Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с тампоните на задния мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с тампоните на задния мост

    Колеги дайте ми съвет какво да правя. Постояно късам тампоните на късите и дългите щанги на задния мост.

  • #2
    До: Проблем с тампоните на задния мост

    Първоначално публикуван от ванко 2 Преглед на мнение
    Колеги дайте ми съвет какво да правя. Постояно късам тампоните на късите и дългите щанги на задния мост.
    Има ли нещо необичайно в колата (големи гуми, лифт)?

    Възможни причини има много -
    1. некачествени тампони
    2. некачествен монтаж (под усукващо напрежение)
    3. променена геометрия на задния мост (от удар)
    4. особено тежка експлоатация

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с тампоните на задния мост

      Повдигната е отзад с гумени тампони,няма удар,тампоните ги купувам от магазина за ваз в хасково,монтажа в сервиз а за карането даста я лашкам.На 2-3 закъсвах яко и падаше голямо боксуване назад и напред

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с тампоните на задния мост

        Купувай оригинални щанги на които са им монтирани тампони и проблема ще отпадне за кратко като пример нива с оригинални щанги по шосе би трябвало да изкара поне долни дълги около30000км горни къси около 50000км напречна поне 60000км но и при оригиналните има проблем ако търговеца не ти е личен приятел а ментето трудно се познава. Характерни белези на мантетата са металната втулка не е точна и се налага промяна на широчината на ушите на моста щангите или не влизат или са малки и като ги стегнеш ти кривят стойките и ако са напукани тампоните и по тях няма оригиналният жигулов номер започваше с 2101 и натам не го помня са със сигурност менте а и оригинални да са ако са напокани по добре не ги взимай.
        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

        Sofrace Offroad Team

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с тампоните на задния мост

          Щангите са си добре,от старите руски са,но май проблема е в тампоните,чух че някои слагали силиконови или пък правели подобрения по тях,само че аз незнам какви са тези подобрения,та и затова питах.Предварително ви благодаря за съветите.

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с тампоните на задния мост

            Използваш ли Нивата да влачиш тежки товари или ремарке?
            Често това е причината да се късат тампоните и самите щанги.
            VEREYA MOTORSPORT TEAM

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с тампоните на задния мост

              И аз съм така, няма управия, какви ли не тамони съм слагал и пак същтата песен сменям ги на по 5000 - 10000 км и така, даже сега пак единия се е скъсал, и нови щтанги купих пак същата работа, качвах я на стенд , няма усуквания
              "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с тампоните на задния мост

                Вземи един тампон и го мини на шмиргела. Подозирам, че е маскирана пластмаса с два "капака" от гума. Случайно се наложи да изтънявам тампон за газков амортисьор и се оказа такъв боклук. Разтече се като пластмаса и чак накрая имаше малко гума. Потърси втулки за ресьори близки по диаметър от западна машина. Или най-добре си намери свестни тампони и смени ушите на щангите. Успех.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X