Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Наближава откриване на риболовния сезон и ще трябва Нивата да гази в калта. Максималния размер гуми без рязане на калниците е 215/75/15". Руснаците с Нива Рись Бронто (база на Нива 21214-М) въртят по блатата с 235/75/15" което си е 29" гума. Малатеста Кобра 205 R 16 не е ли тежък регенерат в сравнение с Ласа ОК 144, 28" гума което допълнително ще товари ходовата част и двигателя?
    Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Гуми 205/80-16 не опират никъде.
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Аз миналата година сложих "РОСАВА"-украински,всесезонни.185/75/16.Много съм доволен.Зимата каучукът е мек.Цената беше ок.110лв. с монтажа.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
          Един въпрос към знаещите!Смятам да сложа на Нивичката гуми Малатеста Кобра 205 R 16!Та въпроса ми е:как ще е с тях,ще и стигат ли силите да ги върти и как ще са спрямо Ласа ОК 144(с каквито съм в момента).
          Не махай Ласите-за Нивата и трансмисията и са бих казал най-добрия избор-/за 6г. по горите съм изпробвал 5 различни модела гуми в т.ч. и с размер 205/80-16/.
          Ако някъде ти идват прекалено тесни-/много дълбока кал,сняг/ просто ги спадни на 1.0атм. и продължавай напред!
          Послушай ме и няма да сбъркаш още повече,че Кобрата е по-слаба шарка за фронтален кален наклон спрямо шарката на ОК-144-/Лично установено/.
          Другото е,че няма до можеш да развърташ Кобрите така,както въртиш Ласите.

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Купих и сложих горе споменатите Кама 232 - доволен съм от гумите и то много. Уж пишеш,че са летни,но на самата гума си пише,че е всесезонна. Държи се колата много добре,а и гумата не е много скъпа - 185/75 R16 е 106лв.

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
              Не махай Ласите-за Нивата и трансмисията и са бих казал най-добрия избор-/за 6г. по горите съм изпробвал 5 различни модела гуми в т.ч. и с размер 205/80-16/.
              Ако някъде ти идват прекалено тесни-/много дълбока кал,сняг/ просто ги спадни на 1.0атм. и продължавай напред!
              Послушай ме и няма да сбъркаш още повече,че Кобрата е по-слаба шарка за фронтален кален наклон спрямо шарката на ОК-144-/Лично установено/.
              Другото е,че няма до можеш да развърташ Кобрите така,както въртиш Ласите.
              ОК!Ще си карам с Ласите!
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                и аз карам с такива, всесезонно и вече стана година се държат добре...

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Тази събота/неделя бях в планината с гуми Ласа ОК-144. Падна снега и всички с вериги, а аз с Ласа без вериги... Забелязах, че Нивата е неустойчива по наклони и що да видя гумите ми от лятото бяха на 2,5 атм. Спомних си за съвета на Янко и ги изпуснах до 1 атм. Нивата стана изключително стабилна. Гумата се чистеше много добре от снега и никъде не закъсах по билото на Верила. Сега планувам да поставя вериги на Ласите и ме интересува размера на веригите. Ако някой има опит Ласа-верига нека пише.
                  Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Имаше едни бусови вериги, много добри, здрави и надеждни. Малко се намират трудно. Ласата е добра гума, ладата до 30см сняг, не би трябвало да има никакви проблеми. Поздрави

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                      Имаше едни бусови вериги, много добри, здрави и надеждни. Малко се намират трудно. Ласата е добра гума, ладата до 30см сняг, не би трябвало да има никакви проблеми. Поздрави
                      Рокса,позабравил си как върви Нивата с Ласите.
                      Моята с "късата" Жигулска кутия,5см. лифт,гуми Ласа ОК-144,изпуснати на 0.5-0.6 атм.си вървеше без никакви проблеми на втора-бавна в 40-45см. ПРЪХКАВ сняг!
                      П.П.Вчера пробвах по същия път,който не се подържа от пътните служби и КИА-та,която е в напълно щатен вид.
                      Като цяло съм доволен!
                      Ето и малко фото от Сливенския и Елено-Твърдишкия Балкан...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Някакво впечатление от китайските гуми WEST LAKE ?





                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Предвид протекторния рисунък приличат на 100% Зимни шосейки.
                          В какви размери се предлагат?

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Пише,че са летни. Размера е205.80.16-108/104 на цена от 139лв.
                            Искам да сменя оригиналните Нива 156 на 60000км. с нещо малко по-добро.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Размера е добър,за Летни-не ми изглеждат много на Летни с тия ламели на често...

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Ако са за летни - виж КАМА-232, около 108-110 лева вървят. Уж са всесезонни,но аз не вярвам на такива неща и я карам само лятото - същият размер са като оригиналните гуми. Аз поне съм доволен от тях,не са тежки и може да ги държиш по-дълго(ако караш градско зимата , даже може да не ги сменяш. Но за

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X