Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
    Малко по-нагоре в постовете имам снимка или не четеш или не виждаш

    А, да, мерси. Тези са стоманени, ако не се лъжа? Какво мислиш за алуминиевите 16цола от гранд витара?
    http://prodavalnik.com/prodavam-alum...sola-i20624127

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Арни са! Ако имаш пари за харчене вземай ги! Аз мойте джелезните ги взех за 200 лв. 4 бр.

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        А тия дето си ми пуснал НЕСТАВАТ за НИВА! Централния Отвор за НИВА е 980мм.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от Morskia Преглед на мнение
          А тия дето си ми пуснал НЕСТАВАТ за НИВА! Централния Отвор за НИВА е 980мм.
          Добре, значи търся джанти с по-голям ценрален отвор! Няма ли да са малко грозни с голяма дупка...Имаше някакви числа и символи за джанти, които стават на нивата, знаеш ли нещо по въпроса?

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Ами опитай се да навреш на главата си нещо с по-малък диаметър от тази на чутурата си - могат да ти паднат ушите - верно грозно става!
            Какви числа какви 5 лева - гледа да става ЦО и междуболтовото разтояние!

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Добре, разбрах те. Ти явно си прагматик...Какво ще кажеш за тези джанти, това са май на някой колега от форума, не си спомням откъде намерих снимкатаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:нива-джанти.jpg
Прегледи:1
Размер:384.3 КБ
ID:5468527

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Хихихих - това е мойта Нива - гумите ги продадох отдавна, сега съм с тези от по-горния пост! Казах ти тия джанти стават за НИВА!

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Е това ако не е знак.... Явно това ще са джантите

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    А бе ако мога да питам тук. С бащата имаме спор ,че ласата уж трошили нивата,биле прекалено тежки много бучали и са биле наранявали трансмисията та се е решил да ги маха,а това мен ме притеснява.А според мен малко по (сериозните) гуми ги правят тези номера а ласата си бучи зареди грайфера,чупенето идва зареди тракане на съчмата от страна на зад кормилното устройство.

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Marked One Преглед на мнение
                      чупенето идва зареди тракане на съчмата от страна на зад кормилното устройство.

                      Продават шапки със магнити,надявам се да си решиш проблема...
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Съчмата не е такъв проблем тя трака само когато са приливите и отливите заради луната иначе си е добре .Та въпроса ми е дали ласите биха ли допринесли до било то някаква повреда или по-бързо износване заради самата им разлика (това че са малко по големи) от щатните.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Нищо не трошат,докато не започнеш да си правиш крайно тежки експерименти-/визирам най-вече проба на изкачване на много стръмни подеми с буксуване или примерно голям и продължителен тормоз,когато машината е вече затънала/.
                          Що се отнася до каране в гора,кал,пръхкав сняг до към 40-45см. никакви проблеми и отлична проходимост.
                          Ласа ОК-144 е гумата за Нивата без аналог откъм цена/качество/проходимост/дълъг ресурс.
                          Казвам това на базата на личен опит и експерименти по всякакъв вид терени в продължение на 5 години.
                          Иначе,ако ще говорим за други гуми-да има и още по-добри,с още по-приятни размери и проходимост,но и цените са доста нагоре спрямо Ласата.
                          Последно редактирано от Янко Желязков; 28-08-13, 19:00.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Ах, тези гуми... Преображение мина и аз вече почвам да мисля за зимни. 16ки с такъв размер - проблем! Ето докъде стигнах аз с търсенето на зимни гуми за нивата: гуми Bridgistone - полицейските ниви са с такива - 175лв. парчето - някъде в Люлин, гр. София. Гуми КАМА И511 - 119лв. с вкл. в цената вътрешна гума. Доставят ги по куриер от Кама - България. Не могат да се видят, идват от централен склад от провинцията. В момента нямат, другата седмица пристигат. Да видим колко ли ще струват...
                            Тия Bridgistone-ките ми изглеждат прекалено магистрални...не мн.дълбок грайфер, малки разстояния м/у ламелите. Не ми се струват подходящи за тежки условия...
                            КАМА-та - доста по агресивни на визия, мекички, ще стават и за асфалт(няма да шумят и да поднасят). Говорил съм с хора, карали с такива - доволни са много, особено в сравнение с оригиналните. Мисля да си ги купя и да проверя

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Няма въобще да сгрешиш с КАМА-И 511,ако експлоатираш колата предимно по асфалт.
                              Доста стабилно поведение на отъпкан сняг,мокър асфалт.
                              В гората също вървят,но позпуснати-/ако си забелязал встрани имат редуващи се почвозацепи и при налягане около и под 1.5 атм. лягат на тях/.Разбира се нямат нищо общо с Вли-5 или Ласа ОК-144,но както казах се представят съвсем прилично,особено с по-сериозно развъртане на 1-ва бърза или 2-ра бавна.
                              П.П.Модела на "Бриджстоун" го знам.Не,мерси-100% шосейна гума.
                              Специално за Нива и предназначението не е подходяща гума.
                              Последно редактирано от Янко Желязков; 10-09-13, 19:14.

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                +1 за Камата 1 сезон изкарах с тях и съм доволен. Предишните зими карах с всесезонни бусовски - нищо общо. Камата си е много подходяща гума. Идва от салад в Горна Оряховица. С куриер ми стъпиха около 150лв за брой, ако не ме лъже паметта. В София докато го имаше центъра на Симеоновско ги гледах по 170-2лв. Поздрави !
                                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X