Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Кията ми гореше 14 градско газ и падаше до 10 извънградско. Със 120км./ч. си гореше 12, със 130-140 е стигала до 13-14 извънградско. Нивата това не го може .
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • grendo77
      grendo77 коментира
      Редактиране на коментар
      Може го !!!

    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Много тежък крак си имал.

    • Иван Жоров
      Иван Жоров коментира
      Редактиране на коментар
      И при баща ми с лекия крак гореше с по-малко от литър надолу. Комфортната и скорост е 120, нагоре е нестабилна и се мъчи повече. Пробвал съм я и със 160, но не е работа, до 140 позволява продължително каране. Това с 215/75/15 които са по-големи от щатните и при засичанията е отчитано.

  • #62
    Спортидж харчи с 25% по-малко от Нива при всякакви равни условия (гориво, терен и тн). Над 80км/ч - 30% по-малко.

    Просто е парт-тайм.

    Коментар


    • #63
      Имам лични наблюдения в/у една автоматична КИА, като при мен харчи 15 мешано, а при собственика 20 градско.
      И да се има предвид, че карам с потока, че с чужда кола съм като на тръни, като ползвам такива в мнооого краен случай.

      P.S. Търся компютър за бензинов Киак, или за купуване, или само за проба, че и на мен този разход не ми се вижда нормален, а двигателят е от ремонт, като главата я ремонтирахме още веднъж, щото се наложи отхлупване заради гарнитура като от тоалетна хартия.
      Маслото не мърда, а свещите са бели.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • Кольо
        Кольо коментира
        Редактиране на коментар
        А някакъв шанс повишения разход да е защото колата е автомат?

      • Джоу (x3mrjoe)
        Джоу (x3mrjoe) коментира
        Редактиране на коментар
        Карам доста икономично, щото гледам къде двигателя върви без зор, което не значи бавно. Не виждам смисъл да се правя на бенвеист, щото обикновено на светофара съм с тия дето са ме задминали, а и в доста случаи, пак там, ги изрязвам "като спрели".
        До Благоевград и обратно, по магистралата, ми даде 14 и малко със 100÷120km/h, при равномерно натискан педал, което ми се вижда много. С това каране трябваше да е не повече от 11÷12, да не казвам 10.
        Колата има някакъв проблем с компа, щото абсолютно всички датчици са сменени с нови, както и няколко дебитомера, които са с абсолютно еднакви стойности.

        P.S. С ФордНисана разхода ми на извънградско на метан е 5.5÷6kg/100km.
        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 21-12-20, 20:14.

      • Иван Жоров
        Иван Жоров коментира
        Редактиране на коментар
        Кията не е чак такъв спортист и автомата спокойно би и качил разхода с 2-3 литра, особенно ако е 4-и степенен. Дъртите автоматици си качват разхода, а ако са с по-малко скорости качват с още.

    • #64
      А, Кия автомат сигурно харчи колкото Нива. То е автоматик, не е икономик.

      Коментар


      • #65
        Не е от автомата, просто не върви както трябва за 128 магарета.
        Навивам Гого за Мега или поне друг газов комп, но едно, че не му се набиват пари за нещо с неясен резултат, а и е заринат с работа която все е за вчера и няма никакво време за заиграване с Киака.
        За това и се търси друг комп който е сигурно, че бачка, поне за проба.

        ... иии, колега, сори че ти поомазахме нивовата тема, ама всички дето се возим си имаме и по някоя лична драма.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          С обикновена газова го брой още +2л. за да върви като на бензин, като добавим и автомата и разхода ми се вижда даже малък и явно я жалиш. Отделно по-ниската мощност.

        • Джоу (x3mrjoe)
          Джоу (x3mrjoe) коментира
          Редактиране на коментар
          Автомата си работи перфектно и е абсолютно адекватен. Ревизиран е на парчета при колега от Форума.
          Не жаля железа, а и както споменах, на светофарите обикновено съм преди тези които са ме изпреварили на отсечките м/у тях. Просто не виждам смисъл да си кривя педала на газта, а после да си паля спирачките ... без основателна причина и със същият резултат.
          Е, тия дето харчат поне по литър м/у всеки два светофара, да си мерят карданите с Гагич.

