Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко харчи Лада Нива с газова уредба?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От сух горски път до сух горски път, разликата може да е от земята до небето. При разкаляните, от Земята до Луната.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #47
      Не знам,да мисля нещо да смъкна разхода ли?

      Коментар


      • #48
        На следващото зареждане ще я засека на асфалт и от там ще разбера колко ми качва по черното.По точно от това май няма да стане.

        Коментар


        • #49
          Точно така. Виж си разхода на асвалт. То зависи и от асвалта и карането, ама до 14-15 го приеми за нормално. Ако всичко е нормално, черното не го мисли. Настройки за асвалт и черно няма.
          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

          Коментар


          • #50
            Засякох я на асвалт ма то едно каране 3-4 скорост,баири надолнища 17на сто ми дойде разход.

            Коментар


            • trapper
              trapper коментира
              Редактиране на коментар
              Моята (1,7 кабр) София-Лакатник и обратно гореше 9,5 газ/100. При твоя разход на газ по-добре я карай с бензин.

          • #51
            Малко ли е,много ли е не знам!

            Коментар


            • #52
              Докато нямах досег с УАЗ Патриот, мислех Нивата за най-скапаната кола, която съм имал.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • Kirilpm
                Kirilpm коментира
                Редактиране на коментар
                Това има ли някаква връзка с темата, или просто ей така и ти да кажеш нещо?

            • #53
              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
              Докато нямах досег с УАЗ Патриот, мислех Нивата за най-скапаната кола, която съм имал.
              В смисъл?

              Коментар


              • #54
                Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение
                Засякох я на асвалт ма то едно каране 3-4 скорост,баири надолнища 17на сто ми дойде разход.
                Повече от 50-60км.в час не съм вдигал понеже пътя не позволяваше по висока скорост.Ако някой е пътувал по отсечката гр.Царево- Малко Търново ще добие представа за терена.

                Коментар


                • trapper
                  trapper коментира
                  Редактиране на коментар
                  Тоя разход на газ е почти 2 пъти по-голям от нормалния за асфалт - 9-9,5/100

                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Пътувал съм в командировка до Босна. Доколкото разбирам е някъде между Царево и Малко Търново. Пътят е с много завои, но зависи и от автомобила.

              • #55
                Първоначално публикуван от niksan8207 Преглед на мнение

                В смисъл?
                Скапан във всяко едно отношение. На 12 000 км от нов го зарязах и кротко гние пред нас. Нивата (също нова) изтраях около 60 000. И като последен глупак карам Лендкруизер 82 набор.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • KingofROAD
                  KingofROAD коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ти па отде го набарА тоя Ужаззз Патриот?

              • #56
                "Това има ли някаква връзка с темата, или просто ей така и ти да кажеш нещо?"
                Нямам сведения да си регулаторен орган за да ми казваш какво и кога да пиша.
                Иначе по темата - Нивата 1.7 ми гореше около 13/100 бензин - газ не е имала никога, което не променя факта, че е боклук.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Разбрах те, съчувствам ти.Mоже да се съберете всички засегнати и да изпратите една петиция до armenian_priest@gmail.com

              • #57
                Какво може да се направи по смъкване на разхода? Някакви съвети?

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Отговорил съм му вече, че не става. Нивата си гори.
                  После вече започнахме да си чешем езиците, какво да е друго след отговора на въпроса.

                • Джоу (x3mrjoe)
                  Джоу (x3mrjoe) коментира
                  Редактиране на коментар
                  Има Ниви с XUD9, и там май нещата се случват правилно.

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мнда, дизела на пежо, е един от малкото двигатели по-умрели и от заводския нивов.Но за икономия и надеждност дума няма.

              • #58
                Ако разходът на Нива ти е много, вземи Витара.

                Като проходимост е същата стока, само че реално харчи 8-9 а не като реалните на Нива 15 градско и 10 дълго.

                И върви повече.

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Заводска витара срещу заводска нива предполага теста да е с гумите, с които двете излизат от завода и в състояние, в което излизат от завода.Пожелавам ви успех с намирането на два такива екземпляра.
                  Според мен Ясен е прав - драстична разлика няма, но и аз бих заложил на витарата, особено ако ти я караш

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Ако аз я карам ще строши каре на предна полуоска преди да покаже какво може

                • Ясен
                  Ясен коментира
                  Редактиране на коментар
                  Никой нормален човек няма да си даде Витарата на Кольо.

              • #59
                Ако газовата Нива му се вижда харчеща, да покара малко Спортидж 1 на газ.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • niksan8207
                  niksan8207 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Колко харчи?

                • crazyjob83
                  crazyjob83 коментира
                  Редактиране на коментар
                  Че какво и е на спортидж 1 на газ? 12/13 на 100км. асвалт и от 15 на горе черно. Казвам от 15 нагоре понеже там много зависи как и къде ще се кара, ама да кажем до 20.

              • #60
                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Ако газовата Нива му се вижда харчеща, да покара малко Спортидж 1 на газ.
                Имам Кия Спортидж 97г.дизел ама е за асфалта😄

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X