Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Гумите са нови, управлението е леко, волана се върти леко, но за това голямо значение има всичко по състоянието на предното предаване, секторната кутия (аз съм без серво на волана). Еднаквото налягане на 4-те гуми също - 1,9 Ат, то е много важно и за добрата работа на спирачките. Разхода е с около 1 до 1,5 на 100 по-висок от този със стандартните гуми. За проходимостта мога да кажа, че първо колата е доста по-висока, по проходима в кал и сняг. На асфалт е много по-тиха, на завои по стабилна, при мокро време и дъжд е също много по-стабилна. Само на лед е по зле, с оригиналните КАМА по малко се занася.

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Проходимостта е ясно, че с тези гуми ще е подобрена спрямо фабричните 175/80-16. Все пак 73 с/у 68 см и значително подобрение на просвета, което е най-важно за проходимостта. Управлението без сервоусилвател на волана, едва ли ще е много по различно от това със заводските гуми. А що се отнася до разхода, мисля че е относително понятие за различните модификации на Нива.

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Така е като цяло всички параметри са относително субективни. Та за това колкото повече мнения даде всеки, при усредняване някакво се стига по-близо до истината =)
        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Колеги,аз сложих на мойта НИВА КАМА 232.Преди тях бях със стандартните гуми нива 4x4 radial.С новите вече возията е по комфортна и волана е по лек.Новата кама 232 е с размери 182/75/16 и ги купих от ДИАНА-Пловдив за 122 лв с ДДС

          Коментар


          • От: До: гуми за лада нива

            Първоначално публикуван от botsko Преглед на мнение
            Във френския сайт www.niva.fr попаднах на тези гуми:
            [ATTACH]58319[/ATTACH]
            [ATTACH]58320[/ATTACH]
            [ATTACH]58321[/ATTACH]
            които по размер са точно за Нива - 185/75 R16. Произвеждат се във Франция и са регенерат - http://www.black-star.fr/langus/prof...45&cat=2&sai=0.
            Джантите са руски, модел ТитанТех и са с минимална разлика в офсета 40мм срещу 58мм на оригиналните което е добре за предните лагери.
            kolega ima6 li predstava kak moga da si pora4am takiva djanti za nivi4kata

            Коментар


            • От: До: гуми за лада нива

              Първоначално публикуван от eri Преглед на мнение
              kolega ima6 li predstava kak moga da si pora4am takiva djanti za nivi4kata
              Колега, регистрирай се като хората.
              Пиши на разбираем език - кирилица, като всички .
              Тук хора не ядем.
              Добре дошъл !

              Коментар


              • От: До: гуми за лада нива

                http://shop.kolesa-kik.ru/
                УАЗ 452АЭ 1975г.

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Колеги, знам че максимлната ширина на гуми на стандартните джанти е 205. Някой слагал ли е 215-ки и какви ще са последствията от това. Знам, че борда на гумата се издува малко повече, но освен по-голяма опасност от срязване ще има ли други проблеми.
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Колеги, някой има ли впечатление от КАМА 232 и стават ли за Зимата (как се държат в сравнение с истински зимни гуми)
                    Също така ме интересува дали гуми с размер 215/70/16 могат да се монтират безпроблемно на щатните джанти (ако някой го е правил, не на теория)
                    Александър

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Колеги, някой има ли впечатление от КАМА 232 и стават ли за Зимата (как се държат в сравнение с истински зимни гуми)
                      Също така ме интересува дали гуми с размер 215/70/16 могат да се монтират безпроблемно на щатните джанти (ако някой го е правил, не на теория)
                      Може, монтират се безпроблемно. Правено е от мен.
                      Единствено когато навиеш "пълен волан" се чува леко как грайфера опира.
                      Тази беше точно с такъв размер 215/70/16.
                      Не знам защо снимките ми се качват така ... нещо се е объркало ...
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Сега проверих - 215/75/16 влизат спокойно и само на "пълен" волан лекичко опира грайфера.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Слагал ли е някой на Нивата КУМХО 205/80/16 КЛ 71 тези с по едричката шарка.
                          Ако има такъв да сподели.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Има такива. Мисля, че няма проблем. Слагай ги.
                            Александър

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Здравейте !
                              Търся да купя оригинални гуми с джантите за нива 4бр /вили или ласа / !
                              Защото моите джанти са витарски! а искам оригиналните калните !
                              тел 0898481144
                              Не ме е яд като ме мачка ботуш!
                              Яд ме е като ме настъпва Цървул!

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Здравейте !
                                Купих гуми вили - 5 и джанти оригинални за нивата - и то стана страшно - бучат тия гуми на асфалта - страшна работа - май ше ги сменям при вас така ли е ?
                                Не ме е яд като ме мачка ботуш!
                                Яд ме е като ме настъпва Цървул!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X