Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

    Първоначално публикуван от ninurta Преглед на мнение
    Колега, в бургас не бях много доволен. Правиха ми я "на око" в учебните работилници на автото. Понеже я държа в едно село, където ходя на лов си я регулирам в Айтос на колелото и от там съм най-доволен.
    Ок разбрах благодаря.

    Коментар


    • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

      Колеги я да ви попитам с 20лева заредих 14,40л газ и след 79км газта свърши.От тези километри 70 са по шосе и 9 по черен път вчера да поясня беше сухо днес вече вали сняг та значи че не съм боксувал.Много голям ми се вижда този разход за нива като гледам другите колеги им горят 12-13л.

      Коментар


      • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

        Първоначално публикуван от dianko71 Преглед на мнение
        Колеги я да ви попитам с 20лева заредих 14,40л газ и след 79км газта свърши.От тези километри 70 са по шосе и 9 по черен път вчера да поясня беше сухо днес вече вали сняг та значи че не съм боксувал.Много голям ми се вижда този разход за нива като гледам другите колеги им горят 12-13л.
        Колега,честно да ти кажа напоследък вече се шашнах от различните Газстаций-един път колата ми дава съвсем приличен разход,друг път завишен.От последното зареждане,обаче съм доволен.При напълно празна бутилка сложих за 10лв. газ.Това на сегашната цена са 7.3л.С това гориво изминах точно 60км. по асфалтов,извън градски път.Разход-точно 12.2л/100км.Та мисълта ми е винаги засичай колата при загрял мотор и при извънградско шофиране с 90-100км/ч.Всякакви други засичания на градски разход или пък в гората са си пълна заблуда-/един път ще ти даде 15л.,друг път 20л./.Както казваш ти,обаче,че почти всичките ти километри са по шосе в случая разходът ми се струва позавишен-/идва ти някъде към 18л./100/.

        Коментар


        • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

          Старата ми Нива (1,7; 1996, карб.) по асфалт с 80-90 км/ч гореше 9,5 л. газ (8,5 А95).
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

            Янко 12,2/100 супер разход си е.И аз така при напълно празна буилка нов въздушен филтър и т.н.да не се повтаряме.Сега пак заредих за 20лв но навих кранчетата с по един оборот на клапите и ще засичам.А и друго след монтирането на изпарителя не остана място за една джаджа дето е на филтъра да смучи топъл въздух от колекторите но майстора на газовото казва че щом е на газ това няма значение така ли е наистина.А и да не забравя нивата е 1,7карбуратор 2003год вече и аз съм във вашият отбор смених марката и аватара трябва да сменям.

            Коментар


            • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

              Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
              Старата ми Нива (1,7; 1996, карб.) по асфалт с 80-90 км/ч гореше 9,5 л. газ (8,5 А95).
              Уау какъв е този разход шашна ме.

              Коментар


              • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                Старата ми Нива (1,7; 1996, карб.) по асфалт с 80-90 км/ч гореше 9,5 л. газ (8,5 А95).
                Под стара, имаш впредвид, предишната лада или по стария модел 2121??Защото нашата, след центровка и то горе долу добре направена, под 12/100 (газ) не мърда..На бензин около 11-10,заявиси от "шефера"
                Първоначално публикуван от dianko71 Преглед на мнение
                Уау какъв е този разход шашна ме.
                Според хорското мнение, на нива 1.7, горе долу разхода пада до 8/8 и половина..Но колко е вярно и аз не знам..
                Коя тая джаджа, за топлия въздух??
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                  [QUOTE=Борис Хаджиценев (bob4oo);1388485]Под стара имаш предвид предишната лада или по стария модел 2121??QUOTE]

                  Предишната ВАЗ 21213, електр. запалване, АГУ Ловато, смяна на възд. ф-р през 8-10 хил. км. При каране на бавни разходът стигаше до 20 л.
                  ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                  Коментар


                  • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Старата ми Нива (1,7; 1996, карб.) по асфалт с 80-90 км/ч гореше 9,5 л. газ (8,5 А95).
                    Съгласен съм,но аз съм с 4ст.кутия.

                    Коментар


                    • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                      [QUOTE=trapper;1388489]
                      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                      Под стара имаш предвид предишната лада или по стария модел 2121??QUOTE]

                      Предишната ВАЗ 21213, електр. запалване, АГУ Ловато, смяна на възд. ф-р през 8-10 хил. км. При каране на бавни разходът стигаше до 20 л.
                      Аха, при нея би бил нормален този разход
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                        Нива на асфалт с 80-90км/ч на лек дълъг път наистина гори 9 или малко под 9. Това и 1.6, и 1.7 с 5-степенни скорости. Инжекционната, теоретично трябва да е около 8 - не съм пробвал, само съм чел. Освен това съм постигал разход 5.5кг/100км метан и около 11/100 пропан-бутан, но с 4-степенна скоростна кутия. Това всичко е на дълъг път с твърдо спазване под 90км/ч.

                        В градско (София) такова нещо като под 14л (бензин или газ) или 7кг метан лично аз не съм виждал. Извън асфалта - между 10 и 25 литра на час според колко зор даваш, а колко минаваш за този час - колкото ти е късмета и майсторлъка.
                        Последно редактирано от Ясен; 03-01-11, 16:12.

                        Коментар


                        • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                          Коя тая джаджа, за топлия въздух??[/QUOTE]

                          Това е за лятото и зимата каде се слага.

                          Коментар


                          • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Нива на асфалт с 80-90км/ч на лек дълъг път наистина гори 9 или малко под 9. Това и 1.6, и 1.7 с 5-степенни скорости. Инжекционната, теоретично трябва да е около 8 - не съм пробвал, само съм чел. Освен това съм постигал разход 5.5кг/100км метан и около 11/100 пропан-бутан, но с 4-степенна скоростна кутия. Това всичко е на дълъг път с твърдо спазване под 90км/ч.

                            В градско (София) такова нещо като под 14л (бензин или газ) или 7кг метан лично аз не съм виждал
                            Ясене моята е с карбуратор 1,7 и 5-степенна ск.кутия и това 79 км.с 14,40 е голям разход нали.

                            Коментар


                            • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                              Първоначално публикуван от dianko71 Преглед на мнение
                              Коя тая джаджа, за топлия въздух??
                              Това е за лятото и зимата каде се слага.[/QUOTE]
                              Да не е тавата??Дето се обръща?Да смука двигателя топъл въздух от колекторите или да смука студен??
                              Ето такова ли ??
                              Даа, бая голям си е .. С 5 степенна си е доста даже..Нашата преди центровката 15/100, след 12/100 3литра в кръста..
                              Прикачени файлове
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: Пак Проблем С НИВАТА - разход на газ

                                Първоначално публикуван от dianko71 Преглед на мнение
                                Ясене моята е с карбуратор 1,7 и 5-степенна ск.кутия и това 79 км.с 14,40 е голям разход нали.
                                Ами голям си е-около 18л./100км. идва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X