Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
    Не е ли разликата 46мм.Нивата е постоянно 4х4 затова трябва да са еднакви.
    А сега де? Пети клас не го ли мина? Разликата в диаметрите е 46мм. умножено по Питагор дава 144.4мм.

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      А сега де? Пети клас не го ли мина? Разликата в диаметрите е 46мм. умножено по Питагор дава 144.4мм.
      +1 за знаещите
      Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Колеги продавам си Ласите ОК-144.Пуснал съм тема в раздел-"Продавам".Ако някой търси такъв тип гуми нека звънка.За Ниваджий ще има коментар по цената.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          На други ли ще минаваш / причина за продажбата ?
          Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Първоначално публикуван от Петър Пенчев (tyto_) Преглед на мнение
            На други ли ще минаваш / причина за продажбата ?
            Колега свикнал съм да карам гуми една,максимум две Зими и след това си закупувам нови.Така правих преди с леката си кола,така правя и сега.Това е причината за продажбата.Що се отняся до новите решавам да заложа отново на същия модел.Доволен съм от материала на гумата и поведението и в сняг и кал.А и на Нивата по широки не желая да слагам.Вярно,че в много дълбока кал закъсва,но пълно щастие няма.Иначе пък с тях си постигам добър разход на гориво и добро развъртане на 1-ва и 2-ра бавна.
            П.П.Не им правя реклама,просто споделям опит от двете Зими,които карах с тях.Ако има желаещи купувачи нека пишат в съответния раздел и тема.Коментара по цената е задължителен,разбира се в полза на купувача.

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Колеги, по принцип не обичам да си сменям мнението и да си противореча, но искам да си дам впечатлението от LASSA OK 144

              Досега мислех, че като поведение ще са по-добри в зимни градски условия от ВЛИ-5, с които карах една Зима в София и ревностно отстоявах мнението си.

              Оказа се, че не е точно така. В последните два дни се чудя как да спирам без да се пързалям на всякаква настилка, стига да има малко киша отгоре. Спаднах ги до 1,7 атмосфери, но положението не е много по-добро. За съжаление едната ми зимна гума е пукната и зле залепена след това и още не съм ги сложил.

              И така, ако някой още се колебае дали да взима въпросната гума и да кара в София зимата, да има едно на ум. Иначе за поведение извън пътя, както и на сухи настилки съм си на мнение, че е перфектна и лятото ще си я карам с удоволствие. Просто за Зимата не става, което е много странно, защото очаквах да има по-добро поведение на киша от ВЛИ-5.
              Александър

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Колеги, по принцип не обичам да си сменям мнението и да си противореча, но искам да си дам впечатлението от LASSA OK 144...
                Иначе за поведение извън пътя, както и на сухи настилки съм си на мнение, че е перфектна и лятото ще си я карам с удоволствие. Просто за Зимата не става, което е много странно, защото очаквах да има по-добро поведение на киша от ВЛИ-5.
                Колегите от горите са се запалии по ОК 144, но май повече "запалиха" съединителите ... При по-дълги преходи по пътя на трупчийките, Нивите с тия гуми миришат на запалено феродо.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                  Колегите от горите са се запалии по ОК 144, но май повече "запалиха" съединителите ... При по-дълги преходи по пътя на трупчийките, Нивите с тия гуми миришат на запалено феродо.
                  Може и такива неща да стават, но LUK-а не вярвам да се запали толкова лесно. За гората са много добри, но за София не стават, съвсем скоро ще ги сменя.
                  Александър

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                    Колегите от горите са се запалии по ОК 144, но май повече "запалиха" съединителите ... При по-дълги преходи по пътя на трупчийките, Нивите с тия гуми миришат на запалено феродо.
                    Нищо подобно.
                    Това може да стане от калпаво шофиране.

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Колеги,относно съединител и Ласа ОК-144.Нямам опит с руски съединител и ласите,но за ЛУК мога да дам само положителни отзиви.115 000км карам ЛУК,и за сега няма проблеми а руските ги мятъх през 1500-3000км.Казвъл съм го много пъти колите постоянно ги експлотирам с ремаркета и платформи,което дава най-голямо отражение на съединителя.Относно ласите на отъпкан сняг са зле,една идея трябва да си по-предпазлив.Все пак предназначението им е за калища и коловози.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                        Относно ласите на отъпкан сняг са зле,една идея трябва да си по-предпазлив.
                        То и аз си мислех, че ще става с предпазливост, ама аз изобщо не мога да спра - помпам крачния ABS и нищо. Пързаля се като шейна и още не е заледено. Изкарах една зима с ВЛИ-5 и като изключим една-две по неприятни ситуации, се държаха прилично зимата. Тези не знам какво са им сложили вътре. Одървили са се и независимо дали са спаднати се пързалят. Ще си ги карам Лятото, но Зимата отиват в бокса.


                        П.П.
                        Подкрепям колегата Янко за калпавото шофиране.
                        Александър

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Нито една Кална гума не става за градско зимно каране, при тези гуми липсват така наречените ламели и дории да се държат прилично при потегляне не се справят при спиране.
                          Land Rover Discovery II 3,9 V8
                          Лада Нива 21214 1,7i

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Вчира качвах Петрохан с Лассите, имаше приличен снеговалеж и доста лед. Важно е да се отбележи, че бях претоварен - трима души, голямо куче, препълнен багажник, полуоска и още неща на покривния. Смея да твърдя, че спираше съвсем предвидимо. Есествено карах внимателно, както и трябва. А освен, че явно пружините ми са труп май и един заден амортесиор нямам.

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Може би зависи и от задкормилното, не споря. Днес изпуснах ласите на 1,4 атмосфери. Досега са били на 2,3 и нищо чудно част от проблемите да са били заради това. Притеснява ме, че са безкамерен монтаж и не знам, дали 1,4 не е ниско като налягане и дали няма да се разбортират, но определено се държат по-добре.

                              Също така забелязах, че при изкачване (потегляне), както отбеляза колегата Mkenzie, ласите се държат доста прилично.

                              П.П. Товара на задницата има голямо значение, защото нивата е много лека особенно в тази си част и поднася именно заради това.
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Здравейте колеги.Доста изчетах,но това което ме интерусава не го намерих.Въпроса ми е към тези които са карали с ВлИ 5 и ласа ОК 144.Има ли разлика в разхода на гориво и ако има каква е тя.В момента съм с ВлИ 5.С Нивата ходя само за риба но докато стигна до язовирите които посещавам имам средно по около 100 км.Благодаря ви предварително.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X