Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Греене на изпускателната система.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Греене на изпускателната система.

    Здравейте.Прави ми впечатление че пода зад предна дясна седалка се загрява след не много дълго каране 20-30мин.по магистрала на горе.Дясната надлъжна греда около средното гърне и тя е доста топла.Гърнетата са оригиналните и си стоят на обичайното място на тампоните,не са удряни и кривени.При вас как е?

  • #2
    От: Греене на изпускателната система.

    Еми огън излиза от двуцевката,грее кво да прави,не тече вода вътре.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Греене на изпускателната система.

      Новите ниви имат топлинни щитове над гърнетата....ама от коя година натам имат, не съм съвсем наясно. Едва ли е от много отдавна.
      Изолация в салона обаче си нямат и до ден днешен.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Греене на изпускателната система.

        Ако има катализатор и е задръстен ще е по-спъната и катализатора ще грее доста, до червено дори.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #5
          От: Греене на изпускателната система.

          Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
          Ако има катализатор и е задръстен ще е по-спъната и катализатора ще грее доста, до червено дори.
          +1
          Колегата ме изпреварил.

          Ако е с катализатор е време да го изхвърлиш, щото едва ли ще ти се дават пари за нов, но не давай да ти го изтърбушват, а на негово място сложи резонатор.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Греене на изпускателната система.

            Здравей колега,възможно е да има проблем и с центровката за това първо хвърли едно око и там и ако не тогава вече както са ти написали колегите,лека вечер

            Коментар


            • #7
              От: Греене на изпускателната система.

              Ако има проблем.с центровкаха ще прави и други мизерии,греенето надали е от това.А Нива с катализатор.......
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Греене на изпускателната система.

                Случвало ми се е при недобре регулирана газова уредба да се зачервят чугунените колектори. Това на астра де, не е на нива, но принципа е еднакъв.
                Хем не върви, хем гори яко, за капак след 15 километра започна да пуши изпод капак. Като отворих-колектора червен. Хем не беше тъмно...
                Просто мнотго гориво, и не успява да изгори в цилиндъра, и продължава да гори и в колектора.

                Та виж си и горивната уредба, че и центровката.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: Греене на изпускателната система.

                  Моята Нива си имаше и топлинни щитове, и читав катализатор, и правилна центровка и пак си грееше под седалката. Като събрах цялата изпускателна уредба отдясно, почна да грее още повече.

                  А като я настъпиш на дълго, загрява и тунелът на трансмисията, лятно време - до неприятно за пипане. Пред лостовете има едни вдлъбнатини - хич не си и мисли да слагаш там телефони или шоколадови изделия.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Греене на изпускателната система.

                    Ако има запушено задно гърне ,на едната ми кола задното гърне беше прогоряло вътрешната тръба и се беше изместила ,та ватата почти го беше запушила,външно нищо му нямаше ,резултат на магистралата цялата генерация беше почервеняла !
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Греене на изпускателната система.

                      Дълги години бях ЖигулоЛададжия и проблема си е от тогава.Всичките дето съм карал.,вървяха перфектно с пипнати карбуратори ,центровки,една имах и с електронно запалване и все си греят отдолу.Имах и бегачка с пилена глава,отворени легла на клапаните ,с друг ъгъл на впръскване,ауспух -тръба по голяма след двуцевката и само със задно ,но резонаторно гърне.При нея не се усещаше толкова жега,заради по-голямата тръба,но пукаше яко отдзад,на тъмно и огън бълваше при превключване от по-висока на по -ниска предавка.Ладовите гърнета преди да се запушат,са се разпаднали вече отвън.Познати са ми до болка.Нивите са със същата анатомия.Това им харесвах ,караш джипче,подържаш кола.С някои усложнения понякога.Към колегата,прегледай дали.температурата постепенно се променя от двуцевката до ауспуха ,ако е така си карай и не се притеснявай.Ако след някое от гърнетата тръбата и с рязко по-ниска температура,можеш да се съмняваш за запушване ,но се съмнявам.Друг възможен проблем.са тръгнали изпускателни клапани ,кога и как е правен реглаж.Ладов мотор като запали ,ако всичко по ангренаж и клапани е точно се чува свистенето на алтернатора само и стегнатата работа на мотора.На повечето автомобили.има разлика на луфтовете на всмукателни и изпускателни,някои правят така и ладовите.Аз ги правя само с един луфтомер ,така са ме учили специалисти на тия мотори ,правили бегачки.Там ако има проблем може да има по -висока температура по тръбите.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Греене на изпускателната система.

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Случвало ми се е при недобре регулирана газова уредба да се зачервят чугунените колектори......
                        Хем не върви, хем гори яко, за капак след 15 километра започна да пуши изпод капак. Като отворих-колектора червен. Хем не беше тъмно....
                        Заради това буквално съм топил турбо.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Греене на изпускателната система.

                          Термо лента за колектори спасява положението с греенето. Витара-та беше така и лятно време по магистралата почваше сериозно да напича от към тунела. Сега генерацията от след колектора до преди последното гърне е цялата омотана с термо лента и тунела вече не се нагрява. Единствената забележка е, че ако се намокри лентата излиза повече пара изпод купето.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Греене на изпускателната система.

                            При Нива 1.7 инжекцион, няма такова нещо, като центровка на запалителната система. Това се прави от контролера. Клапаните са хидравлични и те не се регулират. Ако Нивата е от 2005г. и до сега е с фабричният катализатор, със сигурност вече се е разпаднал. Но контролера би дал грешка в дебитомера, при евентуално запушване в катализатор. Друг показател е загуба на мощност .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Греене на изпускателната система.

                              Повторих упражнението с каране на бензин по същия маршрут,ефекта е същия.Колата има щитове на катализатора и задното гърне но на това по средата няма,не знам фабрично така ли е.Както каза колегата grendo77 центровката не може да се пипа.Ако премахна катализатора няма ли да дава някакви грешки и да свети чека? Колата е дек.2005г.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X