Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Lada 4x4 Urban

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Lada 4x4 Urban

    Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
    Спокойно, и за външните обходи ще ги сменят с Дачии.
    У техно село е Рено, и не е баш 1:1 с румънското нещо.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #47
      От: Lada 4x4 Urban

      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
      Спокойно, и за външните обходи ще ги сменят с Дачии.
      Зависи. Главно от това кой от фирмата какви далавери с гориво и части прави.

      Коментар


      • #48
        От: Lada 4x4 Urban

        Изтървате нещо... това което се предлага тук за 20000 лв не е същото което се предлага в Русия. Например няма климатик стандартно и се слага вътрешната чудесия при желание от купувача. Според мен ако се сложат съизмеримите екстри на Дачията ислиза колкото Нивата, най-много малко по-скъпо. Друг е въпроса за изработката и последвалата поддъжка.

        Аз много мислих над тази дилема...Нива (нова) или нещо друго.. слад като карам Нива, стана от 9 години, реших че не си струва 20к за новата. Затова си взех Yeti, вярно е, че е двойо по-скъпо, ама е и двойно повече кола (особено за семейна).

        Коментар


        • #49
          От: Lada 4x4 Urban

          Аз лично, акто отида на интервю за работа ( геодезист съм ) искам да видя явтопарка, ако видя Нива , за мен интервюто свършва Работил съм с Нива във всякакви терени, ами неудобна е и неползотворна. Вярно е че и тя също върси работа , но цената е твърде голяма - здравето
          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

          A1+

          Коментар


          • #50
            От: Lada 4x4 Urban

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Зависи. Главно от това кой от фирмата какви далавери с гориво и части прави.
            Мда, само дето Дъстъра гори наполовина, да даже и за далавера остава повече.
            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
            Drag Grand Canyon Daily
            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
            LZ1JYM

            Коментар


            • #51
              От: Lada 4x4 Urban

              Първоначално публикуван от mstoev Преглед на мнение
              Lada Niva 4X4 Urban си остава класически непроменен съществено нискобюджетен и ремонтно пригоден SUV. По-евтин от Dacia Duster с 2 390 лв., а ценовата разлика с Suzuki Jimny е 9 540 - 11 930 лв. За мен е важно колко е подготвена дадена машина за определена цел и на каква цена за да изпълни поставената и задача.
              Абе не е баш тъй. Най-евтиния Дъстър 4х4 струва 29190 лв. Та разликата идва 9590 лв. Ако от охранителната фирма на колегата решат да вземат 10 Дъстъра разликата отива на 100 000 лв ... Вярно, че шефовете са баровци, но 100 бона са си 100 бона. Че Нивата във фабричен вид е по-проходима от Дачията - така е. Но едва ли при външните обходи целта е да се бухнеш в най-яката кал и да видиш мое или не мое да излезне.

              Ей тук под носа ми има гараж с линейки. До преди 3-4 години караха Буханки. Сега ги смениха с Дъстъри. Трябват им проходими машини, за да могат зимно време да ходят по селата от Родопската яка, за да возят пациенти на хемодиализа. Никой не въздиша за Уазките. Дъстърите миналата година бяха на по 300 000 км, без сериозни ремонти. Справят се достатъчно добре в тежки условия. Е, не са проходими като Уазките, но си изпълняват задачите, много по-икономични са и се развалят в пъти по-рядко.


              Нямам нищо против Нивата, но да не е произведена от руснак.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #52
                От: Lada 4x4 Urban

                Павка, едно време, когато такситата бяха само Лада и Волга, имаше такива Лади - 400 000 без ремонт на двигателя. Защо е било така можеш и сам да си отговориш.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • s_s1
                  s_s1 коментира
                  Редактиране на коментар
                  И повече... Аз съм играл търг за волга газ 24 акси на 570 000 км, но не спечелих... Тогава си мислех, че правят някакви далавери и надписват километрите пробег, за да яма такива като мен да наддават на търговете.

              • #53
                От: Lada 4x4 Urban

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Спокойно, и за външните обходи ще ги сменят с Дачии.
                Аз не съм разтревожен де.Просто на тоя етап фактите са такива.Само да повторя,че целогодишно и в пек и дъжд и в сняг,тия коли са по черните пътища,та точно с Дъстър едва ли ще ги сменят.
                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                Коментар


                • #54
                  От: Lada 4x4 Urban

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Мда, само дето Дъстъра гори наполовина, да даже и за далавера остава повече.
                  Ами не, не остава. Всяка една далавера с гориво е общо взето пропорционална на разходите (всъщност така е далаверата с всичко). Поради което преките отговорници, особено ако са оставени с нездрава свобода на решения и крива схема за оценяване, стават първи фенове на лошите и/или скъпи решения. Да минават повече пари през тях, та повече да остава.

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Павка, едно време, когато такситата бяха само Лада и Волга, имаше такива Лади - 400 000 без ремонт на двигателя. Защо е било така можеш и сам да си отговориш.
                  Обясненията са много ама аз мога да намекна едно което съм видял с очите си - ремонт на частно на държавната кола. Оставям те да отгатнеш защо е направен.

                  И да, с късмет жигулски двигател може да изкара 400 хиляди без ремонт. При държавните бакшиши не е това случаят.

                  Коментар


                  • #55
                    От: Lada 4x4 Urban

                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #56
                      От: Lada 4x4 Urban

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Ами не, не остава. Всяка една далавера с гориво е общо взето пропорционална на разходите (всъщност така е далаверата с всичко). Поради което преките отговорници, особено ако са оставени с нездрава свобода на решения и крива схема за оценяване, стават първи фенове на лошите и/или скъпи решения. Да минават повече пари през тях, та повече да остава.
                      .
                      Така е. Но ако това е аргумент за покупка на автомобил, то е много ниско нивото на аргументация в полза на Нива.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #57
                        От: Lada 4x4 Urban

                        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                        Дачията има по-малък просвет и по малък ход на окачването /на мен така ми се изглежда/, но изглежда пак толкова проходима почти като стария модел Фиат Панда само на преден задвижващ мост.
                        А с еднакви гуми ли са Дъстъра и Нивата?
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #58
                          От: Lada 4x4 Urban

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Така е. Но ако това е аргумент за покупка на автомобил, то е много ниско нивото на аргументация в полза на Нива.
                          Това е меко казано несериозно.Организацията на зареждане(ние зареждаме на същия принцип) е такава,че никой от управлението на фирмата няма абсолютно никакво отношение към зареждането на автомобилите.
                          Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                          Коментар


                          • #59
                            От: Lada 4x4 Urban

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Дачията има по-малък просвет и по малък ход на окачването /на мен така ми се изглежда/, но изглежда пак толкова проходима почти като стария модел Фиат Панда само на преден задвижващ мост.
                            А с еднакви гуми ли са Дъстъра и Нивата?
                            Рено Дъстър и Лада Нива имат еднакви 99.99% показатели като просвет и гуми. Пускал съм тех спецификации и го има някъде из дебрите на форумът това нещо
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #60
                              От: Lada 4x4 Urban

                              А свесовете еднакви ли са?
                              Only after the last tree has been cut down,
                              Only after the last river has been poisoned,
                              Only after the last fish has been caught,
                              Only then will you find that money cannot be eaten.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X