Обява

Свий
Няма добавени обяви.

100 октана бензин и шевролет нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 100 октана бензин и шевролет нива

    Аз както е известно на една част от форумците от една година и един месец съм доволен собственик на Шевролет нива ,та автомобилът е пълна инжекция на БОШ и т.н.т идвигателят е предназначен за бензин 95 като в инструкцията е подчертано с дебели букви да не се налива 92 шото щял да се прецака катализатора и някои датчици както и да е чудх се може ли да се прецака мотора ако му налея ОMV 100 октанов бензин всъщност аз налях 20 литра и какво да кажа ограмна разлика моторът работи тихо , и жипката стана доста пъргава с две думи друга кола та некой ома ли идея дали мога да употребявам това гориво отвреме на време?
    [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

    Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

  • #2
    АЗ ИМАМ НЯКАКВА ИДЕЯ
    ТОЕСТ КАРАЙ СИ КОЛАТА И ДА НЕ СЕ ПРИТЕСНЯВАШ
    няма кво да и стане от това че караш с по силен бензин
    виж от тва да караш с по слаб могат много работи да и се случат
    то и без тва бензина поскъпна слагай направо само от 100те октана и тва е

    Коментар


    • #3
      Как само й се глади косъмаа! (и на петролните магнати също)

      Ако имаш стотинки, само на такъв да я караш, още по-добре!

      Коментар


      • #4
        Спазвай инстрункцията на производителя. Или порови в руските сайтове, сигурно има чиптунинг. Термина е "прошивка", това новата програма, и "мозги", жаргона за компютъра. Работата зависи от интервала който са заложили в октанкоректора (това е и програмата), а той дебне момента на детонацията през обикновено един микрофон. Понякога и той може да се премести, и работата да се оптимизира още повече.

        Коментар


        • #5
          а имаш ли лаборатория, за да провериш дали Н95 е наистина 95 и 100-октановия точно колко е?

          абсурд е да й навреди по-хубавия бензин - още повече, компютъра пренастройва запалването според бензина...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            ами най интересното е че гразския разход от 11 литра /100 км падна на под 8 и при цена 2.17 идва по тънко да се кара със 100-те октана ако са наистина 100 както каза колегата мен ме притеснявя да не прогорят клапаните или нещо подобно иначе рових се по руските сайтове те даже не са чували за 100 октанов бензин и я рабоят само с АИ 95 и някои с АИ 92 но мисля че в русия АИ 92 е аналога на нашия 95 писах и на ГМ-автоваз и там некакава мома която и хабер си нямаше не ми отговори какаво може да се случи ами каза че щяла да ми отпадне гаранцията ако наливам бензин различен от 95 а тя даже и не е забелезала че и си пише от БГ. но факта си е колицата си върви доста по добре и на ниските обороти и откадето я погледнеш ми ша се порова още малко и ако нема инфа ше си я карам пак на 95
            [img]http://www.danasoft.com/sig/tornadohorn.jpg[/img]

            Use the force young jedi ка'т затънеш в кал до ушите

            Коментар


            • #7
              Мани ги смахнатите чиновници, иди във форумите.
              И много хубаво не е на хубаво, ама все някой кара с краден авиационен бензин. Това е то 100 октановия.
              Не ти трябва лаборатория, има едни ампулки, като спиртомерите. Има и електронни такива шашми, ама скъпи.

              Коментар


              • #8
                Според осведомени, нашият бензин 95 отговарял на 91.5 по международните стандарти, така че прави си сметката колко всъшност е този 100 октанов бензин. Не сте ли забелязали че когато отидете в чужбина със собствената си кола тя се движи доста по добре с тамошния бензин, а когато се върнете и налеете от наште л***а колата пак спира да върви. А колкото до това дали ще се скапе мотора от силен бензин, в този случай това е невъзможно. Проблем може да стане само от слаб бензин. Детонационния датчик колкото и да връща предварението ако степента на сгъстяване е висока - спасение няма, почва да чупи буталата в секторите между сегментите.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  100 октановия
                  дето го продават в OMV доколкото знам го карат директно от Австрия
                  а що се отнася до качеството
                  в австрия състезателни мотори съм виждал да ги карат с 92
                  а тука нашия 92 ме съмнява въобще има ли някакъв октан
                  в щатите също четох че си карали кросови мотори с 92
                  ако тука сложа такова нещо на мотора не ми се мисли кво ще стане

                  Коментар


                  • #10
                    Тя газта е 105 октана пък...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от mitkov
                      100 октановия
                      дето го продават в OMV доколкото знам го карат директно от Австрия
                      а що се отнася до качеството
                      в австрия състезателни мотори съм виждал да ги карат с 92
                      а тука нашия 92 ме съмнява въобще има ли някакъв октан
                      в щатите също четох че си карали кросови мотори с 92
                      ако тука сложа такова нещо на мотора не ми се мисли кво ще стане
                      може да пробваш ако не ти е жал за мотора. преди 2 години в южна БГ наляхме в едно село бензин 95. тръгнахме да се прибираме през стара планина. на около 15-ъия километър 2 от четирите мотора спират, буташ манивелата компресия йок, познай какво беше станало, сегментите натрошени даже моя 1/4 липсваше а буталата посинели и прегорели наместа. ето с такъв бензин си караме колите и моторите в милата ни родина !!!
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        А скоро на един вносител на автомобили бе отказано да продава един модел, тъй като родната нафта (зареждана от реномирани фирми) му скапала двигателя за има-няма 30 хил. км

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от mitkov
                          100 октановия
                          дето го продават в OMV доколкото знам го карат директно от Австрия
                          а що се отнася до качеството
                          в австрия състезателни мотори съм виждал да ги карат с 92
                          а тука нашия 92 ме съмнява въобще има ли някакъв октан
                          в щатите също четох че си карали кросови мотори с 92
                          ако тука сложа такова нещо на мотора не ми се мисли кво ще стане
                          не е внос,а е нашенски и му слагат само добавка

                          Коментар


                          • #14
                            а тогава защо казват че е внос от австрия. докога за реклами заблуда никой няма да носи отговорност !!!

                            баси държавата ...
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #15
                              хммм
                              от OMV се хвалят много с този бензин и директно казват че се носи от австрия
                              не ми се вярва чак толкоз да лъжат
                              сигурни ли сте че е роден с добавка
                              макар че и така да е ако се следи за качеството му не е изключено да е наистина 100 октана и да е добър
                              и в българия се прави добър бензин
                              когато зареждам от бензиностанции в близост до бургас имам чевството че бензина е доста по добър
                              явно колкото се отдалечава от извора по го "лекуват"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X