Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Вчера за пореден път засякох разхода на гориво с Кумхо КЛ 71 с размер 205-80-16 който беше 15л/100км. само градско. Това много ли е?

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
      Вчера за пореден път засякох разхода на гориво с Кумхо КЛ 71 с размер 205-80-16 който беше 15л/100км. само градско. Това много ли е?
      Зависи как го засичаш. Ако е с километража на колата - тогава трябва да отчетеш, че разликата в диаметъра на гумата води до разлики в отчета му.

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
        Зависи как го засичаш. Ако е с километража на колата - тогава трябва да отчетеш, че разликата в диаметъра на гумата води до разлики в отчета му.
        Ако размера на гумите е ...-80-16 не би трябвало да има разлика в отчета. Това си е стандартен размер на гуми за Нива.
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
          Ако размера на гумите е ...-80-16 не би трябвало да има разлика в отчета. Това си е стандартен размер на гуми за Нива.
          Я пак! Разликата между 205/80/16 и 175/80/16 e 48мм в диаметър.

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Ако размера на гумите е ...-80-16 не би трябвало да има разлика в отчета. Това си е стандартен размер на гуми за Нива.
            Да,ама НЕ.

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
              Я пак! Разликата между 205/80/16 и 175/80/16 e 48мм в диаметър.
              205 или 175 = ширина на гумата
              80 = височина на гумата
              16 = диаметър на джантата

              Това знам аз.
              За коя разлика от 48мм в диаметър става въпрос?
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Аз плахо да се намеся, че това 80 бележи височина, но във функция от ширината
                Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
                  Аз плахо да се намеся, че това 80 бележи височина, но във функция от ширината
                  колега прав си малко по-просто процент от широчината

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
                    205 или 175 = ширина на гумата
                    80 = височина на гумата
                    16 = диаметър на джантата

                    Това знам аз.
                    За коя разлика от 48мм в диаметър става въпрос?
                    xxx/yy/zz

                    xxx - широчина на гумата в милиметри
                    yy - проценти от широчината на гумата, които показват височината й (разстоянието от ръба на джантата до ръба на гумата)
                    zz - диамитър на джантата в инчове

                    Например 205/80/16 показва гума широка 205 мм. с височина 164 мм. Общия диаметър на гумата ще е 2*164 + 406 = 734 мм. Тук взимаме в предвид, че 16 инча е около 406мм.

                    Докато например 175/80/16 показва гума широка 175мм. с височина 140 мм. Общия диаметър на гумата ще е 2*140 + 406 = 686 мм.

                    Както се вижда разликата е сериозна. Това са си близо два сантиметра и половина в радиус.

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от Wattie Преглед на мнение
                      Зависи как го засичаш. Ако е с километража на колата - тогава трябва да отчетеш, че разликата в диаметъра на гумата води до разлики в отчета му.
                      Какво значи това ?

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Значи, че реално изминаваш повече километри отколкото показва километража. Примерно ако се движиш с 90, километража ти показва нещо от рода на 85 и съответно разхода ти не е 15/100, а 14,5/100. Иначе това е нормален зимен разход за София.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Днес без малко да ми докарат инфаркт.Отидох да купувам гуми за Нивичката и направо ме сразиха.Цената от 130 станала 170лв.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Значи, че реално изминаваш повече километри отколкото показва километража. Примерно ако се движиш с 90, километража ти показва нещо от рода на 85 и съответно разхода ти не е 15/100, а 14,5/100. Иначе това е нормален зимен разход за София.
                            Е добре е тогава, ще опитам още да сваля разхода...

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Няма как да го свалиш повече.Моята няколко пъти тази година я засичах в най-големите студове на градско каране-останах доволен.Разхода е между 15 и 16/100км.
                              Тия дни като се постопли веднага се усети спад в горенето-последно днес засякох 14/100км. градско.
                              Иначе извън града винаги ми се върти между 10 и 11л. при 90-110км/ч.

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Моята над 15 не е качвала. Стандартно е 13 на 100 газ. Почти изцяло градско.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X