        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          Той и моя автомат(на Нисана от подписа) работи перфектно, но това не му пречи да ми качва разхода с около 2л.. Отделно осезаемо спъва колата. Вече ако случайно се излъжа да си купя автомат ще е задължително поне с 5 скорости и ще се проверява обстойно как се държи, ако не спъва колата няма да качва и разхода много.

      • #66
        Да се върнем на темата, какво може да направи колегата, с карбураторната нива.
        Може да си напазарува читав вакумен изпарител, аз бих заложил на ловато, ако в момента е с някое турско копие на незнайни години само от замяната на изпарителя и настройка може да докара драстична разлика.Изпарителя монтиран възможно най-близо до карбуратора с възможно най-къси маркучи за газта.Елементарно обслужване на двигателя включващо свещи, кабели, палец, капачка, масла и филтри също не вреди - един зацапан въздушен филтър може да направи чудеса.Проверка на спирачната система и лагерите, напомпени гуми, да се върне обрано маслото, изтекло от СК, РК преден и заден мост. И най-вече каране по асфалта в диапазона 70-100км/ч когато се цели икономия, ако се гонят някакви крайности и рядко се влиза в калища предния кардан в джоба и газ, това е още литър надолу.С всички тези усилия можеш да го докараш до към 10/100 асфалтов разход.

        Коментар


        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Явно нямаш много опит с тези двигатели.Те се понасят изключително добре с газта, но хич не е без значение какъв е изпарителя.

          Загубите в трансмисията са си загуби, те са и основния проблем на нивата, но разхода от 17/100 хайде стига, това е разход за УАЗка

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Хубавия изпарител никой не го е отменял. Двигателят на ВАЗ работи на газ по-добре отколкото на бензин (особености на димитровградските карбуратори).

          Аааа в момента имам УАЗ и го ползвам и като ежедневна кола в града. И той работи на газ по-добре отколкото на бензин.

          И харчи ТОЧНО колкото Нивата, която имах по-рано.

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          Щом УАЗката ти харчи колкото нивата не ти ли светва една червена лампичка, че нещо по нивата не е било в ред?
          На димитровградските карбуратори нищо им няма, просто трябва да се сложи правилният карбуратор, за да работи колата добре и на газ и на бензин, а той в нива не се среща.После се иска ръчичка и опит, за да се ревизира и настрои добре - само с четене на книжка не става

          С такива карбуратори съм отървал от мъките доста собственици на пиербург, кейхин, иков, вераджет и разни други глухи клонове на еволюцията.

      • #67
        За да има ефект от "предния кардан в джоба" ми се струва, че и предните полуоски трябва да се сложат там. Иначе файда йок.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Аз пък съм карал по принуда Нива без кардан (веднъж преден, веднъж заден) и нямаше никаква разлика.

          Горските ги знам - ама при мен теорията съвпада с практиката, а при тях практиката съвпада с градската легенда.

        • Kirilpm
          Kirilpm коментира
          Редактиране на коментар
          И в продължение на колко време я кара без кардан, че нямаше никаква разлика?

          При теб най-често нещата са само на теория, мъчиш се да ги подкрепиш с някакви уж практически примери ама рядко минава номера

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          И двата пъти над 500 километра, главно извънградско. Няколко тигела от София до Мелник без време за оправяне, защото гроздобер.

      • #68
        Ама

        Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение

        Имам Кия Спортидж 97г.дизел ама е за асфалта😄
        така че в случая не говорим за асфалт.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #69
          Ами до тук,
          виждам основно коментари за разход на Нива от хора, които не карат Нива! Или карали такава през миналият век!
          По същия пример мога и аз да коментирам разхода на KIA, без дори ида съм я карал.
          Но каква е идеята?
          Да си говорим глупости до припадък!

          Нали затова този форум е разделен по марки на автомобили?

          Коментар


          • #70
            Първоначално публикуван от grendo77 Преглед на мнение
            Ами до тук,
            виждам основно коментари за разход на Нива от хора, които не карат Нива! Или карали такава през миналият век!
            По същия пример мога и аз да коментирам разхода на KIA, без дори ида съм я карал.
            Но каква е идеята?
            Да си говорим глупости до припадък!

