Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво може да прекъсва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От какво може да прекъсва?

    Колеги ,благодаря на всички за предположенията.......Оказа се, че Съветския Автопром продължава да държи собствениците на ВАЗ да са в кондиция и винаги под напрежение.......След поредица от смени на кабели ,свещи ,центровки, чукове, наковални, бобини ,карбуратори, марбуратори ,накрая открих къде е заровено кучето и то се оказа в чисто новото "оригинално" делко ,закупено от официален вносител ,в кутийка с холограмен стикер и т.н. ....Оказа се с дефект в авансовата плочка или лагерчето ....Не бях предполагал, че след като всички части са закупени от официален вносител и се водят оригинални за модела, може да се окажат с дефект .....За колхозни изпълнения съм съгласен, ма явно съм уцелил или петъчна или понеделнишка серия.....След смяната на делкото с друго, нещата си дойдоха на място. Ще мина на електронно делко с датчик на Хол и до там. И за сетен път се оказа, че не руските Нива са боклуци, а частите, които се продават ....не знам как ще е с тези части, които са произведени в някой колхоз, незнайно къде в тайгата ......

    Коментар


    • #32
      От: От какво може да прекъсва?

      Сигурен ли си, че пазаруваш от правилния официален вносител?Защото аз се сещам за два, от единия не бих пазарувал дори при крайна нужда, НАР им викат.От край време си е правило при тези машини първо при някоя неизправност да провериш последно сменената част.Преди години си играх да свалям резервоар, да почиствам сондата, да продухвам целия тръбопровод и да сменям маркучите, после да човъркам карбуратор и всичко това, защото не ми дойде на акъла, че някой е произвел бензинова помпа с локумени платна, които работят само в първите километри и само на студено.

      Коментар


      • #33
        От: От какво може да прекъсва?

        Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
        Колеги ,благодаря на всички за предположенията.......Оказа се, че Съветския Автопром продължава да държи собствениците на ВАЗ да са в кондиция и винаги под напрежение.......След поредица от смени на кабели ,свещи ,центровки, чукове, наковални, бобини ,карбуратори, марбуратори ,накрая открих къде е заровено кучето и то се оказа в чисто новото "оригинално" делко ,закупено от официален вносител ,в кутийка с холограмен стикер и т.н. ....Оказа се с дефект в авансовата плочка или лагерчето ....Не бях предполагал, че след като всички части са закупени от официален вносител и се водят оригинални за модела, може да се окажат с дефект .....За колхозни изпълнения съм съгласен, ма явно съм уцелил или петъчна или понеделнишка серия.....След смяната на делкото с друго, нещата си дойдоха на място. Ще мина на електронно делко с датчик на Хол и до там. И за сетен път се оказа, че не руските Нива са боклуци, а частите, които се продават ....не знам как ще е с тези части, които са произведени в някой колхоз, незнайно къде в тайгата ......
        Колега, не си ли я срещал версията, че изнесена Нива на запад от Москва е пирон в ковчега на капитЪлизЪма?

        Коментар


        • #34
          От: От какво може да прекъсва?

          Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
          Колеги ,благодаря на всички за предположенията.......Оказа се, че Съветския Автопром продължава да държи собствениците на ВАЗ да са в кондиция и винаги под напрежение.......След поредица от смени на кабели ,свещи ,центровки, чукове, наковални, бобини ,карбуратори, марбуратори ,накрая открих къде е заровено кучето и то се оказа в чисто новото "оригинално" делко ,закупено от официален вносител ,в кутийка с холограмен стикер и т.н. ....Оказа се с дефект в авансовата плочка или лагерчето ....Не бях предполагал, че след като всички части са закупени от официален вносител и се водят оригинални за модела, може да се окажат с дефект .....За колхозни изпълнения съм съгласен, ма явно съм уцелил или петъчна или понеделнишка серия.....След смяната на делкото с друго, нещата си дойдоха на място. Ще мина на електронно делко с датчик на Хол и до там. И за сетен път се оказа, че не руските Нива са боклуци, а частите, които се продават ....не знам как ще е с тези части, които са произведени в някой колхоз, незнайно къде в тайгата ......
          Добре дошъл в клуба .... Винаги подлагай на съмнение и предварителна проверка всичко, що е Сделано .... На руснаците вярвам в качеството 100 процента само на оръжията, водката и курвите, всичко останало е под съмнение ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: От какво може да прекъсва?

            Какво да кажа, не е проблема само в "Сделано.." ....."италиански" маркуч за бензин и масло, "Пирели", за нам си колко лева метъра, дето издържа на атомна атака, космически нашествия, африканска чума и птичи грип ,за около 4 месеца се нацепи като на туземец петите .....и пак добре, че го видях при спрял автомобил, с отворен капак ,как бензина олива целия двигател ......Да не говорим за другите части .....в тая държава, всичко което се продава по магазините е пълно менте и без контрол.....при това говорим за напълно елементарен автомобил, като Нива, карбуратор... Купих си електронно запалване комплект -делко с датчик на Хол и всичките му там елементи към него и нещата се решиха.

            Коментар


            • #36
              От: От какво може да прекъсва?

              Същото съм го патил с маркучи на Gates и Semperit.И двете са доказани марки, просто случих на менте.При авточастите винаги се старая да взимам всичко от вносител, така хем храня по-малко търговци по веригата, хем има някаква гаранция, понеже вносителя на Gates примерно няма да се излага да внася менте и да спести няколко левчета, като знае че после ще си изгуби клиентите.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X