Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ремонт на нива - скоростна кутия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: ремонт на нива - скоростна кутия

    Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
    Не ми харесва отношението ти,както и намека за моите способности.
    Научил съм отдавна за какво служи съчмата и какво означава износена муфа.Може и ти да научиш един ден.
    Ето ти колегата - има проблем - не знаех , че си майстор . ( извини ме за невежеството ) И няма никакъв намек !
    Щом си майстор - покажи , че си такъв ! Колегата пита и търси кой да му помогне и ремонтира кутията .
    Защо трябва да мълчиш и едва когато някой даде една идея или съвет - ти ДА СЕ ПРИСМЕЕШ и подиграеш ?
    Нищо обидно не виждам , на твоята усмивка да отвърна с такава .
    Много си тънкообиден! Единственото ти оправдание може да е , ако ти си сглобявал кутията и си сигурен , че не е фикстора. Така ли е ?
    Ако не си я сглобявал ти - поне признай , че това е възможен пропуск ( често се случва на "майстори" ).
    Или ти като майстор - за такъв проблем предлагаш -" смяна на скоростна кутия " ?
    И на мен не ми харесва твоето отношение , но не ти го натяквам . Свободна воля за всеки .
    Пиши каквото ти е на душата ! Успех !
    Аз нищо лошо не съм казал . А ти какво си прочел ......е друг въпрос ?

    П.С. Защо все ви се иска да изпъкнете с някаква интрига ?
    Оставете колегата за когото е поста да прецени дали му е полезен .
    Ако искате някакъв спор или раздумка - дайте нова тема и да почваме .Стига празни приказки и сте се обиждали . Усмихнете се

    !http://volvo4xx.hit.bg/skorostna%20k...-zlobqwane.htm - четиво за майстори от ГУГЪЛА !
    Последно редактирано от bgbul; 07-11-09, 23:57.

    Коментар


    • #32
      До: ремонт на нива - скоростна кутия

      Ако колегата ми даде кутията(със сваляне няма къде да се занимавам) аз се наемам да я ремонтирам на половината от наи-ниската цена,обявена му от други сервизи,като поеме намирането на необходимите части.Ремонта че бъде отразен със снимков материал.
      Калин Владов,09РСПБЗН

      Коментар


      • #33
        До: ремонт на нива - скоростна кутия

        Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
        Ако колегата ми даде кутията(със сваляне няма къде да се занимавам) аз се наемам да я ремонтирам на половината от наи-ниската цена,обявена му от други сервизи,като поеме намирането на необходимите части.Ремонта че бъде отразен със снимков материал.
        Първо моята! МОЯТА!

        Коментар


        • #34
          До: ремонт на нива - скоростна кутия

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          ! Успех !
          Аз нищо лошо не съм казал
          Да принципно си прав за съчмите но проблема със сигурност не е този ако е съчма при движение на 4-та скорост като пуснеш газта изключва по твойта логика ако държиш лоста яко назад за да държиш предавката под напрежение няма да изключва нали за това е съчмата? Съчмите се намират под едно капаче от дясната страна хванато с две 13-ки ако си много сигурен махни го сожи му колкото искаш съчми и пружинки и сам се убеди че пак ще изключва аз вече разясних,че проблема на всички изключващи ниви 4-та скорост е в пружинната шайба на първичния вал нито муфа нито фиксатор ще оправят полужението проблема е в движещия се първичен вал когато шайбата е повредена при напрежение вала мърда напред и сам се измъква от 4-та скорост колкото и да напъваш и да фиксираш муфата не можеш да я закараш по напред и вала се измъква сам от нея не е проблема от превкючването а от това че вала просто не си е на място.
          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

          Sofrace Offroad Team

          Коментар


          • #35
            До: ремонт на нива - скоростна кутия

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Първо моята! МОЯТА!
            Ми даваи я.
            Калин Владов,09РСПБЗН

            Коментар


            • #36
              До: ремонт на нива - скоростна кутия

              Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
              ... вала мърда напред и сам се измъква от 4-та скорост колкото и да напъваш и да фиксираш муфата не можеш да я закараш по напред и вала се измъква сам от нея не е проблема от превкючването а от това че вала просто не си е на място.
              +1
              Нарушените осови хлабини са най-честата причина за изключващи предавки по принцип.Фиксаторите се чупят рядко и обикновенно това се диагностицира лесно. Разглобявал съм кутия на ВАЗ но не помня,май фиксаторите бяха по един за две предавки(примерно за трета и четвърта).Така че при повреден фиксатор ще изключват две предавки на един плъзгач.

              Фиатовите скорости имат един геометричен недостатък - много са дълги. В Жигули да се напъхат - просто скъсяваш кардана. В Нива целият междинен кардан е по-къс от нужното скъсяване, а РК няма къде да иде назад.
              Не съм запознат,беше само идея.
              Последно редактирано от cecoa1; 08-11-09, 17:31.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                До: ремонт на нива - скоростна кутия

                Леле колко приказки и нищо!Колега обади ми се на този телефон и да решиме твоя проблем-0887641130
                0886685545-Влади- ОФ-РОУД КЛУБ"НОВИ ИСКЪР 4Х4 ЕКСТРИЙМ"

                Коментар


                • #38
                  До: ремонт на нива - скоростна кутия

                  Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                  .... вала мърда напред и сам се измъква от 4-та скорост колкото и да напъваш и да фиксираш муфата не можеш да я закараш по напред и вала се измъква сам от нея не е проблема от превкючването а от това че вала просто не си е на място.
                  Колега, мнопго точно си го описал проблема и според мене е точно това, на онова клипче дето съм го пуснал в темата руснака обяснява точно това - първичния вал "плува" и поради това се измъква от муфата - майстора. който я е правил е добър и знам, че се е постарал. Пак ще се постарае ако му я закарам , ама ми е далече, а колата ми трябва всекидневно (с изключение на събота и неделя).

