Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Още един глас за General Grabber AT2. Колегата има Витара и износва втори чифт, купувани нови - стабилна, тиха гума. Като реши да ги сменя, аз ги слагам на НИВА-та и ги търкалям трите сухи месеца през лятото по асфалта. Не опират никъде. За варианта <предимно асфалт, от време на време лек офроуд>, мисля, са един прекрасен компромис цена/качество.

    Аз карам втори сезон с "Изирда"-та. Също много доволен. Една идея по-тихи от General-а.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images.jpeg
Прегледи:1
Размер:11.3 КБ
ID:5308001
    "Успехът се състои в това да вървиш от една грешка към друга, без да губиш ентусиазъм."
    сър Уинстън Чърчил

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Като цяло обаче инициативата за нови гуми беше провокирана от задаващия се зимен сезон и търсенето на нещо подходящо за него. Та ми се иска като купувам нещо да не се притеснявам зимата. Но вече се коментира. Та затова диря и А/Т която има задоволително поведение в зимните условия които псоменах ( утъпкан сняг, заледени участъци и така). Отностно възможностите на нивата и въпроса с рязането. Говорех за някакви доста бъдещи манипулации. До тогава има много километри да навъртя из гори и прочие, че да се реша и да видя какво точно искам. Просто споделях някакви виждания. Благодаря на всички за отзивите
      Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        Колега , едва ли предполагаш какви възможности има нивата БЕЗ рязане.
        Това с рязането е ... повече гъдел за визията на колата.
        После - опиране има дори със стандартните джанти и гуми , когато си с пластмасови подкалници.
        Но както каза колегата - то е незначително. Опирането е когато вече знаеш възможностите на колата.
        Ако не ги знаеш още ...... обикновено закъсваш, буксуваш, окантарваш се .... без да опират гумите. Както и да е.
        Понапъни малко нивата, виж какво може. Дали ще ползваш тези възможности и тогава ще си изясниш какви гуми искаш.
        Повечето колеги имат страхотни гуми ЗА КАЛ и карат джиповете си само по асфалт. (освен в събота - 10-20 км черно).
        Ако някой ме опровергае ..... ще е приятна изненада.
        Поздрави !

        Дааа,тук съм съгласен!Действително е така,мой познат изръси 1000 и кусур лева за БФГ мъд терен и кво,джипката има 4-5 излизания по черно.Става въпрос за мицупибиши Л-200.Друг случай,паджеро с кобри се движи като основна кола-е и двата чифта се износват доста бързо по тази асфалтова настилка,като предимството по изноването е за кобрите-за нищо време,значително падна грайфера.То две хубави няма де,но удачен вариант са Генерал грабер,също и бриджстоун са качествени гуми-имам опит с тях.Относно опирането,пак съм съгласен с колегата бгбул-да нива опира и с оригинални гуми,но зависи до каква степен я "раздвижваш"/тормозиш по чукарите.

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
          Като цяло обаче инициативата за нови гуми беше провокирана от задаващия се зимен сезон и търсенето на нещо подходящо за него. Та ми се иска като купувам нещо да не се притеснявам зимата. Но вече се коментира. Та затова диря и А/Т която има задоволително поведение в зимните условия които псоменах ( утъпкан сняг, заледени участъци и така). Отностно възможностите на нивата и въпроса с рязането. Говорех за някакви доста бъдещи манипулации. До тогава има много километри да навъртя из гори и прочие, че да се реша и да видя какво точно искам. Просто споделях някакви виждания. Благодаря на всички за отзивите
          Относно поведението на автомобила на заснежена или хлъзгава настилка е в сила единствено правилото за съобразената скорост със пътните условия, идеята ми е че дори и да си със съвършените гуми ако разчиташ само на това си за никъде. Вярно е че по хубаво от зимната гума през зимата няма, но познавам доста колеги който карат с AT целогодишни и не са имали проблеми. Всичко опира до опит и предвиждане на ситуацията.
          Land Rover Discovery II 3,9 V8
          Лада Нива 21214 1,7i

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Какво значи Н/Т на гумите ми.Те са Bridgestone dueler
            Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
            feikot@abv.bg
            Обратно дороги - НЕТ !

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от feikot Преглед на мнение
              Какво значи Н/Т на гумите ми.Те са Bridgestone dueler
              Хасфалт-терен > за магистралата са.
              Виж в гухлето, не се бъзикам.
              Александър

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                Хасфалт-терен > за магистралата са.
                Виж в гухлето, не се бъзикам.
                Абе и за черно стават,малко адреналина се покачва и косата ти се изправя,когато спускаш кален наклон.За изкачване,става с малко повече обороти и развъртания-е не са ласа или друг агресивен аналог,но пък в кално време и не толкова дълбока кал става

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Аз като се метнах няколко пъти в калта с тях,усетих,че нямам особен контрол върху посоката и изобщо машината,но излизат.В мазна лепкава кал ги пробвах,мъчих ги,ама ми се струва,че на лед/сняг и примерно ако целия терен е кал,няма да се справят много добре.
                  Opel Frontera B 2.2 DTI,Пасат Б5 4motion
                  feikot@abv.bg
                  Обратно дороги - НЕТ !

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    Аз да избухна с едно питане. Хубаво джанти от Витара, Самурай, Фероза, но при тях централния отвор е по-голям от този на нивовите. Как седи този въпрос. Тъпо може да ви се стори питането ама.... Все пак. ??? /Правя си справка, че на нива е 98мм централния отвор, докато на споменатите по-горе марки е 108мм. , на Киа пък е 90/95,5мм, /
                    Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от tyto_ Преглед на мнение
                      Аз да избухна с едно питане. Хубаво джанти от Витара, Самурай, Фероза, но при тях централния отвор е по-голям от този на нивовите. Как седи този въпрос. Тъпо може да ви се стори питането ама.... Все пак. ??? /Правя си справка, че на нива е 98мм централния отвор, докато на споменатите по-горе марки е 108мм. , на Киа пък е 90/95,5мм, /
                      Аз също имах притеснения в началото,е вече 15 000км карам с витаркови джанти-проблеми няма.Стягаш по-добре гайките и газ.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Е защо казват, че от Киа стават, като явно централния им отвор е по-малък. Освен с доработка няма опция да влезят. А Витровите дано наистина нямат проблем. А чисто визуално как изглеждат, като са с по-голям отвор.
                        Лада Нива 21214 1,7i a.k.a. Магаренцето :)

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Аз съм с на Гранд Витара 16' вече 2 години НЯМА никъкви грижи! Стягаш и ляв мигач...

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            А някой карал ли е с Kumho KL-71 Road Wenture зимата?

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Първоначално публикуван от yyonkov Преглед на мнение
                              А някой карал ли е с Kumho KL-71 Road Wenture зимата?
                              Потегля като дзвер спира кът ........ абе не спира.
                              Land Rover Discovery II 3,9 V8
                              Лада Нива 21214 1,7i

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Малей...... тая тема направо ме разби.
                                Уж за нива е най-рехав пазара на гуми, а темата е 20 страници.
                                Нивата е една и съща с всякакви гуми, когато е на асфалта - вдига до 100-110(рядко 140), върви си стабилно и на сухо и на мокро,износва си гумите нормално и все се намират евтини гуми за нея.
                                Когато обаче е с гуми за кал ...... тогава си шуми заради грайфера.
                                Нивата си е нива. Няма тегло за да надделее над грайфера и винаги се усеща .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X