Обява

Свий
Няма добавени обяви.

30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

    Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
    На една от снимките се видя електрическа помпа за бензин. Заменя ли щатната помпа за бензин? Поздрави за положения труд и постигнатия резултат!
    Да колега , заменя щатната и е вързана във веригата на газовата уредба към ключа. Засега щатната си е на място ,но мисля за заглушка някаква и за втора резервна ел.помпа ,ако тая даде фира някога...

    Коментар


    • #77
      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

      В ссъбота я мятам да я слагам. Ако даде времето. Мисля да махна и бензиновия клапан.
      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

      Коментар


      • #78
        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
        Мисля да махна и бензиновия клапан.
        Недей. Ако го махнеш те чакат изненади при спускане на наклон.

        Коментар


        • #79
          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Недей. Ако го махнеш те чакат изненади при спускане на наклон.
          Да Ясен е прав, аз забравих да кажа, че при тая помпа си трябва клапан, поне руснаците го слагат задължително .....

          Коментар


          • #80
            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

            Е той и без това е там. Щом така правят руснаците сигурно има причина.
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #81
              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

              Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
              Да колега , заменя щатната и е вързана във веригата на газовата уредба към ключа. Засега щатната си е на място ,но мисля за заглушка някаква и за втора резервна ел.помпа ,ако тая даде фира някога...
              При наличие на газова уредба не знам защо ти е резервна бензинова помпа,едва ли в един ден ще ти се скапе непоправимо и бензиновата помпа и газовото.

              Коментар


              • #82
                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                Турих я . Качва бързо. Ще върши работа.
                Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                Коментар


                • #83
                  От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  При наличие на газова уредба не знам защо ти е резервна бензинова помпа,едва ли в един ден ще ти се скапе непоправимо и бензиновата помпа и газовото.
                  В един такъв мъжки конструктор трябва да бъде всичко х2 ,както е в самолетите.....че се не знае, кое точно ще откаже баш в неподходящ момент. Газовата си е газова и основно ще се кара на газ, както си беше и преди ,ама задължително ще си има и бензин в резервоара, както и туба с 10л. за допълнително подсигуряване .......

                  Коментар


                  • #84
                    От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                    Е ако бензиновата уредба се ползва грамотно,шанса да останеш и без газовата и без бензиновата клони към 0.Една средна хубост електрическа помпа е в пъти по-надеждна от мембранната глупост,с която излиза от завода.При все че си я дублирал с газово,на което хич не му пука дали се движиш по равен път или катериш 90 градусов наклон,мисля че няма да имаш ядове.Интересно ми е каква ел помпа си намислил да ползваш заедно с карбуратора?

                    Коментар


                    • #85
                      От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                      Да колега прав си тук, а помпата която използвам си е китайче, с ниско налягане за карбураторни двигатели. Все още не съм направил първия запуск ,той предстои тези дни ,ще видя как се представя. Именно поради "оригиналния" си, китайски произход ,ще имам още една в резерв.

                      Коментар


                      • #86
                        От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                        Моята прилича на тази от снимките на колегата. Притеснява ме ако има гумички да не се разложат от бензина.
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • #87
                          От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                          Ето, че дойде момента да сложа чертата на тоя проект. Минаха първите километри тест-драйв и всичко е повече от добре. Случва се това, което се очакваше. Остава само да мина един стенд за предница и заден мост и да се надяваме, че в събота ще е на терен в гората.....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181117_153546(1).jpg
Прегледи:1
Размер:483.9 КБ
ID:5804310Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181117_153601(1).jpg
Прегледи:1
Размер:417.5 КБ
ID:5804311Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181117_153651(1).jpg
Прегледи:1
Размер:297.7 КБ
ID:5804312Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181117_153737(1).jpg
Прегледи:1
Размер:558.8 КБ
ID:5804313Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181124_160431.jpg
Прегледи:1
Размер:511.9 КБ
ID:5804314
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #88
                            От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                            Обобщението е следното : Около 2 години работа по това чудо, от пълното му разглобяване ,до пълното му сглобяване. Предизвикателството си беше истинско, при положение ,че не съм практикуващ механик, монтьор и шлосер. Всичко е на база обща култура, технически умения, много четене и разбира се две ръчички, които не са леви....и подходящи условия не на последно място. Работеше се предимно в топлото време на сезоните - от пролет до късна есен....зимата нямаше как. Мисля си ,че се получи нещо прилично за парите вложени и загубеното време ....не съжалявам нито за миг за това което предприех ,ама честно казано ,не бих се впуснал отново в подобно приключение......Всяко едно болтче, кабелче, винтче и сглобка ми е минала през ръцете ,без чужда помощ, което е доста трудоемко и понякога доста отчайващо ....единствено съм ползвал услуги на приятели за песъкоструенето, някой стругарски работи и да обезвъздушаваме спирачките ......Сам човек в такъв проект си е трудно начинание, много трудно.......

                            Коментар


                            • #89
                              От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                              Поздравления за упоритостта,търпението и крайния резултат!
                              Само едно леко уточнение,ако позволиш:
                              -тази шарка гуми и особено с този размер 205/75-15 са слаби за в гората.
                              На твое място за Зимата,тъй като споделяш,че ще караш в гора категорично съм за Ласа ОК-144,размер 6.00-16.
                              А тези са си добре за Лятото за комбинирано ползване,тъй като са почти безшумни на асфалт и същевременно що годе читави и за леки заходки по сухото извън пътя....-Поздравления още веднъж!

                              Коментар


                              • #90
                                От: 30 годишен юбилей, или старт от скрапа....

                                Колега Желязков, благодаря за поздравленията и за предложенията. Оценявам мнението ти на специалист. Със сигурност ще има смяна на гуми при всички положения. Тръгвам с тези засега, защото нямам оригинални джанти и затова заложих на този размер гуми и марка ,по подразбиране -цена, качество...Като си купя оригинални джанти Ласите ще са на тях на 100% ,защото имам впечатления от този модел гуми и са възможно най-добрите бюджетни гуми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X