                  Първоначално публикуван от vladyas Преглед на мнение
                  Леле колко приказки и нищо!Колега обади ми се на този телефон и да решиме твоя проблем-0887641130
                  Да, голяма говорилня стана, но какво пък, то така се изяснява и проблема, и решението - мерси за офертата, ако има къде да се разглоби, може да се разберем, защото така ще се изпотроши целя блок колелета на четвъртата скорост.
                  Александър

                  Коментар


                  • #39
                    До: ремонт на нива - скоростна кутия

                    Да руснака показа как плуват валовете но така и не разясни каде е проблема на 4-та та скорост е аз съм ви го разяснил и не е нужно да я разглобявате чак толкова само се сваля предния капак но дори и при свален капак първичния вал не може да се извади и малкия иглен лагер в него не може да бъде сменен така,че не чакай дълго защото после ще разглобяваш повече.
                    Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                    Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                    Sofrace Offroad Team

                    Коментар


                    • #40
                      До: ремонт на нива - скоростна кутия

                      Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                      Да руснака показа как плуват валовете но така и не разясни каде е проблема на 4-та та скорост е аз съм ви го разяснил и не е нужно да я разглобявате чак толкова само се сваля предния капак но дори и при свален капак първичния вал не може да се извади и малкия иглен лагер в него не може да бъде сменен така,че не чакай дълго защото после ще разглобяваш повече.
                      Сори, ама съм все още прохождащ в автомобилната техника - искаш да кажеш, че е достатъчно да се отвори предния капак за да се смени въпросната пружинна шайба. Поне по публикуваното ръководство от форума така ги виждам нещата - развинтват се болтовете на предния капак, и въпросното нещо се намира непосредствено под него.
                      Сега остава да намеря откъде да си я купя, че май я нямат по магазините много...
                      А за да свалиш Скоростнат кутия, не трябва ли и раздатката да се свали?
                      Последно редактирано от axlastro; 09-11-09, 15:36.
                      Александър

                      Коментар


                      • #41
                        До: ремонт на нива - скоростна кутия

                        Да-хамалогията не е малка.И познай,ако вече шпилките са и развалени после как ще я сложиш-ето ти още труд и разправии. И това само заради тъпата 5 ст.кутия.

                        Коментар


                        • #42
                          До: ремонт на нива - скоростна кутия

                          Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                          развинтват се болтовете на предния капак, и въпросното нещо се намира непосредствено под него.
                          Сега остава да намеря откъде да си я купя, че май я нямат по магазините много...
                          А за да свалиш Скоростнат кутия, не трябва ли и раздатката да се свали?
                          Ще разгледам дали не ми е останала някоя,че по едно време ги нямаше никаде и се бях ядосал и като намерих купих да има така 10бр май останаха 2-3 да трябва да се свали и раздатката това проблем ли е да не е заварена за пода нали са два кардана един междинен вал за 20мин си я свалил.
                          Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                          Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                          Sofrace Offroad Team

                          Коментар


                          • #43
                            До: ремонт на нива - скоростна кутия

                            Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                            Ще разгледам дали не ми е останала някоя,че по едно време ги нямаше никаде и се бях ядосал и като намерих купих да има така 10бр май останаха 2-3 да трябва да се свали и раздатката това проблем ли е да не е заварена за пода нали са два кардана един междинен вал за 20мин си я свалил.
                            Не, не е проблем, но все пак трябва да знам с какво се захващам и колко време ще ми отнеме. Както каза колегата преди мен, не е чак толкова проста работа, особено за начинаещи като мен.
                            Александър

                            Коментар


                            • #44
                              До: ремонт на нива - скоростна кутия

                              Ако си сам и на тротоара, не са хич 20 минути. Тежи гадта

                              Коментар


                              • #45
                                До: ремонт на нива - скоростна кутия

                                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                                Не, не е проблем, но все пак трябва да знам с какво се захващам и колко време ще ми отнеме. Както каза колегата преди мен, не е чак толкова проста работа, особено за начинаещи като мен.
                                Е тук вече незнам според моите разбирания всичко това се прави от двама човека за между 2-4 часа без да си дават много зор и при факта,че всичко се развие и нищо не се къса реже заварява итн.Много е важно да имаш късмет с руските шпилки и да имаш подходящ инстумен най вече истинска 13-ка гаечна и няколко резервни гайки за карданите и един съвет от мен сам не се захващай операцията за която говорим в момента си е трудна аз съм я правил над 1000 пъти и един път се заинатих да сменявам сам съединител шайби итн. и ми се е...а майката а ти ако и не си го правил сам не почвай поне двама и ако се скъса някоя шпилка ще ви стане малко тъпо.
                                Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                                Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                                Sofrace Offroad Team

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X