Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокаж на междуосов диференциал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Блокаж на междуосов диференциал

    Ааа тва ми харесва,на мен също оня ден ми изключи,така и така ще разкачам,ще гледам схеми как се слага тоя кронщейн.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • От: Блокаж на междуосов диференциал

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...=136230&page=7
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • От: Блокаж на междуосов диференциал

        Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
        Точно тва забравих,аз обаче не съм имал по дефолт такава пружина,дори незнам и как изглежда.И тоя тампон не се задържа без помощта и .А ето и копи-пейст на обяснението на колегата paiko за монтажа на трети кронщейн.Беше на лични,с негово съгласие го качвам тук,да е в помощ на всички. "Няма заварки.Сменят се три шпилки с по дълги на задния капак на раздатката,има ги в комплекта,и поставяш на тях тампона.Откриваш изолацията на тунела сваляш пластмасата покрай лостовете.От доло бележиш през планката на тампона и пробиваш две дупки на тунела зад раздатката.там се слагат два болта м8-8.8твърдост с шайби и от доло стягаш с гайки и шайби.Преди цялата операция раздатката трябва да е центрована.Ако не опира планката на тампона от доло на пода е добре да се сложи подложка от тънка ламарина за да не се променя наклона на раздатката."

        Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: Блокаж на междуосов диференциал

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Абе има си и много по-лесен начин. С каране.
          Просто трябва да се намери площадка с пясък, камъчета и всичко което ще позволи на колелата да приплъзват. С включен блокаж трябва да има приплъзване ня някое колело, кое точно-според това кое е върху повече пясък.
          Може ли някой да ми обясни защо се получава това приплъзване на колелата щом осевите диференциали нямат блокажи. Не трябва ли те да обират разликите в дъгите на завоя?

          Коментар


          • От: Блокаж на междуосов диференциал

            Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
            Може ли някой да ми обясни защо се получава това приплъзване на колелата щом осевите диференциали нямат блокажи. Не трябва ли те да обират разликите в дъгите на завоя?
            Между предния и задния мост в завой също има разлика. Затова има и междуосев диференциал.

            Коментар


            • От: Блокаж на междуосов диференциал

              Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
              Манталитета ни такъв,парлапански.
              Какво значи "парлапански", че познавам няколко човека с такава фамилия (и твърдят, че не били роднини)?
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Блокаж на междуосов диференциал

                Първоначално публикуван от jayka256 Преглед на мнение
                Може ли някой да ми обясни защо се получава това приплъзване на колелата щом осевите диференциали нямат блокажи. Не трябва ли те да обират разликите в дъгите на завоя?
                Диференциалите си обират разликите, и на че няма да можеш да завиеш! Приплъзването се получава, защото едно от колелетата на моста губи сцепление с пътя. Ако предният ти диференциал беше блокиран вероятността от приплъзване щеше да 50% по малка, но нямаше да можеш да завиеш!

                Коментар


                • От: Блокаж на междуосов диференциал

                  Верният отговор е дал Ясен.
                  (пътя който изминават задните колела в завой е по къс от този на предните и разликата се "компенсира" с пързаляне)

                  Коментар


                  • От: Блокаж на междуосов диференциал

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    Верният отговор е дал Ясен.
                    (пътя който изминават задните колела в завой е по къс от този на предните и разликата се "компенсира" с пързаляне)
                    Така е, обикновено превърта вътрешното откъм завоя задно колело. Но пък защо се чупят все отпред карета, виж това си е загадка?
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Блокаж на междуосов диференциал

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Така е, обикновено превърта вътрешното откъм завоя задно колело. Но пък защо се чупят все отпред карета, виж това си е загадка?
                      Чак пък загадка............. Причинно следствено. Извършват двойна работа-завиват и теглят и като капак по голямата тежест е въру тях.

                      Коментар


                      • От: Блокаж на междуосов диференциал

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        .................. Но пък защо се чупят все отпред карета, виж това си е загадка?
                        Донякъде би било загадка когато има и отзад карета

                        Коментар


                        • От: Блокаж на междуосов диференциал

                          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                          Донякъде би било загадка когато има и отзад карета
                          Доколкото сме в раздела за Лада - отзад няма карета на полуосите, да.

                          За сметка на това има карета на заден и преден кардан - и да, предните живеят наполовина на задните. Ама това е от работните ъгли на двата кардана.

                          Коментар


                          • От: Блокаж на междуосов диференциал

                            Голям съм заплес, мислех, че сме е Джип ......................

                            Коментар


                            • От: Блокаж на междуосов диференциал

                              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                              Голям съм заплес, мислех, че сме е Джип ......................
                              Ма то немало разлика, според Ясен - братушковското автомобилостроене нали е производно на американското...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Блокаж на междуосов диференциал

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Ма то немало разлика, според Ясен - братушковското автомобилостроене нали е производно на американското...
                                Точно в Жигулата нищо американско няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X