирах вече имам 2 ремонта сам,е малко конфузни ама се уча.Смених 2 та лагера на главината/във ваз магазин по 12лв единия + 2кечета по 1лв едното а в магазин /специализиран/ за лагери по каталожния им номер ги намерих и двата за 12лв. Като кажеш за нива части опа други цени а те много части стават и от жугола.Особено като идеш в нар хасково, направо режат през кръста.
            Кои лагери сменя? Аз сменях на задните полуоси - Сложих SKF - 45 лв. бройката...смених и втулките...На предните са по два конусовидни лагера на колело - по 30лв. е бройката на SKF! Имаше и руски за задните по 18 лв. ама като знам колко ще изкарат - Мерси!
            Сега да питам - Искам да направя Селски тунинг - Амове ще си взема хубави но кои пружини ставаха за НИВА? От Ниса(Волга) за задните или - да са по корави и по високи!? Дайте някъкви варианти? Абе и за амовете ако подшушнете нещо няма да е лошо...

            Коментар


            • #7
              До: Взаимозаменяими части

              Здравейте и от мен,що се отнася за предните пружини на мойта сложих от МБ123 задни а може и от друга кола стига да отговарят на диаметьра и височината!

              Коментар


              • #8
                До: Взаимозаменяими части

                Първоначално публикуван от vasisava Преглед на мнение
                Здравейте и от мен,що се отнася за предните пружини на мойта сложих от МБ123 задни а може и от друга кола стига да отговарят на диаметьра и височината!
                Здравейте.Колега дай почере информация за тези прожини.Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Взаимозаменяеми части

                  Извинявай,не поясних ,че става вьпрос за задните пружини на мерцедес 123

                  Коментар


                  • #10
                    До: Взаимозаменяеми части

                    Имам един въпрос по темата.

                    За нивите, нали имаше кардани с усилени карета? Та каретата и/или кардана взаимозаменяем ли с 2106 класиката?
                    После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                    Коментар


                    • #11
                      До: Взаимозаменяеми части

                      Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                      Имам един въпрос по темата.

                      За нивите, нали имаше кардани с усилени карета? Та каретата и/или кардана взаимозаменяем ли с 2106 класиката?
                      Нивовските карета на кардана са почти двойно по-големи от класиковите. Няма да е лесно да ги замениш, а и не съм убеден в ползата. Класиковите карета живеят дълго, на повечето класики.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Взаимозаменяеми части

                        Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                        Имам един въпрос по темата.

                        За нивите, нали имаше кардани с усилени карета? Та каретата и/или кардана взаимозаменяем ли с 2106 класиката?
                        Абе не е като да не може да се направи, ама както казва Ясен има ли смисъл. Иначе Нивовия идва май по къс, но с оксижен и електрожен чудеса се правят
                        Където Бирата, Там и Аз...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Взаимозаменяеми части

                          говорим само за каретата, иначе карданите са съвсем, съвсем различни.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Взаимозаменяеми части

                            Да за карданите се усетих. А за каретата ги сменях преди 2 години и сега пак са заминали. Взе да ми писва...просто!
                            После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                            Коментар


                            • #15
                              До: Взаимозаменяеми части

                              Първоначално публикуван от Desert_Ant Преглед на мнение
                              Да за карданите се усетих. А за каретата ги сменях преди 2 години и сега пак са заминали. Взе да ми писва...просто!
                              Абе зависи колко километра си минал за тия 2 години. Все пак имаш 2 карета за смяна. Не е като при НИВА хиляди . Сменяй ги и още две години си спокоен.
                              Където Бирата, Там и Аз...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X