Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране на фаровете

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регулиране на фаровете

    Здравейте ,
    извинявам се но никъде не намерих описано във форума как да си регулурам фаровете затова пускам тема.
    има ръководство но то е на руски а аз не знам руски/вече съжелявам че не го научих/
    и въпроса ми е следния как да си регулирам фаровете така че и двата да светят на едно ниво, защото единия свети много близо а другия много далече.
    Благодаря за информацията /предварително/
    Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
    Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

  • #2
    До: Регулиране на фаровете

    Ако си с ментелива предна маска или джиповидни пластмасови раздувки, трябва да ги свалиш. Оригиналните маски имат дупки за целта. Има два регулировъчни винта. Единият движи светлото петно нагоре-надолу, другият - наляво-надясно.

    На Нива се регулират само късите светлини. Дългите си отиват на мястото, като регулираш късите. Фаровете се регулират един по един, като другият се закрива с непрозрачен предмет. Регулирането се прави на равна повърхност срещу вертикална стена. Колата трябва да е на 10м от стената, насочена право към нея.

    Късите светлини образуват на стената светло петно с ясно различима граница между светло (отдолу) и тъмно (отгоре). Границата между светлото и тъмното изглежда така:

    _/

    (т.е. има хоризонтална линия отляво и наклонена - от дясно). Ъгълът между двете линии трябва да се доведе точно срещу съответния фар, а по вертикала - 13см по-ниско от фара (наклон 1.3%).

    Ако има регулатор за височината на фаровете в от купето (и той работи), при регулировката трябва да бъде в максимално високо положение. Това е, защото при натоварване светлините винаги се "вдигат" и трябва да имаме възможност да ги смъкнем.

    Ако някой от фаровете не може да се доведе до правилна регулировка, трябва да се разглоби и да се монтира на четирите си опори (двете регулировки, пружинната опора между тях и неподвижната - срещу тях).

    Коментар


    • #3
      До: Регулиране на фаровете

      Те така си правих Алфата снощи мяй не е зле особено за висока кола
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #4
        До: Регулиране на фаровете

        Първоначално публикуван от Nikiboy Преглед на мнение
        Те така си правих Алфата снощи мяй не е зле особено за висока кола
        Това е схемката, само формулката за Нива не е тази.

        Коментар


        • #5
          До: Регулиране на фаровете

          Кое да променя?

          Коментар


          • #6
            До: Регулиране на фаровете

            Първоначално публикуван от Nikiboy Преглед на мнение
            Кое да променя?
            Просто лъчът трябва да има 1.3% наклон. За 10м разстояние до стената - 13см разлика между височината на фара и височината на светло-тъмната граница.

            Коментар


            • #7
              До: Регулиране на фаровете

              Благодаря и ще опитам да го направя ако не стане пак ще питам пък ако стане ще ходя на разходка
              Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
              Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

              Коментар


              • #8
                До: Регулиране на фаровете

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:shema.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5086718
                виж и в раздела Систематизирана информация за ВАЗ, качил съм много литература за фаровете го пише на няколко места
                УАЗ 452АЭ 1975г.

                Коментар


                • #9
                  До: Регулиране на фаровете

                  Колега аз отидох срещу Метро-Варна - Булавто - Имат си някаква машинка и ми ги нагласиха както трябва, после си закарах и другите коли - останах доволен особенно за Пасата ми с ксеноните има голяма разлика! Вземат по 10 лв. на кола. После разбрах че има и до нас близо на околовръсния до входа на Военноморска Болниница!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Регулиране на фаровете

                    аз се справих и сам
                    Много Благодаря за отзивчивостта

                    П.П. за Morskiq колега с теб преди време се уговаряхме да караме, аз ходих предния месец две недели организирано от форума беше хубаво ти защо не идващ ?
                    Тодор Ламбев - 0886 757285 Варна/София
                    Nissan Terrano II `98г. 2.4i SWB

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X