Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми за Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Гуми за Лада Нива

    Здравейте голеги.Днес покарах нивата в кал с Bridgestone-а,какво ми направи впечатление.Нивата с широка гума на страничен наклон е доста по "податлива" на поднасяне,там където с щатен размер гуми слизам без проблем с широките гуми задницата се опита да ме изпревари на няколко пъти.Също така ми направи впечатление,че по-широката гума излезна по леко по калния баир от по тясната гума.За сега е това,което мога да кажа като опит.

    Коментар


    • От: Гуми за Лада Нива

      Роска, това все пак са АТ, няма начин да не се свлича, те на странични наклони ги няма никакви.
      Александър

      Коментар


      • От: Гуми за Лада Нива

        Аз ако имах нива бих заложил на някакви леки МТ-та примерно Кумхо предлагат 195-ци но май бяха 15-ки
        Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

        Коментар


        • От: Гуми за Лада Нива

          Първоначално публикуван от pelivano Преглед на мнение
          Аз ако имах нива бих заложил на някакви леки МТ-та примерно Кумхо предлагат 195-ци но май бяха 15-ки
          Тези съм ги пробвал невероятни гуми.
          Land Rover Discovery II 3,9 V8
          Лада Нива 21214 1,7i

          Коментар


          • От: Гуми за Лада Нива

            Аз да попитам някои от вас колеги, слагал ли е на жигулета подобни гуми.
            http://bg-gumi.com/%D0%93%D0%A3%D0%9...%20TT/~ju9mpi/
            Със сигурност ще са много тежки но може някои да е пробвал.
            Land Rover Discovery II 3,9 V8
            Лада Нива 21214 1,7i

            Коментар


            • От: Гуми за Лада Нива

              Първоначално публикуван от mkenzie Преглед на мнение
              Аз да попитам някои от вас колеги, слагал ли е на жигулета подобни гуми.
              http://bg-gumi.com/%D0%93%D0%A3%D0%9...%20TT/~ju9mpi/
              Със сигурност ще са много тежки но може някои да е пробвал.
              Колегата "Токарев" мисля, че беше пробвал, но много му чупеше дифовете, като масло.. Ако слагаш тракторки, по бавни дифове..
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: Гуми за Лада Нива

                Да допълня и скорустна кутия от 2101 и по бавната раздатка от 2121.

                Коментар


                • От: Гуми за Лада Нива

                  Лично аз не съм пробвал тракторки,но имаше едно момче,той караше с 6.00х16 и по неговите думи не е имал проблеми,а проходимоста била несравнима.Ако се прибягва към такива гуми напълно подкрепям мнението на Токарев.

                  Коментар


                  • От: Гуми за Лада Нива

                    колеги, кажете нещо за Я-192 нещо. стават ли за нива? повдигната и с колко? рязане ще има ли и т.н.?

                    Коментар


                    • От: Гуми за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от airhunter Преглед на мнение
                      колеги, кажете нещо за Я-192 нещо. стават ли за нива? повдигната и с колко? рязане ще има ли и т.н.?
                      Колега в голяма грешка си.Я-192 е военната гума на УАЗ.Висока е 79см.,тежи много и категорично не става за Нива.В Русия чета,че са правени експерименти с такива гуми на Нива и то успешни,но там работата е друга-/доста детайли от трансмисията са усилвани и преправяни,предавателните числа на главното предаване също/.Освен това колата беше лифтована и сериозно орязана.За Нива търси размер 205/80-16.Високи са 74см. и с лифт от 4-5см. стават.Освен това дават и много приличен клиренс на машината-/цели 26см. под задния диф и около 32см. отпред след лифта.Това е гумата.От Ласа ОК-144 също имам добри впечатления.

                      Коментар


                      • От: Гуми за Лада Нива

                        Добър ден!Колеги,в подфорума Продавам има БФГ АТ с размер 215/70/16.Чудно ми беше дали ще станат на оригиналната нивова или джантата идва тясна.Аз до сега не съм виждал различна гума от рускана на сток джанта.Какво е вашето мнение по въпроса.

                        Коментар


                        • От: Гуми за Лада Нива

                          Тясна е. Може да се сложи 205/80/15. То не, че не може да се сложи - писано е вече във форума по този въпрос. Просто не е препоръчително. Ще ти трябва и флекс, и здрави мускули за да въртиш волана.
                          Александър

                          Коментар


                          • От: Гуми за Лада Нива

                            Ето снимки на Нива обута с гуми 215/65 R16 на заводските джанти:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1803.jpg
Прегледи:1
Размер:162.0 КБ
ID:5282286 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1822.jpg
Прегледи:2
Размер:116.2 КБ
ID:5282287

                            Коментар


                            • От: Гуми за Лада Нива

                              Не опират ли някъде?
                              Александър

                              Коментар


                              • От: Гуми за Лада Нива

                                Не съм забелязал да опират, те са в диаметър около 65-67 см, а заводските джанти не са изнесени и няма проблем. Относно това, че воланът става тежък е напълно вярно и управлението на Нивата в гората и при маневри става доста трудно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X