Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на скоростна кутия

    От скоро съм собственик на Лада Нива 1.7 моно ижекция 5 скорости и проблемите започнаха.Скоросната кутия започна да вие ужасно много.Та вапроса ми е не може ли да се смени с друга по-надежна от някой западен автомобил ?Някой правил ли е опити или да стягам старата? Благодаря предварително.

  • #2
    До: Смяна на скоростна кутия

    Колега слагаш 4 степенна и забравяш.Ако е от 2101 даже ще имаш повече тяга.Става супер-само сменяш тампона и гредата.Разход- около литър повече.

    Коментар


    • #3
      Ако рециклираш 5 ст. ще те изкара около 40000км.Аз сам с 4ст.,която е на 300000км. от Жигулито на дядо ми.

      Тампона и гредата се продават и са различни за 4ст. кутия.
      Последно редактирано от CarTest™; 29-01-09, 19:55.

      Коментар


      • #4
        До: Смяна на скоростна кутия

        Според мен няма принципна разлика в качеството на 4 и 5 степенните скоростни кутии. Просто, като попаднеш на калпава, ти къса нервите, а като е читава, все едно я няма.

        Да се вземе кутия от старо Жигули наистина е добра идея, защото се е доказала - щом жигулито е доживяло до 2009г, значи скоростите му са добри.

        Скоростната кутия в Нива е много по-натоварена отколкото в класическите Лади, затова е проблемен агрегат. Една и съща кутия в Жигули може да върви с какво да е масло, а в Нива, ако не сипеш синтетика, ще те остави в някой горещ летен ден.

        В съседната тема съм писал, но пиша и тук, за да няма неясноти - SAE 75W90, API GL4 + GL5 навсякъде в нивовската трансмисия.

        Подходящи алтернативни скоростни кутии за Нива няма. Прекалено са къси и няма място за други. Можеш да сложиш раздатъчна кутия от Паджеро, двигател от ФИАТ, но скоростите си остават. Просто стисни зъби и дай 100-150 лева за масло.

        А, сигурен ли си, че виенето е от скоростите? Нивовската раздатъчна кутия си вие по устав и това не значи че е повредена.

        Коментар


        • #5
          До: Смяна на скоростна кутия

          Аз повече 5 ст. няма да сложа.Свалях я 2 пъти за 10000км.Първия път за смяна на лагери.След това пък ми скъса болта 10мм.,който държи зъбчатката на 5-та предавка.А и не ми трябва тъй като Нивата си я карам най-вече извън пътя и градско.За сега толкова от мен,че такмо се вращаме от нощен off-road в гората около х.Люляк.

          Коментар


          • #6
            До: Смяна на скоростна кутия

            А, сигурен ли си, че виенето е от скоростите? Нивовската раздатъчна кутия си вие по устав и това не значи че е повредена.[/QUOTE]

            В това нещо съм сигурен защото първо започна на 5-та да вие след това и 3-та по-късно започна да хърка като превключвам от 5-та на 4-та.Масло има, сменял съм го преди 1500км.Интересното беше че СК беше пълна до горе много над мах

            Коментар


            • #7
              До: Смяна на скоростна кутия

              Първоначално публикуван от stojan Преглед на мнение
              ...Интересното беше че СК беше пълна до горе много над мах
              Тъй както ми звучи, си сипал по-малко, защото си наливал през по-долния отвор. Колко сипа? Трябва да е около 1.3л.

              И какво масло сложи?

              Коментар


              • #8
                До: Смяна на скоростна кутия

                А от къде трябва да се налее маслото.Искаш да кажеш от по горната пробка до тръбите на ауспуха/шестограмна/.Това не е ли някакъв технологичен отвор.

                Коментар


                • #9
                  До: Смяна на скоростна кутия

                  Ако не се лъжа контролната пробка на ск. кутия е от ляво при предния кардан.
                  ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                  Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                  Коментар


                  • #10
                    До: Смяна на скоростна кутия

                    Първоначално публикуван от nivapower Преглед на мнение
                    А от къде трябва да се налее маслото.Искаш да кажеш от по горната пробка до тръбите на ауспуха/шестограмна/.Това не е ли някакъв технологичен отвор.
                    Обратното. Долният, по-лесният отвор е технологичен и няма отношение към маслото. Налива се от горния и той е контролен - трябва да тече от него.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Смяна на скоростна кутия

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Тъй както ми звучи, си сипал по-малко, защото си наливал през по-долния отвор. Колко сипа? Трябва да е около 1.3л.

                      И какво масло сложи?
                      Имах предвид че собственика преди мен я беше напълнил до горе направо от скоростния лост.Запознати майстори от града казват че това го правили заради 5-та скорост,оставала на високо нямала смазване и след 5-6х.к.се скапвала.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Смяна на скоростна кутия

                        Извинявайте колеги, но какви са тези по-горни и по-долни отвори за наливане на масло в СК. Тук http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...ena-masla.html е показано от къде се налива новото масло. Ако това е долния, горния отвор къде се намира?
                        Only after the last tree has been cut down,
                        Only after the last river has been poisoned,
                        Only after the last fish has been caught,
                        Only then will you find that money cannot be eaten.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Смяна на скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                          Извинявайте колеги, но какви са тези по-горни и по-долни отвори за наливане на масло в СК. Тук http://www.autoprospect.ru/vaz/21213...ena-masla.html е показано от къде се налива новото масло. Ако това е долния, горния отвор къде се намира?
                          Това което си показал са отворите има и отдушник и някакав ревизионен с тапа но той е от дясно и не знам за какво е никога не съм го отвивал а и вътре няма нищо за отвиване там така че незнам и аз за какво е.
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #14
                            До: Смяна на скоростна кутия

                            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                            Това което си показал са отворите има и отдушник и някакав ревизионен с тапа но той е от дясно и не знам за какво е никога не съм го отвивал а и вътре няма нищо за отвиване там така че незнам и аз за какво е.
                            Нали не искаш да ми кажеш, че маслото се налива през отдушника. Питам защото познавам човек, който беше наливал двигателното масло през отвора на пръчката. С пускането на старото маслото се справил ама с наливането на новото голям зор видял...
                            Only after the last tree has been cut down,
                            Only after the last river has been poisoned,
                            Only after the last fish has been caught,
                            Only then will you find that money cannot be eaten.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Смяна на скоростна кутия

                              Няма никакво значение откъде ще налееш маслото, стига да е правилното количество и качество. Конкретно в скоростната кутия има всякакви варианти.

                              Наливането на повече масло в скоростите има ограничен ефект, но не е вредно. Ако е наистина много, излишното ще изтече през отдушника, а ако той е запушен - през семерингите. Е, това вече не е приятно, защото оттам, веднъж тръгнало, ще изтече не само излишното.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X