Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли проблем

    От три четири месеца имам Нива 1600, производство 91 г.В последните две три седмици след като застудя след запалване имам проблем с включване на скоростите.Включва нормално на задна.Изкарвам от гаража след което е затруднено включването на предни скорости.Обратно също.След затопляне и раздвижване от пет шест минути проблема изчезва и скоростите се включват нормално.Не съм пипал нищо.На какво се дължи товаДа предприемам ли нещо

  • #2
    До: Има ли проблем

    Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
    От три четири месеца имам Нива 1600, производство 91 г.В последните две три седмици след като застудя след запалване имам проблем с включване на скоростите.Включва нормално на задна.Изкарвам от гаража след което е затруднено включването на предни скорости.Обратно също.След затопляне и раздвижване от пет шест минути проблема изчезва и скоростите се включват нормално.Не съм пипал нищо.На какво се дължи товаДа предприемам ли нещо
    Предприеми смяна на маслото

    Коментар


    • #3
      До: Има ли проблем

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Предприеми смяна на маслото
      Действително маслото не съм пипал.Колата я взех от приятел,който три години беше я държал без да я кара в гараж.Веднага ще сменям.

      Коментар


      • #4
        До: Има ли проблем

        75W90, GL4 + GL5 (да покрива и двата стандарта), трябват ти малко по-малко от 5л
        (два диференциала, скорости и раздатка - да, на 4-те места сменяй)

        Коментар


        • #5
          До: Има ли проблем

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          75W90, GL4 + GL5 (да покрива и двата стандарта), трябват ти малко по-малко от 5л
          (два диференциала, скорости и раздатка - да, на 4-те места сменяй)
          И на двигатела.И там трябва да го смениш.За тия три години, колкото и да е хубаво маслото, може и конденс да е направило и д аима малко водичка Така че като сменш, сменяй на всякъде.
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #6
            До: Има ли проблем

            [quote=nyvatest;555517]И на двигатела.И там трябва да го смениш.За тия три години, колкото и да е хубаво маслото, може и конденс да е направило и д аима малко водичка Така че като сменш, сменяй на всякъде.[/quot
            На двигателя го смених веднага с полусинтетика и там проблем няма.В събота ще сменям на скоростите ,диф и раздатка със 75 W 90 GL4+ и се надявам да се оправи.
            Тъй като нямам опит на Нива ме интересува допуска ли се превключване на 4 х 4 и бавни в движение и ако да има ли някакви особени изисквания.До момента включвам със спиране.Ако има някъде Инструкция за експлоатация моля да ми посочите.Намерих доста инфо ,но ме интересуват по практически съвети.

            Коментар


            • #7
              До: Има ли проблем

              Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
              [
              Тъй като нямам опит на Нива ме интересува допуска ли се превключване на 4 х 4 и бавни в движение и ако да има ли някакви особени изисквания.До момента включвам със спиране.Ако има някъде Инструкция за експлоатация моля да ми посочите.Намерих доста инфо ,но ме интересуват по практически съвети.
              В раздатъчната кутия няма синхронизатори на скоростите и е желателно да се превключват при спрял автомобил. Блокажа на диференцияла би трябвало също да включваш при спрял автомобил а може да го изключваш след преминаване на препятствието и в движение но автомобила не трябва в този момент да боксува.
              Включвай блокажа само където си сигурен че гумите имат възможност да пробоксуват, иначе само товариш трансмисията излишно!
              Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

              Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

              Коментар


              • #8
                До: Има ли проблем

                Първоначално публикуван от vanka.ta Преглед на мнение
                В раздатъчната кутия няма синхронизатори на скоростите и е желателно да се превключват при спрял автомобил. Блокажа на диференцияла би трябвало също да включваш при спрял автомобил а може да го изключваш след преминаване на препятствието и в движение но автомобила не трябва в този момент да боксува.
                Включвай блокажа само където си сигурен че гумите имат възможност да пробоксуват, иначе само товариш трансмисията излишно!
                Значи правилно съм действал.

                Коментар


                • #9
                  До: Има ли проблем

                  Заредих скоростната кутия с масло 75 W 90 GL 4+.Проблемът изчезна.Всички скорости се включват добре независимо от температурата.Очевидно старото масло е било причината.
                  Темата може да се закрие.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Има ли проблем

                    Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                    Заредих скоростната кутия с масло 75 W 90 GL 4+.Проблемът изчезна.Всички скорости се включват добре независимо от температурата.Очевидно старото масло е било причината.
                    Темата може да се закрие.
                    Рано е да се закрива Може и друг да излезне със същите проблеми,или подобни.А не се знаи и при теб...
                    Където Бирата, Там и Аз...

                    Коментар


                    • #11
                      До: Има ли проблем

                      Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                      Заредих скоростната кутия с масло 75 W 90 GL 4+.Проблемът изчезна.Всички скорости се включват добре независимо от температурата.Очевидно старото масло е било причината.
                      Темата може да се закрие.

                      Здравей колега искам да те питам колко ти събра всичко скорости,раздатка и диферинциал и аз го имам този проглем при мене е само на 2-ра скорост обаче
                      0898707872-Здравко

                      Коментар


                      • #12
                        До: Има ли проблем

                        Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                        Здравей колега искам да те питам колко ти събра всичко скорости,раздатка и диферинциал и аз го имам този проглем при мене е само на 2-ра скорост обаче
                        5л без малко.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Има ли проблем

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          5л без малко.

                          Ясене какво ще кажеш за това масло 90 EP става ли за нива то си е трансмисионо ама аз да питам пак,питам защото може да ми е и без пари
                          0898707872-Здравко

                          Коментар


                          • #14
                            До: Има ли проблем

                            Първоначално публикуван от ribar4eto Преглед на мнение
                            Ясене какво ще кажеш за това масло 90 EP става ли за нива то си е трансмисионо ама аз да питам пак,питам защото може да ми е и без пари
                            Става, ако обещаеш никога да не вдигаш над 80км/ч, а през лятото май и 80 са много. Отделно, на студено много трудно ще включваш скорости и много тежко ще потегляш.

                            Абе не си струва, освен ако отвсякъде тече и често трябва да доливаш.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X