            Нали затова този форум е разделен по марки на автомобили?
            Карах 6 или 7 години лично моя Нива, повечето време като единствена кола. Модел 21217 - двигател 1.6, новото купе с вертикални стопове.


            По какво точно се различава Нива от миналия век ? Някакви съществени промени по двигателя, по трансмисията или по формата на купето?


            Има цели три разлики, съществени за разхода, всяка с напълно известен принос.


            Едната разлика е че през някоя година карбураторът беше заменен с многоточкова система за впръскване. По-рано има различни модели карбуратори ама всички те, що-годе адекватно настроени, работят еднакво, а и нямат особено значение на газ.

            Има и Нива с моно, но тя официално се е продавала само в гнилия Запад, от тях тук има единични бройки и който си е бил това чудо в главата задължително е монтирал карбуратор и делко.

            Всичко и е чудесно на системата за впръскване (лицензен Бош, макар и сделан), но като сложиш отпред една плочка с газ и спира да се различава от карбуратора.


            Другата разлика е двигателят - от 1.6 е станал на 1.7, който е мааааалко по-адекватен на купето и от него има едни 10% икономия. Имаше по-късни малки серии с двигатели 1.8 и опелски 2.0 които сигурно са били по-добре от 1.7 като разход ама никога не са изнасяни от Русия. Има и малки серии с дизели и те са съответно по-икономични както всяка друга кола с бензин и дизел.

            По-късните промени в двигателя като едноредовата верига на ГРМ и хидравличните повдигачи и обтегач имат друга роля и нямат особен принос към ефективността и разхода.


            Аааа има и още една разлика - 4-степенната скоростна кутия е заменена с 5-степенна. Около 5% икономия, напълно компенсирана от съкратения живот на скоростната кутия. Скоростите май ги оправиха около 2010г да не се трошат чак толкова.


            Формата на задните стопове предполагам не се класира в темата.

            -------

            Ей това е всичко което може да се каже за разхода на Нива, особено пък на газ.
            Последно редактирано от Ясен; 24-12-20, 00:47.

            Коментар


            • Kirilpm
              Kirilpm коментира
              Редактиране на коментар
              По-стойностно мнение по върпоса с нивите не бях чел отдавна
              Мога и точка по точка, но колегата по-горе го е обобщил - "Но каква е идеята?
              Да си говорим глупости до припадък!"

          • #71
            Вярно, че Нивите са с два мотора. Моята е 21217 и съответно споделям за разхода на 1,6.
            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

            Коментар


            • #72
              Значи на първо време изпарителя да сменя,свещи,кабели и въздушен филтър съм ги сменял.

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Изпарителя освен че трябва да го смениш, трябва да го смениш с подходящ за тази кола.Свещите като си ги сменил се мери разстоянието от електрода до пластината, делкото също не е зле да се прегледа.Хаотичното сменяне на части рядко води до желания резултат.

              • kameno karp
                kameno karp коментира
                Редактиране на коментар
                Хаотичното регулиране на центровка и изпарител - също.

            • #73
              Колеги,първо честита ви коледа да сте живи и здрави всички.Чета всички коментари и уважавам вашите мнения,,всички,, но искам да уточня някои неща за яснота по въпроса ми за разхода.Нивата си пали и върви супер,държи си обороти всичко е наред по тоците,центровката си е направена на белега както трябва да е, но понеже до сега съм нямал Нива и не съм знаел за разхода и.Изпарителя е Мимгаз и не знам от кога не е сменян но със сигурност ще има 2г. А последно заредих 13лв.газ за изминати 75км.по асфалта както писах.

              Коментар


              • #74
                Първото несъответствие. Трябва и още предварение. Второ. Настройката на газ се прави с газанализатор. Първото и второто не са задължителни, но са силно препоръчителни, ако искаш хем да върви, хем и да не гори толкова много.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Изпарителя е Мимгаз - Трето несъответствие с тези изпарители разходът е на късмет.Иначе си работят, като си изкарат службата направо ги хвърлят без да им правят ремонт, но колко ще гори е друг въпрос.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X