Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LASSA OK-144 или ВЛИ-5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LASSA OK-144 или ВЛИ-5

    Здравеите Колебая се между тези два модела гуми за Нивичката .
    Интересува ме за зимата как се справя Нивата с тези модели гуми ,ако някой има впечатления и желание да ги сподели ще му бъда много благодарен.
    Тези дни бях в един високопланински район и всички Ниви които видях там бяха с ВЛИ-5 което ме наведе на мисълта ,че може да се справят добре на снега а и цената им е доста по ниска
    П.П знам че е писано по темата ,но ако на някои му се пише пак ,доста ще ми помогне
    Благодаря !

  • #2
    До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

    Аз сега съм с LASSA ама не знам какви точно тесни с голям грайфер .
    В снега нямат проблеми ,но на лед са гола вода.И вият яко на асфалт
    А утре на светло ще видя какъв модел са,некакви като руските.А тия ВЛИ-5 не ги знам какви са
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #3
      До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

      Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
      Аз сега съм с LASSA ама не знам какви точно тесни с голям грайфер .
      В снега нямат проблеми ,но на лед са гола вода.И вият яко на асфалт
      А утре на светло ще видя какъв модел са,некакви като руските.А тия ВЛИ-5 не ги знам какви са
      ето за този мод. на Laasa http://www.avtogumi.com/ става на вапрос с такива ли караш

      Коментар


      • #4
        До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

        Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
        ето за този мод. на Laasa http://www.avtogumi.com/ става на въпрос с такива ли караш
        Мисля че да ОК-144.Поне шарката е такава 16ки са не знам другите размери.
        Не са лоши ,поне на мен ми допадат.В кал са много добри(като лопати са)в сняг също но на лед ги няма много .на асвалти вият като лагер на главина ама се свиква
        Където Бирата, Там и Аз...

        Коментар


        • #5
          До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

          вли5 са най-обикновените руски гуми за нива. имай предвид, че са много склонни на странично хлъзгане в снега. тези lassa ok144 изглеждат с по-добра шарка в това отношение, но не съм ги изпробвал.

          Коментар


          • #6
            До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

            Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
            Мисля че да ОК-144.Поне шарката е такава 16ки са не знам другите размери.
            Не са лоши ,поне на мен ми допадат.В кал са много добри(като лопати са)в сняг също но на лед ги няма много .на асвалти вият като лагер на главина ама се свиква
            какво имаш впредвид че на лед ги няма много то на леда всички гуми се пързалят

            Коментар


            • #7
              До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

              Като всяка гума от такъв тип, на мокър асфалт или хлъзгав път (шлякавица) се пързалят зверски. МНОГО повече от "нормална" гума, предназначена за каране при такива условия. Ама те и не са правени за това все пак. Разлика между кобри и LASSA COMPETUS например е доста голяма. Но за сметка на това кобрите на кал и сняг (не лед) драпат здраво, какъвто май ще е и случая ОК144.

              Апропо, защо именно LASSA ОК144?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Като всяка гума от такъв тип, на мокър асфалт или хлъзгав път (шлякавица) се пързалят зверски. МНОГО повече от "нормална" гума, предназначена за каране при такива условия. Ама те и не са правени за това все пак. Разлика между кобри и LASSA COMPETUS например е доста голяма. Но за сметка на това кобрите на кал и сняг (не лед) драпат здраво, какъвто май ще е и случая ОК144.

                Апропо, защо именно LASSA ОК144?
                Защото цената е съблазнителна и не ми се сменят оригиналните джанти "16 "
                П.П но ако имаш някакво предложение с радост ще го приема

                Коментар


                • #9
                  До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                  Каква е цената за брой? И за какъв размер?

                  Виж KUMHO например. Някъде гледах че имат по-разнообразни шарки май. Тая LASSA си е май само за кал. На асфалт май ще е МНОГО зле.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                    Универсална гума за всички терени няма винаги се налага да правиш някъкъв компромис.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Универсална гума за всички терени няма винаги се налага да правиш някъкъв компромис.
                      Че аз не твърдя друго. Ключовата дума е компромис.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Каква е цената за брой? И за какъв размер?

                        Виж KUMHO например. Някъде гледах че имат по-разнообразни шарки май. Тая LASSA си е май само за кал. На асфалт май ще е МНОГО зле.

                        185/75/16 цената е 116лв. за брои
                        П.П сега ще погледна KUMHO-то

                        Коментар


                        • #13
                          До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                          Първоначално публикуван от nedialko dimitrov Преглед на мнение
                          185/75/16 цената е 116лв. за брои
                          П.П сега ще погледна KUMHO-то
                          6.00-16 6PR 95/92L TT C/8Какво ще рече това ?
                          Моите са такива.На лед се върти като пумпал,ако караш по бързо,ама в калта са супер.А за тия пари ги взимай .При нас в един магазин има някакви Руски за 99лв
                          Където Бирата, Там и Аз...

                          Коментар


                          • #14
                            До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                            Погледнах Kumho KL71 Road Venture изглежда перфектно за цена представа нямам.Наи близкият размер до моят е 205/80/16 но предполагам без рязане на калниците ще опират

                            Коментар


                            • #15
                              До: LASSA OK-144 или ВЛИ-5

                              Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                              6.00-16 6PR 95/92L TT C/8Какво ще рече това ?
                              Моите са такива.На лед се върти като пумпал,ако караш по бързо,ама в калта са супер.А за тия пари ги взимай .При нас в един магазин има някакви Руски за 99лв
                              Е тия Руските са ВЛИ-5 . Сега разбра ли ми дилемата Laasa 116лв. ВЛИ-5 95лв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X