Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скъсана ос на каре

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скъсана ос на каре

    Ето какво ми се счупи на нивата след една разходка с лекичко закъсване. Сигурно материала нешто не издържа на напрежението. На снимката е погледнато от дясно на предния диференциал и шлиците на дясното вътрешно каре.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Какво се счупи на Нивата

    Скасами се оста на паразитния хебел след повечко натоварване. Приемам съвети ако някои е правил нешто за подсилване или е пригаждал от друго моля споделете.

    Коментар


    • #3
      До: Какво се счупи на Нивата

      Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
      Скасами се оста на паразитния хебел след повечко натоварване. Приемам съвети ако някои е правил нешто за подсилване или е пригаждал от друго моля споделете.
      Сменяваш с нов,и стискаш палци да е по здрав.ако намериш некъде стари руски части на склад(демек да не са ползвани )взимай от там.Ако не по редовна смяна.Не виждам от какво може да се приспособи.
      Където Бирата, Там и Аз...

      Коментар


      • #4
        До: Скъсана ос на каре

        Този паразитен хебел беше на не повече от 1000 километра но беше от модерните с легерчета и сега си сложих стария с втулките. Сега като помисля с лагерчета се варти по лесно но при удар оста се натоварва много в една малка повърхност при долното лагерче и се къса ,а с втулки натиска се разпределя по зялата втулка. Вината за счупването си беше в мен до някъде защото скороста не беше съобразена с терена.

        Коментар


        • #5
          До: Скъсана ос на каре

          Първоначално публикуван от MITKOSNAIP Преглед на мнение
          Този паразитен хебел беше на не повече от 1000 километра но беше от модерните с легерчета и сега си сложих стария с втулките. Сега като помисля с лагерчета се варти по лесно но при удар оста се натоварва много в една малка повърхност при долното лагерче и се къса ,а с втулки натиска се разпределя по зялата втулка. Вината за счупването си беше в мен до някъде защото скороста не беше съобразена с терена.
          Е то добе че не си се пребил(дано неси де).При висока(несъобразена) скорост,като се скъса хебелът,гумите отиват където си искат.А това не е много добреМоже малко да се потъркаляш или поудариш някъде или да се разминеш само със стрес


          ПП:Най важното е да внимаваш как караш.Защото не се знае коя част ще те изненада.Па после колкото и да постваш снимки и описания на инцидента,ефекта е почти никакъв.И това не се отнася само за НИВОводите,а за всички.
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X