Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шпилки за междинен кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шпилки за междинен кардан

    Свалял съм междинният кардан два пъти и винаги са се развивали гайките. Днес приятно ме изненада саморазвиването на три от четрите шпилки в движение. Има ли някакво лепило или друг начин за фиксиране на шпилките на междинният кардан.Става въпрос за резбата на шпилката която се завива във фланеца.

    Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

    Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

  • #2
    До: Шпилки за междинен кардан

    [quote=vanka.ta;651212]Свалял съм междинният кардан два пъти и винаги са се развивали гайките. Днес приятно ме изненада саморазвиването на три от четрите шпилки в движение. Има ли някакво лепило или друг начин за фиксиране на шпилките на междинният кардан.Става въпрос за резбата на шпилката която се завива във фланеца.
    Има. Едно червено е. Отначало е като силикон, но после втвърдява. Виждал съм го или в Практикер или Бриколаж. На туби като паста за зъби.Би трябвало и каноконлит да стане.

    Коментар


    • #3
      До: Шпилки за междинен кардан

      Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
      Свалял съм междинният кардан два пъти и винаги са се развивали гайките. Днес приятно ме изненада саморазвиването на три от четрите шпилки в движение. Има ли някакво лепило или друг начин за фиксиране на шпилките на междинният кардан.Става въпрос за резбата на шпилката която се завива във фланеца.

      Основния проблем е,че като си го свалял не си проверил и стегнал шпилките а новите го продават с нестегнати шпилки и който незнае ,че не са стегнати не ги проверява и после проблем! На мойта не съм ги мазал с лепило просто съм ги стегнал и не се отвиват. На една на която и се бяха отвили мисля ,че и сложихме винтове от спирачни апарати които ги продават с повечето нови накладки за автомобили 1-во са доста по яки от Руските шпилки 2-ро са намазани с лепило.Лепилата вършат работа но според мен са само няколко марки Локтайт и Вюрт в другите не съм сигурен в повечето случай са по 5гр. в тубички и струват около 15-20лв такива като силикон в туби по 100гр няма или не са за това. Лаполото за резбови съединания върши работа само ако и двете разби са обезмаслени!!!
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        До: Шпилки за междинен кардан

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        Основния проблем е,че като си го свалял не си проверил и стегнал шпилките
        Точна така е станало но си мислех че там резбата е някаква ситна или обратна и затова не направих никакъв опит за затягане. От последното развиване съм минал около 15 000 км.До последно нямаше никакви по-особенни вибраций. Неприятното е че като се развиха, кардана се изкълчи и изкриви малко щангата /не знам точно така ли се казва/ за бързи и бавни.Утре ще свалям раздатката и ще се види какво точно е станало.
        Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

        Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

        Коментар


        • #5
          До: Шпилки за междинен кардан

          Колега преди седмица в сервиза докараха Нива със същият проблем лепилото се казва Логтаит продавасе спец.маг.Центроваи раздатката имало е тресене.

          Коментар


          • #6
            До: Шпилки за междинен кардан

            Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
            Колега преди седмица в сервиза докараха Нива със същият проблем лепилото се казва Логтаит продавасе спец.маг.Центроваи раздатката имало е тресене.
            Колега не е от тресенето а от нестегнати шпилки вече го уточнихме и раздатката винаги се центрова и по аксиала и по радиала !!! Лапилото не е логтаит а е ЛОКТАЙТ LOCTITE и това съм уточнил просто почети малко!!
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #7
              До: Шпилки за междинен кардан

              Evgeni не знам как центроваш раздтки но освен от тресене и вибреция не могат да се развият шпилките.

              Коментар


              • #8
                До: Шпилки за междинен кардан

                Първоначално публикуван от TOTO75 Преглед на мнение
                Evgeni не знам как центроваш раздтки но освен от тресене и вибреция не могат да се развият шпилките.
                Явно малко си разглеждал нива от отдолу и не ти е ясна раздатачната кутия иначе щеше да знаеш как се центрова а и ти нива без вибраций да си виждал та на тях преписваш развиването? Мойта също има вибраций но не ми се отвива промеждутачния вал!
                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                Sofrace Offroad Team

                Коментар


                • #9
                  До: Шпилки за междинен кардан

                  Кажи ти от какво са се развили като казват че всичко е стегнато.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Шпилки за междинен кардан

                    Тези шпилки се развиват от нормалните вибрации при работа. Случвало ми се е и на мен. Не, не може от това да се изкриви лостът за бързи/бавни.

                    Лекарството е лепило, локтайт е само една от многото марки. ВАЖНО: проверете как се неутрализира това лепило, че да не се видите в чудо при развиването после. Някои са с нагряване, други - с химия.

                    А в Нива нищо не се завива за последен път.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Шпилки за междинен кардан

                      Днес свалих раздатъчната кутия и лоста който влиза в кутията и превключва бързи/бавни беше прилично крив. Изкривяването се получи не от вибрации а защото кардана се е завъртял около последната неразвита шпилка и е удапил лоста. Не можеше да влиза на вътре и да превключва на бавни. Наложи се да го вадя и съветисвам с един уред/ някои му казват чук/ и с малко шкурка работата стана. Шпилките само ги натегнах/до скъсване и един оборот назад/Вероятно до един месец ще сменям съединител и тогава ако са мръднали шпилките ще ги лепя.
                      Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                      Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X