Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Check Engine на Газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Check Engine на Газ

    От два дни си газифицирах ладичката (на 10 000 км) и днес светна "Check Engine". Колата си върви добре. Има ли нещо притеснително, или да си карам спокойно.

  • #2
    До: Check Engine на Газ

    Каква е колата, предполагам инжекцион? Ако да, какво е газовото - инжекцион, или обикновено? Има ли някакво устройство, дето да лъже компютъра че всичко е наред. Ако няма е нормално да свети?

    И за всеки случай отиди някъде да прочетат каква е грешката, да не е някакъв друг проблем, но се съмнявам.

    Питай газаджиите, дето са ти слагали газовата, дали не могат да направят нещо. Най-вероятно се ебава ламбда сондата, и компа пище че не му изнася така.

    Опитай да включиш на бензин, и виж дали ще изгасне (лампата де).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Check Engine на Газ

      Съжалявам, трябваще да дам повече инфо...

      Ладата е 1.7 инжекцион...с газов инжекцион на LOVATO.

      Като влюча на бензин лампата не изгасва, ама то мисля че така трябва да е, защото се запомнят грешките.

      По интересното е дали не трябва да се глагат някакви емулатори за ламбда сондата (те са 2) въпреки че щом е газов инжекцион може би не би трябвало да е нужно.

      Коментар


      • #4
        До: Check Engine на Газ

        И на моята от време на време светва лампичката и след ден, два изгасва. Газовата уредба е инжекцион. От сега Ви отговарям, че няма никакъв проблем, но дразни. Вървете в гаранционния сервиз на Лада или в сервиза монтирал газовата уредба да прочетат грешката за Ваше успокоение. Ако ли не, както споменах след ден, два ще изгасне. Вероятна причина е лоша газ или сте карали на резерва.
        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

        Коментар


        • #5
          До: Check Engine на Газ

          Не трябва да свети от читав газов инжекцион. Т.е. трябва да свети само на истинските проблеми, а не смяна на горивото.

          Тъй че, виж защо свети. Проблемът може да е истински.

          Коментар


          • #6
            До: Check Engine на Газ

            Лампата свети за грешка бедна горивна смес.За да не ти свети лампата трябва да се увеличат времената на връскване на газовите инжектори.

            Коментар


            • #7
              До: Check Engine на Газ

              Грешката може да я изтриеш като откачиш клемата на акумулатора за 10-15 секунди.

              Коментар


              • #8
                До: Check Engine на Газ

                след въздушният филтър би трябвало да има клапан с гумен пръстен ако случайно колата кихне , пукне и т.н.т. пръстенчето понякога се измества и от там влиза повече въздух .
                Спорът ражда истината, а нуждата - изобретението!

                Ако тръгнеш след муха, непременно ще стигнеш до лйно! /партийна поговорка/

                Коментар


                • #9
                  До: Check Engine на Газ

                  Аз мисля че би трябвало да мога да прочета кода и сам...
                  Имаше в една документация какви са кодовете и как се четат:
                  Като се даде един от контактите на буксата за ECU-то на маса и лампичката Check Engine почва да мига и казва кода ка грешката...

                  Там има и описание на грешките, те не са кой знае колко много...

                  мисля да го пробвам пък да видим

                  Коментар


                  • #10
                    До: Check Engine на Газ

                    Първоначално публикуван от amitko Преглед на мнение
                    Аз мисля че би трябвало да мога да прочета кода и сам...
                    Имаше в една документация какви са кодовете и как се четат:
                    Като се даде един от контактите на буксата за ECU-то на маса и лампичката Check Engine почва да мига и казва кода ка грешката...

                    Там има и описание на грешките, те не са кой знае колко много...

                    мисля да го пробвам пък да видим
                    Може и така.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X